Jump to content

Intel I7 920

ercan_33

Recommended Posts

sevgili arkadaslar ben 3 lü way SLI yapmaya karar verdim söyle 3 tane gtx 260 ekrankarti bagliyacagim ama bazi süpelerim var acaba benim pc verileri yetermi yardimci olun lütfen bigisayarimin özelikleri

intel i7 920 2.67 ghz

dd3 6 gb

anakart gigabayt x58 exterm

psu 800w

birtane de gtx 260 ekran kart

bu özelige iki tane daha ekran karti alsam intel i7 920 ve psu kaldirirmi yardimci olun ona göre hesabimi yapip alacagim da kartlari yardimci olanlara simdiden tesekür.

Walla en iyi ben cevap verebileceğim sanırım. Anakartın yaklaşık benimki ile eş özelliklere sahip. Öncelikle kabaca bir PSU hesaplaması yapalım

Core i7 920 işlemci = 130 Watt

3*GTX 260 (GTX260=250W) 750 Watt

EX58-Extreme Mainboard 100 Watt

3*2Gb RAM (Max kullanım) 90 Watt

DVD/USB/FAN/vs. vs. 60 Watt +

-----------------------------------------------

Toplam 1130 Watt

yani demekki kabaca 1200 Watt'lık bir PSU'ya sahip olman dışında bir mani yok 3'lü SLI yapmana :)

Ayrıca bilmen gereken anakartın üzerinde gördüğün mavi renkli PCI-Ex. yuvaları 16x de turuncu renkte gördüğün PCI-Ex. yuvası 8x de çalışıyor. Ve 3'lü SLI yada CrossfireX yapmaya kalktığın zaman ise PCI-Ex. yuvaları 16x - 8x - 8x şeklinde çalışacak. 16x de sadece 2xGTX 260 çalışır. Bunu bilmen gerekir. Kitapcıkda veya Gigabyte'tın sitesine baksanda bunu görebilirsin. Bana kalsa o kadar abartmana gerek yok derim. Ben bile Sapphire 3870 ile 1920x1080 çözünürlükte sıkıntı yaşamadan COD6'yı oynayabiliyorken neden o kadar abartıyorsun ki anlamadım ?

Ama illaki ben yapmak istiyorum dersende 2xGTX 260 sana 800 TL ve 1200 Watt Power Supply ise sana 530 TL ye mal olacak bunuda ekleyim bari :)

İllaki SLI yapmak istiyorsan 1 adet GTX 260 daha al 800 watt power ile 2'li SLI yap. en azından ikiside 16x'de ekran kartlarının. Tam anlamı ile SLI yapmış olursun. ekran kartları tam performans ile çalışacağından sana daha ucuza mal olur. Ve sadece %15-%22 oranında performans kaybın olur o kadar. Ortalama %20 performans artışı için 950 TL vermek bence saçmalık olur.

Walla en iyi ben cevap verebileceğim sanırım. Anakartın yaklaşık benimki ile eş özelliklere sahip. Öncelikle kabaca bir PSU hesaplaması yapalım

Core i7 920 işlemci = 130 Watt

3*GTX 260 (GTX260=250W) 750 Watt

EX58-Extreme Mainboard 100 Watt

3*2Gb RAM (Max kullanım) 90 Watt

DVD/USB/FAN/vs. vs. 60 Watt +

-----------------------------------------------

Toplam 1130 Watt

yani demekki kabaca 1200 Watt'lık bir PSU'ya sahip olman dışında bir mani yok 3'lü SLI yapmana :)

Ayrıca bilmen gereken anakartın üzerinde gördüğün mavi renkli PCI-Ex. yuvaları 16x de turuncu renkte gördüğün PCI-Ex. yuvası 8x de çalışıyor. Ve 3'lü SLI yada CrossfireX yapmaya kalktığın zaman ise PCI-Ex. yuvaları 16x - 8x - 8x şeklinde çalışacak. 16x de sadece 2xGTX 260 çalışır. Bunu bilmen gerekir. Kitapcıkda veya Gigabyte'tın sitesine baksanda bunu görebilirsin. Bana kalsa o kadar abartmana gerek yok derim. Ben bile Sapphire 3870 ile 1920x1080 çözünürlükte sıkıntı yaşamadan COD6'yı oynayabiliyorken neden o kadar abartıyorsun ki anlamadım ?

Ama illaki ben yapmak istiyorum dersende 2xGTX 260 sana 800 TL ve 1200 Watt Power Supply ise sana 530 TL ye mal olacak bunuda ekleyim bari :)

İllaki SLI yapmak istiyorsan 1 adet GTX 260 daha al 800 watt power ile 2'li SLI yap. en azından ikiside 16x'de ekran kartlarının. Tam anlamı ile SLI yapmış olursun. ekran kartları tam performans ile çalışacağından sana daha ucuza mal olur. Ve sadece %15-%22 oranında performans kaybın olur o kadar. Ortalama %20 performans artışı için 950 TL vermek bence saçmalık olur.

16 x - 8x -8x calısıorsa bu ark ın slı yapması cok mantıksız bence 3 une paar vercene bırlestısın tek kart alması daha mantıklı

meslea elınde bı 790 fx olsa 16x-16x 8x seklınde olurdu o zaman cross fıre yapabılır veya ıste ıntel tarafında slı gibi

dostum yarıta dusucek kartlar 8x olcak bence yapma :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...