Jump to content

Bios U En Başa Getirmek ! Yardım

saameet_06

Recommended Posts

ark lar bende dfı dark dk 790 fx anakart var ben bu anakartın bios ayarlarını en basa getırmek ıstıoorum yane ilk aldıgım gundekı ayarlarına gerı getırmk ıstıoorum anakartın arkasında 3 bacaklı bıos reset connect ı var jumper ı 1 ve 2 te takarsam normal (default) -- 2 ve 3 e takarsamda clear cmos data oluoormus yane kıtapcıkta öle yazıor benım sımdı soledıgımı yapmam ıcın hangısını kullanmam lazım kaldım burda :S:S:S !!! ????

Arkadaşlar bazı anakartlarda pili çıkarınca daha uzun süreli bekliyorsunuz bence sen kestirmeden jumper 2-3 e tak sonra tekrar 1-2 ye tak hiç beklemezsin.

yanı aslında sadece 1ve 2 veya 2ve 3 e deıl ıkısını bırden yapmam gerekıoo ölemı ???

evt arkadaşlar az once anakartı aldıgım yerle gorustum ve bana aynı jumperden bı tanede pilin orda oldugunu soledıler ve onun ustundekı soketı bı yana alırsan bıos resetlenır gerı taktıgında bıos calısır hale gelır dedıler yane sorunu astım yardım eden herkese tsk ederm :)

bende kesinlikle sana pil olayını tavsiye ederim

jumper ı yana alıp gerı takınca dırek sanıyesınde bıos sıfırlanıoomus pılle urasmama gerek yokmus yane :)

hatta adam şölede bı espırı yaptı :'' mersedes gibi anakartın var ozlellıklerı sonradan ortaya cıkıo '' diye .. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...