Jump to content

Flash Belleğe Neden Xp Kurulmuyor

YAGMURADAM

Recommended Posts

Arkadaşlar bugün akşam saatlerinde bir macera yaşayayım dedim.16 gb lık kingston data traveler flash belleğimi önce NTFS olarak biçimlendirdim.Sonra bilgisyarıma taktım.Ardından xp cd sini dvd sürücüme takıp sistemi kapattım.Ksayı açıp 2 hardiskimin

elektrik ve veri fişlerini ankarttan çektim.Sistemi yeniden başlattım.Bios ayar istedi onu da düzenledim.Ve xp cd si ile sistemi açıp kuruluma başladım.XP cd si kingstonu gördü.Ve onunla biçimlendirdim.Sonra dosya kopyalama başladı.Bitipte yeniden başlayınca

(hani o 39 dakika kaldı dediği ekran) kurulum ekranı yerine mavi ekran gelip durdur hatası veriyor.Hatada diskle ilgili olarak denetleyicileri kaldırın filan diyor.Bu olay iki ayrı formatta da oldu.Ve kurulum bu safhada kaldı.Acaba ntfs yerine fat mı olmalıydı?

Disk biçimlendirmesini normal yolla yaptım.Niye olmadı sizce?Bu konuda bilgisi olan varsa ,paylaşırsa memnun olurum.Saygılarımla

Benim bildiğim kadarıyla plug&play aygıtlara windows yüklenemiyor. Ancak BartPE ve WinPE gibi sistemler kurulabiliyor. Onlarda zaten windows altında yapılan işlemler ile oluyor. Denemedim ama bide ben deniyim bakalım.nasıl olacak. Bi gelişme olursa yazarım yeniden.

Windows USB lere page file oluşturamıyor. Diskte hem fat hem de ntfs alan oluşturmak gerekiyor. Bu yüzden kurulum yapıyor fakat çalışmıyor. Bunun mutlaka bir çözümü vardır ama nette pek araştıramadım. Çalışma mantığını yalayıp yutmuş arkadaşlar mutlaka bunu yapabilir. Katılımsız XP hazırlayaram mesela. Nasıl Live ya da PE şeklinde windows yapılıyorsa bu da mutlaka yapılabilir.

http://www.tomshardware.com/reviews/accelerated-compact-flash,1100.html[/CODE]

Burada İngilizce compact flash diske işletim sistemi kurma anlatılmış ama deneme şansım olmadı. Gerçi bu sata girişi ile ama mantık sanırım aynı...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...