Jump to content

Notebooq Format Sorunu?

masiva2

Recommended Posts

Arkadaşlar bende casper notebook var ve geldiginde pc vista basıc di ama ben buna ilk başta xp atmayı denedim ve formatın önyüklemeden sonra hartdiski biçimlendirme yerinde biçimlendirdikten hemen sonra kendi kendide direkt kapanıyor ve açıldıgındada ntdlr eksik harası veriyodu ve aradım taradım bi xp format daha buldum o hiç sorunsuz pc kapanmadan atılıdı şimdi diğer formatta sorun varmıs diceksiin aynı formatı arkım kullanıyo onda biş olmuyo atarken ayrıca vistayı atarken kendi cd sinden de hiç bi sorunum yoq bazı xp formatlarda kapanıyor niye her formatı atamıyorum bende anladım başka notebook kullanıcılarda varmı böle bi sorun acaba duzelebilir mi? bi sorum daha olacak yanlışlıkla ben bios a şifre komusum ve ne koydugumu bi türlü bulamadım biosa girerken şifre soruyor normal pc lerin pil ini çıkarınca oluyordu ama bunda pil filan yok şifreyi kırmak için bi program filan var mı? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :)

walla dostum yazdıklarından anladığım kadarıyla senin cd romun cd seçiyor. başka bir şey olması zor ihtimal. sen en iyisi kaliteli ve temiz bir cd ye xp yi kendin yaz. ondan sonra sorun yaşamadan yükleme yaparsın.

o sorunu bende yasadım pc kapanması tamda c de bloum olusturma alanına gelince pc kapanıyordu. sorunu nasıl aştım diceksin windows yedi ve vista kurarak baskada olmadı bios un şifre olayına gelincede tek yapman gereken bildiğim kadari ile biosun marka modeline göre belli baslı şifreler vardır onları denemek gerek saygılar....

bence senin sorunun işletim sistemi veya cd değil, sorunun ısınma problemi olabilir..

ilk başlarda bende öle düşündüm ama pc yi ******ürdüm en soğuk yerlere mermerlerin parkelrin üzerine bile koydum yani buz dolabına sokcaktım bişey olur diye vaz geçtim o derece çok ısınıyodu ama vista atarkende ısınıyo ama ne olursa olsun kapanmıyo

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...