Jump to content

Fotoğraf Makinası Alacağım | Önerileriniz ? |

Ultimatefe

Recommended Posts

Samsung S730 makinam var 1.5 - 2 yıldır..Çok nadir kullandım.Özel günlerde vs.. 7.2 Megapiksel..Ama artık daha iyi bir makina almak istiyorum..Alacağım makina 12 Megapikselden aşağı olmamalı sanırım bu dönemde..Birde küçük birşey olsun istiyorum..Bu S730 kadar büyük olsun istemiyorum.Arkadaşımda var Sony 12.1 Megapiksel..Avuçiçi kadar..Çektiği fotoğraflar ise harika..S730 pilli..Alacağım makina bataryalı olmalı..Pil değiştirmekten bıktım artık..Aranızda elektronik ürünler,dijital fotoğraf makinası satan arkadaşlar varsa onlarla alışveriş yapmak isterim..S730 satmak istiyorum..2 tane makinayı ne yapayım..Bu açıdan takas + para şeklinde birşeyler de yapabilirim..Makinam çok temiz..1 tane bile çizik bulamazsınız..Almak isteyen arkadaşlar ister burdan ister mesaj atarak bana ulaşabilir.

Şimdi yeni alacağım makinada aradığım özellikleri kısaca yazayım..

En az 12 Megapiksel olmalı.

Bataryalı olmalı.

Boyutları küçük olmalı.

Yardımlarınızı bekliyorum..Söyleyeceğinz herşey benim için çok önemli.Boşa para harcamak istemiyorum..

Buda benim Samsung S730

Samsung-S730.jpg

Bu makina ile çektiğim fotoğraflardan bazıları aşağıdaki linklerde..

Fotoğraflar 1

Fotoğraflar 2

Fotoğraflar 3

Fotoğraflar 4

Canon almanı tavsiye ederim,servis konusunda sıkıntı yaşamazsın diğer markalarda haftalarca parça beklersin,ayrıca pilli almanı tavsiye ederim 4 tane 2500 mA şarjlı pil bide şarj aleti alırsın çok daha uzun süre gidiyo,seyahatlerde falan şarj problemin olmaz rahat edersin.Canon Powershot SX200IS güzel bir makine incelemeni öneririm ..

Canon almanı tavsiye ederim,servis konusunda sıkıntı yaşamazsın diğer markalarda haftalarca parça beklersin,ayrıca pilli almanı tavsiye ederim 4 tane 2500 mA şarjlı pil bide şarj aleti alırsın çok daha uzun süre gidiyo,seyahatlerde falan şarj problemin olmaz rahat edersin.Canon Powershot SX200IS güzel bir makine incelemeni öneririm ..

arkadaşa katılıyorum dağın başında batarya biterse ne yapacaksın şarjlı pil al onlarda biterse bir alet var bende araba çakmaklığındanda şarj ediyor kalem pili yani sıkıntı yaşamazsın bende hp var kalem pil dayanmıyordu 6.0 mp resimlerinden memnun değilim o kadar ha bu arada bluetooth özellikli daha pratik olur gibi geliyor bana.

pilli derken bende olympus sp550 uz kullanıyorum ve 2 sene önce almış oldugum 4 adet orijinal sony cycle energy yeniden doldurulabilir pil ile çalışmakta. halende sıkıntı yaşatmadan 4 gün boyunca pillerimi kullanabiliyorum. ama yanında da 35 avroya şarj cihazı almıştım.

ikincisi de profesyonel kullanıcı değil iseniz bence fotoğraf makinesi için abartılı fiyatları olan cihazlara yönelmeyiniz.

Sen Megapixeli bir yana bırak; alacağın makinanın Lens kalitesi ve Optik zoom'una dikkat et. Zira kısa bir süre önce kendi makinamı satmıştım.

Biliyorum..Görmüştüm bu konuyu..

Ben pek anlamıyorum..O yüzden sizden birkaç tavsiye alsam..Hangi markaların Lens ve Optik Zoom'ları daha iyidir mesela?

Biliyorum..Görmüştüm bu konuyu..

Ben pek anlamıyorum..O yüzden sizden birkaç tavsiye alsam..Hangi markaların Lens ve Optik Zoom'ları daha iyidir mesela?

Aslında amatör ve yarı profesyonel makinelerde istediğini bulmak çokta zor değil. İşin büyük bölümü, ayıracağın bütçeye bağlı.

S730'u elimden iyi bir fiyata çıkarabilirsem çok daha iyi makinalar alabilirim diye düşünüyorum.Ortalama olarak ne kadar eder bu S730..

En fazla 500 TL olabilir yeni alacağım makina...

O zaman Sony H10 al. Piyasada mevcut. Elindeki makinada çok değmez.

Bilinchard,önerdiğiniz makina çok güzel özelliklere sahip.Gerek verdiğiniz linkten gerek diğer sayfalardan araştırdım.Fiyatı aslında o kadar yüksek değil.S730'umu iyi bir fiyata satabilirsem çok rahat alabileceğim bir makina.

Bultar,sizin makinanız da çok iyiymiş.Zaten sizde kötü bir makina olmasını beklemem...Herşeyi iyi,güzel,hoş fakat bu makinalar 7 veya 8 megapiksel...Makinalarda önemli olan piksel midir,lens midir ben pek bilmiyorum.Sizler mutlaka daha iyi bilirsiniz.Ama zaten elimdeki makina 7.2 MP,yeni makinamın da bu ayarda olması beni biraz düşündürüyor.Piyasada 12 MP diye satılan makinalar,sizin önerdiklerinizden daha kalitesiz midir?Yanlış anlamayın.Ben boşa para vermek istemediğim için iyice araştırarak almak istiyorum.

Son olarak benim bu Samsun S730 ne kadar eder ortalama?

Sen Megapixeli bir yana bırak; alacağın makinanın Lens kalitesi ve Optik zoom'una dikkat et. Zira kısa bir süre önce kendi makinamı satmıştım.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=115420[/CODE]

Blinchard doğru söylüyp megapixel bahane önemli olan lens kalitesi ve bunu en iyi yapanda bence sony bide yabancı marka bi lens vardı onuda övüyorlardı şınayzer okunuşu.Ha bu arada canon şarzlı alacaksan önermem bizdede var pil 2700 mah fakat fazla gitmiyo kalakalıyon öyle.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...