Jump to content

Fotoğraf Makinası Alacağım | Önerileriniz ? |

Ultimatefe

Recommended Posts

önemli olan pixel değil gerçekten lens seçimin ve sonynin carl zeiss mercekleri çok hoşuma gidiyor bak bu makine bence tam senlik:

sony w210:

Please register to see this content.

Hacım konuda yazmıştım ya arkadaşım Sony 12 MP almış diye..Bu o lan! -_-:)

Nerden buldun bu makinayı :D

Bilinchard ve Bultar ustam siz ne diyorsunuz bu makina için..

Afiş basacak halin yoksa o kadar MP'e ihtiyacı yoktur normal bir kullanıcının (bence). Gerçekten fotoğrafçılığa başlamak istersen o tip bir makineyle başlamak sana sadece zaman kaybettirir. SLR-Like sınıftan ürünlerle başlaman gerekir. Ama sen diyorsanki benim bi kompakt makinem olsun cebimde taşıyayım o sony cok bile yani. Birde bir makinenin kalitesi özellikle yüksek ISO değerlerinde ürettiği noise, Algılayıcı türü, Enstantene süresinin esnekliği, çalışabildiği diyafram aralıkları ve kullandığını lens takımının özelliklerine bağlı olarak özetlenebilir. // Aslında cok faktör var etkileyen ama normal bir kullanıcı için bunları bilmek yeterli olsa gerek //

Benim Cep telefonum Nokia N95. Üzerinde 5 mp kamera var. Elimden geldiğince hiç fotoğraf çekmem. Görüntü kalitesi hakkını vermiyor. Ortalama Sony Ericsson'un 3.0 mp eşit değerde. Lens bulgur tanesi kadar bişe değil. Alacağın makinanın Megapixeline dikkat etme. Şu durumda Sadece Lens ve Optic zoom. İlerde değiştirmek istersen, daha ayrıntılara inersin.

Evet doğru söylüyorsunuz.Nokia'nın bir çok telefonu bu yönden aldatmaca..

İkinize de çok teşekkür ederim.

Peki son olarak birşey daha sorayım..Sony mi Samsung mu?

FUJIFILM FINEPIX S1500 10.0MP 2.7" LCD DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ+ORJİNAL ÇANTA+4GB HAFIZA KARTI HEDİYELİ !!!

world2.gif

ile 565,46 TL (KDV Dahil) (94,24 TL x 6 Taksit )

pic_section-image_01.jpg

12x Optik Zoom

Yeni FinePix S1500 dijital fotoğraf makinası, 12 kat optik kaydırma (Zoom) menzili olan Fujinon objektifi ile 33–396 mm eşdeğer odaklama aralığında, yani: İnanılması güç olan bir odak menzilinde çalışabilmektedir.

pic_01.jpg

1x 5x 12x

Yeni Otomatik Konum Tanımı ve Yüz Tanımı

"SR AUTO"-Yeni geliştirilen "Otomatik konum tanıma" ve "Yüz tanıma" işlevleri ile donamış olan S1500, çekim ortamlarını ve çehreleri ayırt edebilmekte ve böylece en iyi sonuçları sağlayabilmektedir. Otomatik "Konum tanımlama işlevi" en iyisini bilir Kare dahilindeki çekim ortamları otomatik olarak tanınır ve makine dahilinde bulunan 6 ayardan biri ile karşılanır: Portre, Manzara, Gece, Makro, Gece portre, Arka ışıkta portre Portre

Makro (Yakın Çekim Ayarı)

pic_07.jpgFinePix S1500'deki Süper Makro ayarı sayesinde 2 cm'den çok yakın çekimler yapmak mümkündür.

pic_08.jpg Diğer fotoğraf makinası FinePix S1500 Potre pic_01.jpgÇekim karesi dahilinde bulunan çehreler süratle tanınır ve netlik, aydınlık ve beyaz dengesi bulunan yüzlere göre ayarlanır. pic_02.jpgManzara pic_03.jpgDağlar veya binâlar gibi manzara öğeleri otomatik olarak tanınır. Gökyüzünün, ormanların veya çiçek bahçelerinin renkleri canlı renkler ve derinlikli bir şekilde yansıtılır. pic_04.jpgGece pic_05.jpgAz ışıklı veya gece ortamlarında ışıklama süresi (Enstantane) ve ışık duyarlılığı otomatik olarak ayarlanır; böylece en düşük kumlanma seviyelerin de berrak sonuçlar elde edilir. pic_06.jpg Diğer fotoğraf makinası FinePix S1500 Gece Portre pic_09.jpgGece veya az ışıklı ortamlarda insan resmi çekileceği zaman "Konum tanıma" kipi otomatik olarak flaş menzilini, ışıklama süresini ve ışıklamayı çekim şartlarıne en uygun olacak şekilde ayarlar. Aynı zamanda arka plan, yumuşak ve kumlanmasız olarak çekilir. pic_10.jpg

Diğer fotoğraf makinası

FinePix S1500

Arka Işıkta portre pic_11.jpgIşık arkadan geldiğinde karanlığa bürünen çehrelerin aydınlığını iyileştirir. pic_12.jpg

Diğer fotoğraf makinası

FinePix S1500

Yüz Tanıma pic_13.jpgYüz tanıma kipi, etkileyici resimler çekmeyi daha da kolay kılmaktadır. Konu içinde 6 adete kadar yüz tanınabilmekte ve bu süreçte ışıklama ile netleştirme, otomatik olarak en iyi seviyede yapılmaktadır. Öncelikli kişinin yüzü, makine ekranında yeşil bir çerçeve içinde görünürken dokuz adete kadar beyaz çerçeve, diğer çehreleri tanımlar. Hareket takip işlevi vasıtası ile çehreler, resmin sınırlarından çıkıncaya kadar tanımlama sürdürülür. pic_14.jpg

Diğer fotoğraf makinası

FinePix S1500

Hızlı Yakınlaştırma

Diğer fotoğraf makinası

FinePix S1500

Otomatik Netleştirmede Takip Sistemi FinePix S1500'deki yeni sistem, konu çerçevede içindeyken deklanşöre yarım basılı tutulduğu sürece konuyu otomatik odaklayarak takip eder.

