Jump to content

Windows 7 Kurarken Modemi Kapatsam Ne Olur?

abdulhey_

Recommended Posts

windows 7 yi yüklerken ekran kartı driveri içeriktemi mevcut ve yükleme ile birliktemi kuruluyor yoksa internetten güncelliyormu? vga uyumlu standart ekran bağdaştırıcı diyor. ben bunun kurulmasını istemiyor sonradan advanced sistem optimizeri kurup çalıştırarak driverlerin son güncelli halini bulmak istiyorum. çünkü bu yüklendimi kurulumla birlikte, aero özelliği çalışmıyor. hoş gerçi bazanda advanced sistem optimizer driver hiç kurulu olmasada driverleriniz güncel diyor. yani amacım ekran kartı driveri kurulumda internetten güncelleniyorsa kurulumda modemi kapatıp güncellemeyi dolayısıyla driver yüklenmesini önleyip advanced sistem optimizerle tarayıp sonradan kendim bulup kurmak. bu bakımdan kurulum sırasında modemi kapatsam sorun-lar olurmu?

dediğim gibi amacım sonradan advanced sistem optimizerle sistemi tarayıp driverlerin son halini bulup kurmak. çünkü daha önceden windows 7 yi kurmuştum ve bu vga uyumlu standart driver otomatik kurulmuştu ama aero özelliği hiç çalışmamıştı. sonradan da yagmur adam arkadaşımız advanced sistem optimizeri önermişti ve onunla taradığımda ekran kartı driverinin son güncel halini bulmuştu ve bunu kurduğumda aero sorunsuz çalışmıştı. ama işte salak gibi sonradan yine aynı şekilde bulurum diye ben bu dirveri silmiştim. ve windows 7 yi geçende kurdum yine aynı sorun oluştu otomatik kurulu gelen driver aero yu yine çalıştırmadı. ama advanced sistem optimizerle bu sefer taradığımda da tüm driverleriniz güncel uyarısı verdi. dolayısıyla böyle bir sorun oluştu. bu yüzden işte modemi kapatsam bu driver otomatik kurulurmu yine ve başka sorunlar oluşurmu modemi kapayınca? tabi dediğim gibi advanced sistem optimizer yine belkide drvierleri bulamayabilirde. buda ayrı bir sorun.

windows ta her donanım için her sürücüyü bulmak imkansız (modifiyeyi bir kenara alırsak)

windows çoğu donanım için genel sürücülere sahip ama tam çalışmayacağını bildiği için ikonuna soru işareti koyar ki bunu farkedip güncelleyesin diye

o yüzden windows 7 yi kurarken modemi kapatmanızın bir işe yarayacağını zannetmiyorum

windows vista ve 7 de windows update aracılığıyla sürücülerinizin önemli bir kısmını yükleyebiliyorsunuz

Hiçbir sorun olmaz. Windows kurulumu sorunsuz gerçekleşir. Ama bahsettiğin şeyin Windows kurulumuyla alakası yok. Tamamiyle driverlarla ilgili.

tamam bultar iyi diyonda yukarda da belirttiğim gibi kurululma gelen standart vga uyumlu ekran bağdaştırıcısı denen driver aero özelliğini hiç açmıyor. vistadaki gibi regeditten aero yu başlatma yöntemlerinide denedim yine olmamıştı. zaten vistada da ekran kartı bazan çalışıyor bazan devre dışı kalıyordu ve dolayısıyla aero da ona göre çalışıyordu. ama yagmuradamın önerisi ile advanced sistem optimizerle driver taraması yapınca aynı isimli ama sanırım güncel driveri bulmuştu windows 7 de ve ilk defa aero özelliği hiç kapanmıyordu. gerçi çokta kullanmadım windows 7 yi çünkü ie8 in gömülü gelmesi ve sadece deneme amaçlı kurmuş olmam ve henüz sisteme alışmamış olmam nedendi buna. anladın değilmi dediğimi? yani işte hiç kapanmayacak aero ve ekran kartı driverine sahip olmak için böyle ısrar ediyorum.

ekran kartımda gerçi düşük model ve eski biraz; ati radeon xpress 200 series 128 mb modeli.

hay böle işin yav. advanced system optimizer daha önce taradığımda güncel sürücüleri buluyordu da şimdi taradığımda niye bulmuyor yav:) ekran kartı sürücüsü güncel değil aero yu desteklemiyor diyor. windows 7 de nbahsediyorum tabi bu arada. ne güzel bulmuşt udaha önceden ve aero çalışmıştı. ama salak gibi sildim işte çalışan driveri.

hay böle işin yav. advanced system optimizer daha önce taradığımda güncel sürücüleri buluyordu da şimdi taradığımda niye bulmuyor yav:) ekran kartı sürücüsü güncel değil aero yu desteklemiyor diyor. windows 7 de nbahsediyorum tabi bu arada. ne güzel bulmuşt udaha önceden ve aero çalışmıştı. ama salak gibi sildim işte çalışan driveri.

arkadaş kendi sitelerinden son driverlerini bulabilirsin niye programla filan uğraşıyon

arkadaş kendi sitelerinden son driverlerini bulabilirsin niye programla filan uğraşıyon

kardeşim yok sitesine baktım. yani benim ekran kartının driveri yok. ati radeon xpress 200 series 128 mb. ama daha önceden pack halinde benim driveride içeren bir paket bulmuştum onu kuruyom, regeditten falan durdurup açıyom zar zor çalışıyor aero ama sonradan kendi kendine bi kapanıyor bi açılıyor her pc yi açtığımda. bu ne yav. amann. zaten bide vistadan bile yavaş çalışıyor. 32 bit ultimate. neymiş bide hızlıymış vistadan xp den. bu sisteme en iyi si xp. win 7 hiç kurmamak daha iyi galiba. vista belki ama işte hep böyle ekran kartı sorunu çıkıyor yada gitcen ekran kartını yükseltcen.

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...