Jump to content

Bilgisayarım çok Yavaş

crownprince

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayrım donanıma göre çok yavaş çalışıyor ram'lerim bi ara sorun çıkarmıştı değiştirdim ama yine düzelmedi acaba sorun nerde

donanım

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+

NVIDIA GeForce 8500 GT 512 mb

Kingston ddr2 800mhz 3 gb bellek

Gigabyte GA-MA69GM-S2H

Samsung 160gb 8mb harddisk

kullanıdığım işletim sistemi xp pro sp3

eki kullandığım pc bunun yarısı bile değildi ama bundan 2 kat daha hızlı çalışıyordu acaba sorun nerde harddiskimde bir sorun olabilirmi acaba,mesela spyware doctor kullanıyorum ie açayım diyorum en az 10 saniye bekliyorum açılmasını bilgisayrıma girdiğim zaman takılmalar yaşıyorum mozilla açıkken mozilladada takılmalar oluyor bazen bunun sebebi ne olabilir birde aklıma gelmişken anakartımda şöyle bir sorun var format attıkktan sonra driverlerinı kurarken ilkbaşta ses kartını kurmassam ses driverlerini kuramıyorum benim şüphelendiğim anakart ama sizin tavsiyelerinizi almak istiyorum

Kardeş evet donanınlarına göre pc bizede yavaş göründü, acil,e kaldıralım onu :p

şaka bi tarafa msconfig,e gir bak bakalım senin isteiğin dışında çalışan bişey var mı

yani şuan aklıma virüsten başka bişey gelmiyor

ama sen soruyu ne kadar detaylı sorarsan, okadar detaylı cvp alırsın

donanım hatası veya çakışma mı var

ondan sonra ne zaman böyle oldu yada en son ne zaman format attın

sen anladın işte net bişey diyemiyorum bilmediğim için

ardarda format atsamda sorun yine aynı virüsten olacağını sanmıyorum aynı cd ile eski pc me sistem kuruyorum eski pc 7 saniyede açılırken benim pc 12-13 saniyede anca açılıyor benim düşüncem anakart yada hdd ama ide harddisk var elimde ada aynı hızda açıyor anakart daha bi ağır basıyor

bilgisayarında combofix ile tarama yap regedit ayarlarını temizle ccleaner ile gereksiz dosyaları temizle düzelme olur olmazsa yeniden format at regedit ayarlarından bişeler vardır.

combofixle temizleyeyimde regedit ayarı yapmayı bilmiyorum eğer bilgi alabileceğim bi konu varsa link ekleyebilirmisin

c ve d deki önemli bilgileri bir hariciye at sonra da win98 le temiz bir fdisk çek daha sonra temiz ve hızlı modifiyeli bir xpyle hdd yi tek parça yap sonra kafana göre ikiye ayır ayırdıktan sonra c yi yavaş biçimlendir , biçimlendirme bittiğinde kur xp yi devam etsin kurulum bittikten sonra direkmen temiz bir flashtan antivirüsü kur kurduktan sonra d yi biçimlendir ama biçimlendirme bittiğinde d ye girme yaptıklarımızın bir anlamı kalmaz driver ları kur pc yi yeniden başlat daha sonra programları kur pc yi yeniden başlat bunlar bittikten sonra interneti kes ve comofixle tarat combofix bittikten sonra hijakthisle tarat temizle kolay gelsin kesin bir etkisi olacaktır saygılar

d.a.n.d.i.k amd :D

masaüstümde aynı özllkte işlemciden bnde de var...şu güne kadr hızında hiçbir problem çekmedim...herzaman beklediğimden daha fazlasını verdi...dizüstünüde özellikle amd aldm..ikisinden de hiçbir şikayetim yok...dandikliği nerden çıkardın anlamadım...bir eksiği ekran kartı onu da asus la tamamladım..:p

masaüstümde aynı özllkte işlemciden bnde de var...şu güne kadr hızında hiçbir problem çekmedim...herzaman beklediğimden daha fazlasını verdi...dizüstünüde özellikle amd aldm..ikisinden de hiçbir şikayetim yok...dandikliği nerden çıkardın anlamadım...bir eksiği ekran kartı onu da asus la tamamladım..:lol:

Amd ısınma sorunları yaşatan bir işlemci :) , Arkadaşım 2 milyara gitti hp amd notbook aldı.. ve şuanda pc açılırken sürekli bip sesi veriyor..

daha çok örnek var dandik olduğu benim kanaatim umarım anlayabilmişsindir :) vesselam

Amd ısınma sorunları yaşatan bir işlemci :) , Arkadaşım 2 milyara gitti hp amd notbook aldı.. ve şuanda pc açılırken sürekli bip sesi veriyor..

daha çok örnek var dandik olduğu benim kanaatim umarım anlayabilmişsindir :lol: vesselam

evet haklısın ısınma problemi var..pc de anlaşılmıyor..notebookta hissedilebilir seviyede...bnde de toshiba var..o dediğin bip seside genel de hp'lerde oluyor..sanırım ya ekran kartı ya da ana karttan problm oldugunda ötüyodu..

sendeki bilgisayarın aynısı bende mevcut.sadece ekran kartımız farklı.emin olki ana kartımız hiç güzel değil.keşke intel almış olsaydık.bendede 3gb ram olmasına rağmen 1 gb lık intelin hızına ve görsel güzelliğine yetişemiyorum.bugün kesinlikle anakartımı değişip intel alacam.format çekmekten sıkıldım artık.her 5-10 gün içinde format çekmek zorunda kalıyorum.böyle yapınca hdd de kafayı yemeye başladı.ses gelmeye başladı bile.intel bilgisayarıma virüs programı yüklemediğim halde 3 aydır girmediğim site kalmamasına rağmen makinede tık yok.ne yavaşlama ne bozulma.yok arkadaş ben kesin karar verdim intel anakart alacam.

pcye yavaş format at donanım arızası da olabilir ama format attıgın windows cdni değiştirmeyi dene bide arızalı olabilir düzgün bi sistem kurmuyor olabılır yinede sorun çıkarsa 2gb ram ile çalıştır sistemi sp3 yukleme zaten sp2 de 3 gb desteklemez 2gb ram ile sp2 yükle farkı olur kesinlikle senin en büyük problemin amd olması zaten.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...