Jump to content

Windows 7

mesut179

Recommended Posts

arkadaşlar ben winxp kullanıyordum sonra win 7 yükledim bilgisayar biraz eski olduğu için fazla performans alamadım tekrar xp yüklemek istedim fakat olmuyor xp cdsini takıyorum ilk başlangiçta cd den okutmaya çalışıyorum ama okumuyor bios'a girmek için başlangıçta del yapıyorum ama bios'a da giremiyorum artık win 7 yüklemeden önce hiçbir problem yaşamıyordum ama şimdi bios'a da giremiyorum xp 'yi de yükleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

pc :IBM THİNKPAD R50E LAPTOP

Bios ile ilgili bir sorun olabileceğini sanmıyorum ama sen bir bios u yenilersen iyi olur. Bios pilini çıkar ve birkaç dakika bekle. Sonra tekrar yerine tak ve bilgisayarı aç. Bios pilini çıkardığın için bios da şifre varsa silinecektir. Bunun dışında tarih ayarların da sıfırlanacaktır. Tarihi düzeltmek istersen düzelt ve başka bişeye dokunmadan boot etmeyi dene. Sonucu bize bildir eğer olmazsa ona göre bir çözüm bulmaya çalışırız.

Bios'a eskiden de mi "delete" tuşuyla giriyordunuz?

Çünkü, bilgisayara göre pek çok farklı tuş kullanılmakta, örneğin:

F1, F2, F10, Esc, Insert, "Ctrl+Esc", "Ctrl+Shift+Esc", "Ctrl+AltGr+Esc", Ctrl+Alt+Enter", "Ctrl+S", Ctrl+Alt+S", "Ctrl+AltGr+Insert" gibi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...