Jump to content

İkinci Üniversite

confidant1903

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, belki duymayanınız vardır. Foruma baktım, daha önce yazan olmamış sanırım. Anadolu Üniversite'sinin yeni başlattığı bir uygulama var. 2 yıllık veya 4 yıllık bir üniversiteden mezun veya okuyor iseniz alanınız dışında olmak üzere ikinci bir üniversite olarak aşağıdaki bölümlerden birine kayıt yapma imkanınız bulunuyor:

Önlisans Programları

Açıköğretim Fakültesi Ev İdaresi Programı

Açıköğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Programı

Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Programı

Açıköğretim Fakültesi Yerel Yönetimler Programı

Açıköğretim Fakültesi Dış Ticaret Programı

Açıköğretim Fakültesi Muhasebe Programı

Açıköğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Programı

Açıköğretim Fakültesi Tarım Programı

Açıköğretim Fakültesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

Açıköğretim Fakültesi Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı

Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

Açıköğretim Fakültesi Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Programı

Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı

Lisans Programları

İşletme Fakültesi İşletme Bölümü

İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü

İktisat Fakültesi Maliye Bölümü

İktisat Fakültesi İktisat Bölümü

İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü

Bu listeyi aöf'ün sitesinden aldım fakat lisans programlarından silinmiş bazı bölümler var. Belki kontenjan dolduğu için silmiş olabilirler. Ben Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne yaptırdım kaydımı. Tekrar söyleyeyim eğer kriterlere uyuyorsanız lisans programlarından istediğiniz bölüme kaydınızı yaptırabiliyorsunuz. Elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Son kayıt tarihi 20 Kasım. İnternet başvurusunu aöf'ün sitesinden yapabilirsiniz. Bir de harç ücreti var tabii. Yatıracağınız miktar kayıt işlemini tamamladığınız sayfada yazacaktır. Ben 268 tl yatırdım. İşletme ve İktisat Fakülteleri 228 tl diye biliyorum. Bence bu fırsatı kaçırmayın. Detaylı bilgi için 'http://www.anadolu.edu.tr/aos/duyurular.aspx' sayfasındaki Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı başlığına bakabilirsiniz.

Arkadaşlar ben de şuan yüksekokul 2. sınıfta okuyorum. Bu sene biticek 2 yıllık üniversite kısmetse. Ben buna başvursam nasıl olucak? Seneye mi başlıyacağım üniversiteye? Ve yüksekokul mezunu olarak 2 yıl daha mı okuyarak 4 yıllık diploma sahibi olacağım ?

Arkadaşlar ben de şuan yüksekokul 2. sınıfta okuyorum. Bu sene biticek 2 yıllık üniversite kısmetse. Ben buna başvursam nasıl olucak? Seneye mi başlıyacağım üniversiteye? Ve yüksekokul mezunu olarak 2 yıl daha mı okuyarak 4 yıllık diploma sahibi olacağım ?

Bu yıl başvurabilirsin. Eğer önlisans'a başvurursan 2 yıl okuyacaksın. Lisans programına başvurursan 4 yıl okuyacaksın ve elinde lisans diploması olacak. 20 kasım'a kadar kaydını yaptırırsan bu yıl başlayabilirsin. Mazeretli kayıt tarihleri de var tabi.

bende süleyman demirel üniversitesi gönen myo okuyorum bölüm bilgisayar bizim yoktu şimdi dgs girmeden kayıt olabilir miyim???

evet, önlisans veya lisans programlarından birine kayıt yaptırabilirsin. Yalnız bu okuduğun bölümün devamı niteliğinde değil bunu belirtiyim. Farklı bir bölüme girebilirsin. Girdiğin bölümün 1. sınıfından başlayacaksın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...