* Sadece insanlar değil, herhangi bir konu takip edilebilir.

Kırmızı Göz Düzeltme FinePix S1500 modelinin yüz tanımı işlevi, kırmızı gözleri de tanıyarak, arzu üzerine ve çekim sırasında düzeltebilir. pic_15.jpg

Diğer fotoğraf makinası

FinePix S1500

Geniş Görünüş Fotoğraf Çekimi (Panorama) Yeni geliştirilen “Geniş görünüş (Panorama)” kipi ise, görkemli manzara çekimleri yaratmayı çok kolay kılmaktadır. Bu kipte: Ardarda çekilen azamî üç resim, birbirleri ile birleştirildikten sonra “Geniş görünüş (Panorama)” fotoğrafı olarak kayıt edilir. pic_01.jpg

Yüksek ışık duyarlılığı + CCD kaydırmalı resim sabitleme sistemi pic_01.jpgMakinenin sallanmasından veya konunun hareketinden kaynaklanan bulanıklıklara son! İkil resim sabitleme kipi ve dizi çekim kipi ile en önemli ânı, berrak bir hâlde çekebilirsiniz. Yüksek seviyede ışık duyarlılığı ve CCD kaydırma yöntemli resim sabitleme sisteminin birlikte işlemeleri ile hareket dondurularak, bulanıklıklar önlenir ve en fazla odak uzaklığında bile pürüzler, asgarî düzeye indirilir.ISO6400* düzeyindeki azamî ışık duyarlılığı vasıtası ile özellikle az ışıklı ortamlarda bile doğal ve yaşama benzer çekimler yapabilirsiniz. Yüksek ışık duyarlılığı, çok hızlı hareket hâlinde olan bir konuda bile hareketi dondurabilmenizi mümkün kılar.

**ISO3200 ve ISO6400 basamaklarında kayıt edilen piksel adedi azamî 3 milyon ile sınırlandırılmıştır. Tam çözünürlükte (10 megapiksel) ışık duyarlılığı ISO1600 ile sınırlıdır.

pic_02.jpgDizi çekim kipi Saniyede 13,5 kareye kadar bir seferde çekim yapabilen çok hızlı dizi çekim kipi ile hareket hâlindeki konuları yakalamak isteyen bir fotoğrafçı için çok verimlidir.

Çekim hızı / Kayıt edilen piksel adedi 3,3 kare/saniye 6 kare/5 mega piksel

daha düşük 7,5 kare/saniye 15 kare/2 mega piksel ve daha düşük

pic_03.jpg

Evet doğru söylüyorsunuz.Nokia'nın bir çok telefonu bu yönden aldatmaca..

İkinize de çok teşekkür ederim.

Peki son olarak birşey daha sorayım..Sony mi Samsung mu?

Sony.

Arkadaşım böyle konularda ilk bakman gereken yer Letsgo digital sitesidir.Tavsiyedir

Google'a hangi fotoğraf makinesi markası yazarsan yaz, karşına ilk Letsgo Digital çıkar. Ama makinenin sadece özelliklerini gösterir, deneyimini anlatmaz.

Arkadaslar bende fotograf makinesi alacagım kesınlikle bataryalı olucak

electroworld de calısan bir akrabamız

bana

bu 3 makınadan bırını tercih etmemı soyledi bir de sizden oneri almak istedim ..tekrar konu acıp kalabalıga yapmaya gerek yok

canon a480

fuji a17o

Casio ExiLim z33

canon ve fuji piLLi casio bataryalı ve tasarımı cok kibar..Ama herkes canon'dan yana tercih kullanmamı soyluyorlar..Canonun o modelinide inceLedim cok kaba ve hic estetik degil..Casio 'da karar kıldım diyebilirim sizce aLsam pişman olur muyum ?

buda donanımhaber de actıgım bir konu

Arkadaslar bende fotograf makinesi alacagım kesınlikle bataryalı olucak

electroworld de calısan bir akrabamız

bana

bu 3 makınadan bırını tercih etmemı soyledi bir de sizden oneri almak istedim ..tekrar konu acıp kalabalıga yapmaya gerek yok

canon a480

fuji a17o

Casio ExiLim z33

canon ve fuji piLLi casio bataryalı ve tasarımı cok kibar..Ama herkes canon'dan yana tercih kullanmamı soyluyorlar..Canonun o modelinide inceLedim cok kaba ve hic estetik degil..Casio 'da karar kıldım diyebilirim sizce aLsam pişman olur muyum ?

buda donanımhaber de actıgım bir konu

Canon'un o modelini kullandım, Benim önerdiğim Sony yanında beş para etmez. Casio'larda oldukça pahalı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...