Jump to content

En "performanslı" Web Tarayıcı?

muhtar

Recommended Posts

Firefox sizin kullanımınıza bağlı olarak bir Ferrari veya Uzay üssüne dönüşebiliyor. Chrome ise bana kalırsa Firefoxdan daha cok sistem kaynağı ve işlemci tüketiyor. Bu arada Netscape bitti değilmi ?

Firefox'u Ferrari Yapmak İçin Hangi Eklentiler Gerekli veya Bu Bilgiyi Bizimle Paylaşırmısınız?

Firefox, normal kullanımda bile program kendisi çökebiliyor,, eklentiler olmasa abartılcak hiç bir yanı yok,, firefox sadece bir takım yenilikler getirdi doğru,, ama internet explorer dan bile daha çok kastığını söyleyebilirim.. Ve dikkat ettim de Firefox ta sekme sayısı arttıkça,, veya yeni bir tarayıcı açtığınızda ram kullanımı ciddi miktarda artış gösteriyor bazen 100mb ı bile geçebiliyor.. Ben Opera kullanıyorum,, IE yi ise sadece java,flash kullanan sitelere girmek için kullanıyorum.. Opera kaç tane sekme açarsanız açın kaç tane tarayıcı açarsanız açın,, ram miktarı hep aynı miktarlarda kalıyor,, ve Opera'nın kastığını kilitlendiğini çöktüğünü hiç görmedim şimdiye kadar.. Firefox ta eklentilerle yapılanı Opera'da kendiliğinden çok rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz.. Yeni bir şey ise,, OperaTurbo özelliği de cabası,, direk Opera nın serverından bağlandığınız için Internette telekom engeli vs. hiç bir şeye takılmıyorsunuz..

Operanın diğerlerinden üstünlüğü hızı ve çok kullanışlı olması. Ancak video oynatmaya gelince bilgisayarın ram ve cpu kullanımı tavan yapıyo, böylece takılmalar başlıyo. Turbo özelliği parolaları hafızasında tutup tek tıklamayla açması artı yönlerinden biri. Ama firefoxda videoları kesintisiz izleye biliyorsunuz. Chormeyi pek denemedim. Az önce indirip biraz denedim. Hız konusunda iyi.

Bende 18 yıllık hayat tecrübeme dayanarak söyleyeyim o zaman. Firefox en iyisi :D 2.si o nicki sadece sen kullanmıyorsun. Ülkemizde bi ton harbi kız vardır :D

Firefox sizin kullanımınıza bağlı olarak bir Ferrari veya Uzay üssüne dönüşebiliyor. Chrome ise bana kalırsa Firefoxdan daha cok sistem kaynağı ve işlemci tüketiyor. Bu arada Netscape bitti değilmi ?

Edit : 1 Mart 2008 de resmi desteği kalkmış. Firefox'a yönlendiriyor sanırım artık Netscape :D

Abi ben daha ferrari bile yapmadan eklentisiz kullanıyorum. Zırt pırt üzgünüm çöktü diyor :D Çöktürmeden nasıl kullancam bu firefoxu :D

Firefox, normal kullanımda bile program kendisi çökebiliyor,, eklentiler olmasa abartılcak hiç bir yanı yok,, firefox sadece bir takım yenilikler getirdi doğru,, ama internet explorer dan bile daha çok kastığını söyleyebilirim.. Ve dikkat ettim de Firefox ta sekme sayısı arttıkça,, veya yeni bir tarayıcı açtığınızda ram kullanımı ciddi miktarda artış gösteriyor bazen 100mb ı bile geçebiliyor.. Ben Opera kullanıyorum,, IE yi ise sadece java,flash kullanan sitelere girmek için kullanıyorum.. Opera kaç tane sekme açarsanız açın kaç tane tarayıcı açarsanız açın,, ram miktarı hep aynı miktarlarda kalıyor,, ve Opera'nın kastığını kilitlendiğini çöktüğünü hiç görmedim şimdiye kadar.. Firefox ta eklentilerle yapılanı Opera'da kendiliğinden çok rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz.. Yeni bir şey ise,, OperaTurbo özelliği de cabası,, direk Opera nın serverından bağlandığınız için Internette telekom engeli vs. hiç bir şeye takılmıyorsunuz..

Dediklerinize hem katılıyorum hem katılmıyorum. Firefox için dediklerinize katılıyorum. Çok fazla ram tüketiyor. Günlük hayatımda kullanıyorum. Opera da ram tüketirken fazla tüketiyor ama. Opera hakkında dediklerinize tam olarak katılmıyorum. Opera da firefox gibi ama onun kadar acımasız değil ram tüketimi konusunda. Operayı ghünlük hayatımda firefox dan çok kullanıyorum. Firefox u ve operayı ayrı amaçlar için kullanıyorum. Her türlü işimde opera kullanırken varsayılan tarayıcı olarak atadığım firefox u mail okuma, video izleme ve bazen de forum siteleri için kullanıyorum. İkisinin de iyi ve kötü yönlerini gördüm. Günlük olarak Ubuntu kullanıyorum. Opera ve firefox u hem Ubuntuda hem de windows 7 de kullanıyorum. İkisi de her iki işletim sisteminde de aynı şekilde çalışıyor. Aralarında pek fark yok. Google Chrome ise uzun zaman önce sadece deneme amaçlı kullandım. Onun hakkında ne desem yalan olur. İnternet explorer için zaten söz yok. Herkes biliyor ram canavarı olduğunu :D Her şeye rağmen ben operayı öncelikli olarak kullanıyorum. Konuyu takip ediyorum hep. Arkadaşların Chrome hakkındaki yorumlarına göre tekrar indirip denerim belki daha sonra.

Bende 18 yıllık hayat tecrübeme dayanarak söyleyeyim o zaman. Firefox en iyisi :D 2.si o nicki sadece sen kullanmıyorsun. Ülkemizde bi ton harbi kız vardır :)

aynı avatar ve nickle kullanan yok bunu garanti edebilirim. ayrıca vatan hainleri din düşmanları beni iyi tanır imzamı ezberledi hepsi.............

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...