Jump to content

Konum Kullanılamıyor - Erişim Engellendi - Win10 - Olası çözümler

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Öncelikle şunu belirteyim; ben bu hatayı güvenlik önlemi olarak düşündüğüm bir konuyla alakalı sıkça alıyorum. Amacım SSD diskimdeki Windows'a bulaşabilecek virüslerin HDD' teki Bitlocker ile şifrelenmiş disklere bulaşmasını önlemekti. HDD' teki Windows' ta İnternet Erişimini tamamen kapatarak izole ediyordum. Ancak bugüne kadar bu hataya zorladıktan sonra çözümünü bulamıyordum...

Dün istem dışı yine bu hatayı aldım. İnternette araştırdım. Araştırdığım sayfa veya videoların % 90' ında çözüm olarak, hata veren disk üzerinde sağ tık + özellikler + güvenlik + erişim izinleri ayarları yapmam belirtiliyordu. Ancak konum kullanılamıyor, erişim izni engellendi hatası veren diskler üzerinde Bitlocker Şifreleme nedeniyle Sağ Tık + Özellikler kısmı genel olarak çıkmıyor. Çıksa bile Güvenlik ve Erişim İzinleri kısmı hiçbir şekilde çıkmıyordu. Bende kendim kurcalamaya başladım. CMD komutu komik olsa da kullandığım çözümler arasında yer aldı...

İnternette bu çözümleri görmediğim için bu konu da ekliyorum. Öncelikle netteki erişim izinleri videoları veya konuları deneyin. Çözüm olmazsa aşağıya ekleyeceğim videodaki çözümleri deneyin...

Kendi bulduğum çözüm kısmına gelirsek; hatayı SSD' de bulunan windowsta alıyordum. Ve D-E-F Bitlocker'la şifrelenmiş konum kullanılamıyor hatası veriyordu. Bitlocker'la şifreli olduğu için nette belirtilen menüler çıkmıyor. Bu nedenle sebebi neler olabilir diye düşünerek çözüm buldum...

Video Sesi Az Geliyorsa Tarayıcı Eklentisi Kullanarak Sadece Tarayıcı da Yükseltebilirsiniz...

Spoiler

Sonraki konu olarak Windows 11 kurulurken Yerel Hesap açabilmek için normal koşullar da ethernet kablosunu sökmek veya modemi kapatmak v.s. gibi yöntemler yerine CMD komutlarıyla internet erişimini engelleyerek Yerel Hesap Oluşturma konusunu düşünüyorum. Henüz Windows 11 üzerinde denemedim. İşe yararsa onu da ekleyeceğim...

• Thanks 1