Jump to content

Explorer.exe De Vrüs Var Yardim

H4X0R

Recommended Posts

Arkadaslar PC açılısında Explorer.exe'de benim Vrüs oldugundan dolayı PC ekran bazen geliyor bazen gelmiyor.Bunu nasıl vrüslerden arındırabilirm.Ya da Windowsdan silsem falan bıseyler yapabilir miyim? Bu arada Windows XP SP3 Kullanıyorum.YARDIMLARINI BEKLİYORUM...

bi ara benimde bilgisayara bulaşmıştı explorer.exe diye hiçbir antivirüs programıyla silememiştim hatta bi konuda açmıştım onunla ilgili denemediğim şey kalmamıştı.sonra en önce yapmam gerekeni en son yapmışım trojan remover programıyla silmiştim.bi dene istersen.

Eğer xp kullanıyorsan xp cd ni tak.O cd yi normal şekilde klasör açar gibi aç.

i386 klasörüne gel.İçindeki explorer.ex_ dosyasını D diskine kopyala.Winrar veya 7zip ile arşivden çıkar.Şimdi elinde orjinal explorer.exe dosyası var.

Şimdi görev yöneticini aç.Ve C/Windows un içindeki asıl explorerin görevini sonlandır.Masüstün gidecek.Görev yöneticinde yeni görev deyip D diskindeki kopyaladıpının exploeri gösterip çalıştır.Sistemin biraz tuhaf görünecek ama aldırma.

Şimdi açtığın explorer yoluyla D diskindeki exploeriexe yi kopyalayıp C:\Windows içine at.Ve dosya değişimini onayla.

Şimdi görev yöneticinden D diskindeki exploeri sonlandır ve yeni görev deyip C:\Windows içindeki exploeri çalıştır.Böylece virüslü dosyadan kurtulmuş olursun.Eğer virüs nedeniyle değişim olmuyorsa cd den çalışna bir xp üzerinden bu D diskindeki exploer.exe yi C:\Windows içine atıp dosya değişimini onayla.Sonra da sistemi normal bir şekilde başlatSaygılrımla

Selamlar

Yapman gereken işlemleri sırası ile anlatıyorum.

1) Eset Nod32 antivirusu sistemini kur.

2) Guncellemesini yap.

3) Sistemini guvenli modda baslatip(acilista f8 e basarak) butun sistemini tarat.

Nod32 butun virusleri bulup temizleyecektir.

Eger problemin cozulmezse baska yontemler dusunuruz.

sonuçta explorer.exe yi virüsleyen etken ortadan kalkmamış oluyor yagmuradamın tekniği ile, ama muratotlu daha mantıklı yaklaşmış...

önemli olan o dosyayı sistemdeki hangi zararlı dosya o hale getirdi onu bulmaktır, onuda anti virüsle yapabilirsin, exe yi her açılışta değiştirmeyi göze alıyorsan o başka :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...