Jump to content

Görev Çubuğuna Program Sabitleyemiyorum

Ultimatefe

Recommended Posts

Görev çubuğuna hiçbir şekilde,hiçbir programı sabitleyemiyorum..Anca Internet Explorer,Windows Gezgini ve Windows Media Player sabit duruyor..Açık bir uygulamaya görev çubuğunda sağ tıklayınca,programı sabitlememi sağlayacak hiçbir seçenek gelmiyor..Şimdiye kadar kurduğum tüm Windows 7'lerde bu sorunu çözemedim..Herkes sabitliyor,bende neden olmuyor ki? Bir ayarı falan mı var?

2zdy7pf.jpg

üstat başlat-programlar daha sonra da sabitlemek istediğin programın üstünde sağ tuş daha sonra görev çubuğuna sabitle seçeneğine sol tuşu tıklarsan sabitler. ayrıca görev çubuğunda bulunan kısa yol türlerinden biri değilse;(örn:bilgisayarım olmuyor çünkü windows gezgini sabitlendiğinden oraya sabitlemiyor) de sol tuşla üzerine sürüklersen de sabitler

Ben kayıt defterinde bi değeri silmiştim kısayol simgesini kaldırmak için. IsShortcut diye bir değer. Bunu silince hem sabitleyemiyordum hemde Bilgisayar'a sağ tık yapınca Aygıt Yöneticisi'ne girmiyordu.

Tekrar değeri ekledim sorun düzeldi.

1.HızlıBaşlat (Quick Launch) Çubuğunu eklemek için öncelikle Görev çubuğu(Taskbar) Üzerine sağ klik yapıyoruz ve Toolbars - NewTolbars diyoruz...

2.Açılan Pencere üzerinde Adres Çubuğuna aşağıdaki adresi yapıştırıyoruz ve Select Folder seçeneğine tıklıyoruz.

%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

3.Yapmış olduğumuz bu işlemlerden sonra Hızlı Başlat (Quick Launch) çubuğumuz Görev Çubuğu (Taskbar) üzerine gelecektir...

%100 tarafımdan googleden aratılık copy paste usulü hiç bir fazladan emek harcanmadan çalınmıştır bilgilerinize arz ederim (:

Bende aynı şekilde..Kısayol okunu ve kısayol ön ekini kaldırdım.

bende kaldırdım kısa yol oku bende sorun yok sabitleme le ilgili efe sen vista hızlı başlatmı yapacan yoksa başka bir şey mi anlatıyorsun

Abi XP'de olduğu gibi programları hızlı başlattan çalıştırmak istiyorum.Ancak hiçbir programı oraya atamıyorum.Sürükleyerek de olmuyor başka türlü de..

anladım alta tek tıkla açayım diyorsun programları ama onu vista hızlı başlat ekleyerekde yaparsın ona hızlı başlata istedigi atarsın programları

Regedite girdikten sonra bu dizin altında

HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile

Sağ tarafta boş alana sağ tıklayıp Yeni ve Dize Değeri ekle deyip değer adına IsShortcut yazıyorsun. Yeniden başlatınca düzelmesi gerekiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...