Jump to content

Monitör Sorunu

fuhrer

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle.Benim crt bir monitör var epey süredir de kullaniyorum 6-7 sene oldu.sorun pcyi açarken monitörün düğmesine bastığımda yeşil ışık yaniyor yani çalişir moda geçiyor görünüyor ama ekran gelmiyor yani görüntü gelmiyor sonra power kablosunu çikarip takiyorum bir iki kez, çalişiyor. bazen açiliyor bazen açilmiyor:S keyfine göre yani.. Kasada sorun yok yeni format attim makinaya. probleme yönelik çözüm önerilerinizi bekliyorum

saygılar. Hoşçakalın...

cemugur39 bana n'olur yardımcı ol gibi bir şey mi yazıyor da biz görmedik? Cevabını bilmiyorsan niye atılıyorsun?

arkadasın isini kolaylastırıyor yav 117 misafir, 697 üye, 3 gizli üyeden 1 i sorunun cevabını bilmiyor hesabı xD

kardeş monitörün çok ısınıyormu? benim tavsiyem monitörü ac toz filan varsa iyice bi temizle eğer yine aynısını yapıyosa tüple ilgilidir büyük ihtimal

yok kardeş monitör aşırı derece ısınmıyor. Tüple ilgili olabilir bak 6-7 senelik makine gerçi o kadar da uzun süreli açık kalmıyor ama sağol yine de fikrin için...

kardeş ama sen benim dediğimi yap monitörü aç toz felan varsa iyice bi temizle derim dene gene olmazsa o zaman bi tv tamircisine ******ür yaptır derim diyemiyeceğim aşaği yukarı onlarda 50 ytl den aşşaği yapmazlar o yüzden en mantıklısı yeni bi ekran alman olur hadi kolay gelsin :mellow:

kardeş kasaya giden monitorun kablosuna ide al ole tak olmazsa bi daha yada ramlerin yerini değiştir bende aynı sorunu yaşamıştım bu yollarla halletmiştim

kardeş ramlari temizledim ekran kartını temizledim çıkardım taktım fayda etmiyor. dediğim gibi canı sıkıldığında kapanıyor :S bazen ilk açışta açıyor. bazen 10 kez basıyorum monitorun dügmesine anca görüntü geliyor..olmayınca monitorun arkasındaki güç kablosu girişini çıkarıp takıyorum birden geliyor. bazen ona da yanıt yok.anlayacağın karma karışık bir durum..anlamadım enteresan yani.. Bu arada ide demişsin onu anlayamadım biraz daha geniş açıklarmısın. bioslami ilgili olani mi diyorsun..bios ayarlarından...

kardeş ama sen benim dediğimi yap monitörü aç toz felan varsa iyice bi temizle derim dene gene olmazsa o zaman bi tv tamircisine ******ür yaptır derim diyemiyeceğim aşaği yukarı onlarda 50 ytl den aşşaği yapmazlar o yüzden en mantıklısı yeni bi ekran alman olur hadi kolay gelsin :mellow:

sağol kardeşim tatbik edicem temizleme işini. olmazsa bize yeni bir monitör almanın yolu görünüyor. kasayla alakalı birşey olmadığından %100 eminim.. geçen format attim çünkü. donanımsal olsa hiç açılmaz.. sağol..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...