Jump to content

$oem$ Klasöründe Kısayol Sorunu

carlos1994

Recommended Posts

\BlueXP\$OEM$\$Docs\All Users\Start Menu\Programlar\[blueXP SP3 Eklentileri]

Buraya programlar koyucam ama aslın program files olara oemde açtım oraya açılmışlarını koyucam kısayollarınıda buraya koysam windows kurulduktan sonra çalışırmı o kısayollar normalde program filesde olucak ama kısayolunu oraya atıcam CD'den düzenledikten sonra kısayollar çalışırmı

daha onceden sıstemine kur programlarını, kısa yollarını bu dedıgın yere kopyala... sonra da xp nın içerisine add-on olarak at programları calısır... ben aynısını yaptım cunkı... ama aynı programlar olmasına dıkkat et...

daha onceden sıstemine kur programlarını, kısa yollarını bu dedıgın yere kopyala... sonra da xp nın içerisine add-on olarak at programları calısır... ben aynısını yaptım cunkı... ama aynı programlar olmasına dıkkat et...

arkadaşımız sanırım modifiye sistem hazırlıyor onun için soruyor yanı hazır sisteme yapmak istemiyor. ben öyle anladım yanlıs anlamıs olabilirim. yanı verdiginiz örnek okey ama arkadasın yapmak ıstedıgıyle tam degil diye dusundum

• 2 hafta sonra ...
kısayol olarak attığım için sorun olmasın çünkü kısayol yolunda önceden kurduğum windowsun kısayoluna göre olucaktır.

Eklemek istediklerini Program Files içinde bir klasöre at. Ekleyeceğin kısayolları çıkar. Kısayolun hedefi şu şekilde olaraktır:

"C:\Program Files\Program\abc.exe"(her neyse artık)

Windows C'ye kurulduğu sürece sorun olmaz. Başka sürücülere (D,E,F) kuranların sorun yaşamaması için elindeki kısayolların hedeflerini şöyle değiştirmelisin:

"%ProgramFiles%\Program\abc.exe" ya da "%SystemDrive%\Program Files\Program\abc.exe"

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...