Jump to content

Dvd Sürücülerimde Yaşadığım Okuma Sorunu

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkdaşlarım benim yeni bilgisayarımda LG Marka olan GH22NS40 ve GH22NS50 model iki dvd yazıcım var.Bu dvdlerde hem nero ve hem de ashampo burning studio ile dvd yazdırdım.Bunlar hep veri dvd si.Dvd yi yazdırdıktan sonra tekrar takıp kontrol ederim.Burada sorunsuz gösteriyor.Ama aradan 2-3 gün geçtikten sonra bu dvd yi taktığım zaman dvd yi ikisi de okumuyor

Bazen GH22NS50 modeli okuyor.

Sorunu çözmek için biosu varsayılan değerlerine dönderdim.sata kablolarını yenileyip ankarta bağlantı yerlerini değiştirdim.Sıfır kurulmuş windows7 yedeğime döndüm.Nafile.Aynı dvd eski bilgisyarımda olan 3-4 senelik kapağı vurulmadan açılmayan dvd ye takıyorum.Sorunsuz açılıyor.Bu dvd gibi en az 10-15 dvd de yaşadım.DVD medya marklarında farklılık olması da sorunu çözmedi.

philips,princo,..vs.Hiçbirini adam akıllı okumuyor.Bu dvd yazıcıların derdi ne anlamadım.Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Saygılarımla

Not:dvd yazıcımda bölge seçili değildi.Yine seçmedim.5 hakkı varmış.Türkiye'yi seçmem birşeyi değiştirir mi acaba?

Arkadaşlar bildiğim tüm sürücü güncelleyici proğramla sistemi taratıp güncelleme yaptım.Ne yazık ki iki dvd yazıcımdan biri çalışıyor.Ötekisi ise çalışmıyor.İçine dvd veya cd koyduğumda hiçbir tepki vermiyor.Işığı yanıp yanıp sönüyor o kadar.Bu dvd lerin sata girişlerini değiştirince ikisi de çalışıyor, ama 1-2 gün sonra yine çalışmıyor.Sitesinden firmware güncellemesi de yaptım ama nafile.Sorun nerde anlamadım.Bilgilerinize ihtiyacım var.Saygılarımla

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar sorunu hala çözemedim.Biosu yeniden yüklüyor ve bios pilini çıkarıyorum.Bu sefer iki dvd sürücümde cd ve dvd leri sorunsuz okuyor.Ama 2-3 gün sonra her iki dvd de okumaz oluyor.Dvd taktığımda dvd sürücüme ait ışık yanıp sönüyor.Bazen dvd yi açtığımda dvd sürücü çekmecesini kendiliğinden kapatıyor ve sürekli ışığı yanıp sönüyor.Gerçekten canımı sıkmaya başladı.Nedir bu sorun?Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...