Jump to content

Harddisk'im Raw Formatına Dönüştü

6582

Recommended Posts

Harddisk'im NTFS iken RAW olu verdi bir çok yöntem denedim fakat başarılı olamadım win 7 'de easy Recovery programı hata verdi durdu fakat 1mb bile veri kuratamadım yardım ederseniz çok teşşekkür ederim.. yanlış yere açtıysam öür dilerim..

Cd den çalişan windows xp bul.

Onunla Aç.

Sonra Disk Görünücekdir.

Daha sonra.

O sürücüdeki dosyalarını başka bir sürücüye aktar.

Xp den diski biçimlendir.

Sonra Windows 7 ye geç.Sürücün Görünüyordur.Geri Dosyalarını istersen Alabilirsin <_<

Harddiskini windows yüklü farklı bir bilgisayara ikinci disk olarak bağla "Get Data Back" programını kur kurulum bittikten sonra programın NTFS programını çalıştır arama yap çıkan disklerden RAW olan diski çalıştır ileri diyerek tarama başlat RAW olan disteki dosyaların çıkacaktır. kurtaracağın dosyaların üzerine sağ click copy diyerek herhangi bir yere kopyala daha sonra RAW olan diske format at.

Bu şekilde kullanabileceğin bir sürü recovery programı var ama ben sürekli bunu kullanıyorum ve memnunum o yüzden sadece bu programın adını verdim

raw dosya sistemini görmez

diskin bozulmadıysa formatla kurtarabilirsin

ama verilerine elveda de. (tabi yeni bir teknoloji çıkmadıysa)

Bultar Aynı sorun benimde başıma geldi.

500 gb lik diskim raw oldu.Windows 7 de.

bende 2 tane işletim sistemi var.

Geçtim Xp ye Disk Görünüyor.İçindeki Verilerede Ulaşılıyor.

Ancak Windows 7 e geçtiğimde Disk yok.Ram Formatında Görünüyor.

Windows 7 yi formatladım Yine Aynı oldu.

Bende

xp Den dosyalarımı Aldım.

Yedekledim.

Xp Den O diski Biçimlendirdim.Daha Sonra Windows 7 ye Geçtim.Diskim ARtık Görünüyordur.Ulaşılabiliyordu.BEnde Yedeklerimi Geri Aldım ;)

Bazen Windows 7 de böyle bir problem oluyor.

Gerçi benim durumum Bir programdan kaynaklanmişti.ama her ne kadar windows 7 yi formatlasamda durum değişmedi.

Arkadaşa önerim Cd den açılır windows xp kurması yada diski başka bir sisteme takıp denemesidir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...