Jump to content

Bilgisayarım Cdden Boot Oluyor Dvdden Olmuyor...

erdemmetin

Recommended Posts

DVd'in Dvd'den boot edilmiyor fakat Cd'den boot ediliyor anladığım kadarıyla.Bİos'dan boot ayarlarında firsti Dvd Rom Seçmen gerekiyor bunu yaptınmı?

biosta dvd seçeneği yok.

birinci seçenekte cd/dvd sürücüyü seçiyorum.

ama dvdleri okumuyor. cdleri okuyor.

Kardeşim sendeki takılı olan cihaz dvd ise cd leri okuyup dvd leri okumuyor olabilir yani arızalanmıştır.arızalı olmasa idi cd den boot edipte dvd den boot etmiyor olmazdı.
dvd rom un dvd leri okuyan laseri bozulmuştur.

windowsta okuyor dvdleri ve cdleri. sanırım sorun şuki bios ayarıyla ilgili. ama benim biosta cd ile dvd seçeneği yok. eğer biosu güncellekme tek çözüm onu denerim. ama ben başka yolu varmı diye öğrenmek istiyorum.

bazı dvd okuyucular dvd ve cd seçer ayrıca bıosta dvd seçeneği yoktur

sadece cd yazar o önemli değil kastettiği şey okuyucudur bana kalırsa senin dvd de problem

var dvd ler ilk çıktıklarında + - olayı vardı mesela + okuyan dvd sürücü - dvd leri okumaz

dvd nin üstüne bakarsan dvd r+ veya dvd r- yazar şimdikiler ikisinide okuyor veyazıyor

birde dvd sürücü alırken markanız LG olmasına dikkat edin

bazı dvd okuyucular dvd ve cd seçer ayrıca bıosta dvd seçeneği yoktur

sadece cd yazar o önemli değil kastettiği şey okuyucudur bana kalırsa senin dvd de problem

var dvd ler ilk çıktıklarında + - olayı vardı mesela + okuyan dvd sürücü - dvd leri okumaz

dvd nin üstüne bakarsan dvd r+ veya dvd r- yazar şimdikiler ikisinide okuyor veyazıyor

birde dvd sürücü alırken markanız LG olmasına dikkat edin

çok açıklayıcı bir cevaptı...

teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...