Jump to content

Bilgisayar Açılmıyor..

yeniceli2001

Recommended Posts

slm arkadaşlar. donanım olarak p4 3000 cpu 2gb 667 kvr ram asrock x48turbo twins anakart, samsung 160 sata samsung 200 sata wd 1tb sata hdd ve feel hurricane 550w psu var. ayrıva nvidia 6200 pci ex 256mb gpu ve us robotics wireless card ve avermedia analog tv kartı var. bilgisayarın açma düğmesine bastığımda ekrana görüntü gelmiyor 10sn sonra kendine restart çekiyor ve 2. restarttan sonra pc lektriği ksip tekrardan başlıyor. aynı olaylar devam ediyor. sizce çözüm önerisi nedir. anakrtı bu yüzden x48yaptım yine olmadı. anakartan değil. diğer kartları da çıkartıp çalıştırmayı denedim yine aynı. ram cpu ve psu kalıyor ortada sizce çözüm önerileri ne olabilir tşşkürler..

bu anlattığın olay bugun aynısı işyerındekı pc dede oldu ... ilk anakart bılgılerı fılan gelıo acılacak gibi oluyor ama restart yapıo bnde elımdekı kurtarma cd lerı ıle c de kı gereklı bılgılerı kurtarıp format attım... sıstem buyuk oranda hata gormus olabilir... eger vaktin varsa su linki bi incele derim daha yeni cıktı fırından ;) incele beğenirsen bunu kurarsın saygılarımla

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=115209&st=0

Ram çıkardığında dıt dıt sesleri geliyorsa anakartın sağlam olabilir...

eğer göründü alamıyorsan ekran kardını çıkarıp onboarddan dene

sonraaaaaaaa

Görüntü alyorsan ekran kardın için cenaze namazı saati ve yerini öğrenebilirmiyiz tnc cemaati olarak?

Kardeş şimdi pc iki yerde hata verir

1. hata pc açılırken biostan gelir

eğer biosu geçerse Hdd den okumaya başlar

2.si sistemden hata verir

sistemden de hata vermesse pc açılır

şimdi senin problemin birincisi asrock anakart ben bilgi işlemciyim gözünü sevdiğimin anakartının ide kablosunu çıkarmaya korkuyorum çünkü elimizde kalıyor.

bir biosu sıfırla tüm donanımları sök ve daha sonra sadece anakartı çalıştır power düğmesine bas güney ve kuzey köprüsüne bir el at ısınma var mı

chipsetin yanmış olabilir bu bir eğer bir ısınma görünmüyorsa mutlaka çalışması lazım.

powerin anakarta giren şu uzun güç girişi varya eline bir tel al o uzun girişte bir siyah ve birde yeşil kablo var oraya şase yaptırarak powerini bir dene

oda tamamsa ve hala parçaları monte ettikten sonra çalışmıyorsa anakartın gitmiştir haberin olsun

Kardeş şimdi pc iki yerde hata verir

1. hata pc açılırken biostan gelir

eğer biosu geçerse Hdd den okumaya başlar

2.si sistemden hata verir

sistemden de hata vermesse pc açılır

şimdi senin problemin birincisi asrock anakart ben bilgi işlemciyim gözünü sevdiğimin anakartının ide kablosunu çıkarmaya korkuyorum çünkü elimizde kalıyor.

bir biosu sıfırla tüm donanımları sök ve daha sonra sadece anakartı çalıştır power düğmesine bas güney ve kuzey köprüsüne bir el at ısınma var mı

chipsetin yanmış olabilir bu bir eğer bir ısınma görünmüyorsa mutlaka çalışması lazım.

powerin anakarta giren şu uzun güç girişi varya eline bir tel al o uzun girişte bir siyah ve birde yeşil kablo var oraya şase yaptırarak powerini bir dene

oda tamamsa ve hala parçaları monte ettikten sonra çalışmıyorsa anakartın gitmiştir haberin olsun

slm dostum benim önceki anakrtım asrock 775 dual di. aynı hatayı onda verdi bu yüzden bu anakarta geçtim değiştirdim . anakart elime bu akşam geçti ve montajını yaptım. yine aynı hata devam ediyor.ekrana görüntü gitmiyor.. ve ve işte başlarken bios yerine girmeden belli bir müddet sonra restart atıyor..

şimdi restart attıktan sonra çalışmaya devam ediyor ve restart atmayı sürdürüyor mu???

yoksa kapanıyor mu???

eğer bu dediklerini işlemci ve Ram takılıyorken yapıyorsan ve resden sonra pc kapanıyorsa cpu ısınıyor olabilir fanı iyice yerine oturmuş mu ona bir bak

res atmaya devam ediyorsa eğer kapanmıyorsa

biostan geçemiyor donanımlarından birinde yada anakartında yada işlemci desteğinde bir sorun var gibi görünüyor elimden bu kadarı geliyor ancak burdan

şimdi restart attıktan sonra çalışmaya devam ediyor ve restart atmayı sürdürüyor mu???

yoksa kapanıyor mu???

eğer bu dediklerini işlemci ve Ram takılıyorken yapıyorsan ve resden sonra pc kapanıyorsa cpu ısınıyor olabilir fanı iyice yerine oturmuş mu ona bir bak

res atmaya devam ediyorsa eğer kapanmıyorsa

biostan geçemiyor donanımlarından birinde yada anakartında yada işlemci desteğinde bir sorun var gibi görünüyor elimden bu kadarı geliyor ancak burdan

dostum sağol. benim pcden ekrana hiç görüntü gelmiyor. ve restart atmaya devam ediyor. cpu ile psu yu da değiştirdim. sıra ram ve ekran kartına geldi..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...