Jump to content

Datron Mobe Ve Usb Xp

umutmidilli

Recommended Posts

merhabalar sevgili site yöneticileri ve admin arkadaşlar konuyu nereye açaceğımı bilmediğin yanlış yere yazmış olabilirim benim sorunum bundan yaklaşık 1 ay önce bir internet sitesi üzerinden Datron Mobee 10" netbook satın aldım bu cıhaz bana free dos olarak geldi.internetten be tncr.tr den de usb den xp kurulumunu nasıl yapılacağına bakarak sorunsuz şekilde gerçekleştirdim ama intertnet Internet Explorer,mozilla firefox,google chrome ve msn messenger de sürekli hata raporu gönderme diye sorunla karşılaşıyorum bu 1 ay içinde en az 10 defa format atmak zorunda kaldım pc ye ve herseferinde farklı xp,farklı usb bellek hatta harici cd rom dvd rom kullandım.Orjinal xp kurup microsofttan bütün güncellemelerini yaptığım halde sürekli aynı hatayla karşılaşıyorum netbook şu özelliklere sahip Datron Mobee 10”Freedos, 2 GB RAM ve 250 GB harddisk bu konuda bana yardımcı oalbilcek arkadaşlar ustalarımız varsa lütfen bana geridönüş yapsın.İyigünler

bugün konuyu yanlış yere açmışım sanırım bilmiyordum umarım yine yanlış yere yamıyorumdur

Merhaba umutmidilli,

Ben size cevap yazamıyorum ama mümkün ise sizden yardım talep edeceğim. Bende de aynı laptop var Datron mobee. Usb bellekle xp kurmak istiyorum ama her seferinde dosyaları kopyalamaya başlayacağı aşamada xp cdsini içeren CD-ROM bulunamadı uyarısını alıyorum. Harici cd-romum olmadığı için bu işi Flashdisk ile yapmak zorundayım. Yazınızdan anladığım kadarı ile siz bunu başarmışınız. Eğer bana yol gösterme imkanınız var ise bende kurulumdan sonra belki sizin karşılaştığınız sorunla ilgili bir çözüm bulabilirsem burada cevap yazarım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

grena

evet dostum onuda yaptım msı in 1.9 biosunu yükledim yine aynı sorun devam ediyor ve winwos 7 yi kurmya çalıştım usb cd rom ve usb flash disk ten mavi ekran hatası verdi msi in kendi sitesinde u100 modeli var datron mobe ile aynıymış orda verilmiş bios lar var ma ingilizce site pek birşey anlıyamadım

aynı netbooktan bende de var ne xp ne de windows 7 kurduğum zaman böyle sorunlar yaşamamıştım

hatta o netbooka mac bile kurmuştum

bios ayarlarında ahci modu ve DOC pencent ayarlarını kontrol ediniz

ve kurduğunuz işletim sistemlerin sata/raid/ahci sürücülerine sahip olup olmadığını kontrol ediniz...

ayrıcıa o netbooka windows 7 daha iyi performans veriyor xp ye uğraşmayın...

dostum o srunla bende karşılaştım ve internette birçok usb den kurulum şekilleri ve programları var bunları deniyebilirsin başka sitelerin adını vurdan vermek istemedim yanlış olur diye biraz araştırırsan internetten gerekirse sana rapid e yüklerim programları

aynı netbooktan bende de var ne xp ne de windows 7 kurduğum zaman böyle sorunlar yaşamamıştım

hatta o netbooka mac bile kurmuştum

bios ayarlarında ahci modu ve DOC pencent ayarlarını kontrol ediniz

ve kurduğunuz işletim sistemlerin sata/raid/ahci sürücülerine sahip olup olmadığını kontrol ediniz...

ayrıcıa o netbooka windows 7 daha iyi performans veriyor xp ye uğraşmayın...

dostum ahci moduda denedim kapalı ve açıkta yaptım ama sonuç yine aynı DOC nedir biraz açıklama yaparmısın ram lerden yapabilirmis diye düşünüyorum aklıma birtek o geliyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...