Jump to content

Oyunun Regedit Kaydını Bulmak

lacrimal

Recommended Posts

Pc ye yüklenen bir oyunun regedit kayıtlarını nasıl bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bildiğiniz gibi bazı oyunlar kopyala yapıştırla çalışmıyor ve yaklaşık 15 taneye yakın oyun kuracam ve

bu oyunların boyutları çok yüksek.15 tane oyunu kurmak 1,5 saatimi alacak ve 60 pc ye kuracağım

düşünülürse 90 saat gibi bi zamanımı alıyor.

Yardım ederseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

bazı oyunların kendi içinde oluyor bazı oyunlarda olmuyor mesela ben reg kaydı olan oyunları

kurduktan sonra d ye taşırım formattan sonra tekrar kurmaya gerek kalmıyor sadece masa üstüne

kısayol at tamam sizin sorun için kayıt defterinden alınabilir

benim gördüğüm bütün oyunlarda kurulurken system32'nin içine örneğin"d3dx9_25.dll dosyası atıyor.formatttan sonra oyunu çalıştırmak istediğimizde zaten d3dx9_25.dll hatasını verir.o dll'yi internetten indirip system32'nin içine attık mı sorun çözülür.reg kaydına hiç gerek yok.(not her oyun d3dx9_25.dll hatası vermez.yani her oyunun vereceği hata isteyeceği dosya farklıdır.hatada istenen dll'yi google'da arayın indirdikten sonra system32'nin içine atın.)

başlat regedit hkey local machine software onun altında kurulu oyunların proğramların reg kayıtlarını bulabilirsin üstüne sağa tıkla ver de kaydet bu kadar bi tşk yeterli

Please register to see this content.

Pc ye X-Men Origins - Wolverine kurdum burda X-Men e ait regedit kayıtları var.Bunlardan hangisini kopyalamam lazım?

katılımsız program yapmayı biraz araştırırsanız olabilir.. yoksa her oyun için tek tek nereye ne girdi hangi dosyayı attı bulmak az zor gibi.. böylece hem katılımsız yapmayı öğrenmiş olursunuz hemde 1 sefer kurup katılımsızını oluşturup diğer mekinelere tek tıklama ile kurup belkide paylaşırsınız..

lacrimal oyunu açmayı dene hangi dosyayı istiyor?ona göre internetten ara. reg kaydına hiç gerek yok.

Senin dediğin gibi yaptım. bi tane dll dosyası istedi ve indirdim windows klasörüne attım tekrar denedim bu sefer başka dll dosyası istedi onuda attım bu seferde tam hatırlamıyorum fakat "gerçek windows uygulaması" gibi bi hata verdi.

@lacrimal

Bence ghost ile yap daha iyi olur. Her oyun için reg bulabilirmisin o bile kesin değil. En iyisi ghost kardeş.Kafe kurarken bizde böyle yapıyoruz.Bende senin gibi çok uğraştım fakat hepsinin reg'lerini bulamadım.Mesela Fifa,pes 2009 falan bunları buldum. Ama bulamadıklarımda oldu.Ya tek tek arayacaksın bence değmez. Ghostla hem temiz,hem güncel,hem full oyunlu sistem kursan daha iyi olur.Hem Ghostla yaparsan eksik kalmaz.

Mesela makinanın birisine Counter Strike kuruyorum ekran ayarlarını ayarlıyorum.Diğerine bunu yapmayı unutuyorum.Bu yüzden ghost çok önemli.Eğer yardımcı olabileceğim birşey varsa özelden konuşalım.

Cafede ilk başta senin dediğin gibi yapıyodum pek verim alamadım.Pc ler çabuk çöküyodu ve Ghostlarken 2-3 tane harddisk yaktım.Eğer bir çaresini bulamassam mecburen ghosta dönecem o zaman yardım isteyebilirim.Tekrar teşekkürler.

Senin dediğin gibi yaptım. bi tane dll dosyası istedi ve indirdim windows klasörüne attım tekrar denedim bu sefer başka dll dosyası istedi onuda attım bu seferde tam hatırlamıyorum fakat "gerçek windows uygulaması" gibi bi hata verdi.

windows'a değil system32'ye at.

Evet arkadaşlar ben bu tür programlar var. Ben birkaç tane yöntem tanıtayım en kolay ve basiti olan "Active Registry Monitor" ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı?

Sisteminizde normal bir şekilde çalışırken mümkünse antivirüs messenger vs vs. programları sonlandırıyorsunuz. Yazılım kayıt defterinizi tarıyor ve 1. tarama bittikten sonra gerekli uyulama(oyun-program) vs vs yüklüyorsunuz ve yükleme işlemi bittikten sonra 2. bir tarama yapıyorsunuz ve kayıt defterinde oluşan değişiklikleri reg dosyası olarak alabiliyorsunuz.

Alternatif yöntemler olarak. Flexnet Repack kullanabilirsiniz. Flexnet ile sınuçlar daha başarılı olacaktır. Flexnet ile reg dosyaları oluşturabileceğiniz gibi sistem klasorlerine kopyalanan dosyalarında alabiliyorsunuz.

Yada theinstall ile de değişiklikleri yakalayabilirsiniz ama reg dosyasına çevirmeniz biraz zor.

Neyse işin özü şu.

Repack yada portable yöntemlerinin mantıklarını kullanmalısınız.

Bu işi çok güzelyapan arkadaşlar var buralarda.

Toplu kurulum yapacaksınız bunların hiçbirisine gerek yok aslında Ghost ve Arconis gibi Sunucu/terminal olarak çalışan yedekleme yazılımları kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Teknik servislerde toplu kurulumda FSM arkadaşımızın anlattığı sysprep de kullanılabilir.

Ama unutmayınki en sorunsuz kurulum standart kurulumlardır.

• 3 hafta sonra ...

Bazen sadce regedit kaytlarını alman yetmz çünkü system32 den tutta save dosyaları vs biçok yere application data gibi dosyalar atıyor ama bazı katlımsız oyunlar var mesela bende super bıke 2001 birde nfs underground 2 bunları flash bellekte taşıyorum istediğimi pc ye kopyala yapıştırla atıyorum bu gibi oyunlar nette çok ayrıca arkadaşın biri oyunu D'ye taşıyom demiş Farketmez ben pes2010 D' ye kurdum .Ama regeditte kayıt anahtarları VAR ve regedit C'de buda bi çözüm deil..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...