Jump to content

Bu Oyunu çocuklarınızdan Uzak Tutun!

prizma2007

Recommended Posts

9 Kasım itibariyle piyasaya giren Call of Duty'nin son versiyonu Warfare 2, kimi çevrelerde tartışma konusu oldu. Satışa çıktığı ilk günde 5 milyon adet satan oyundaki bir sahnede; oyuncu, havaalanında sivillerin katline katılabiliyor.

">
" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

Bütün oyuncuların heyecanla beklediği serinin son oyunu politik, dini, etik tartışmalara sebep olmasına karşın, sunduğu aksiyon, gerçekçilik ve atmosfer ile bütün dünyanın en popüler oyunları arasında yer alıyor. İlk oyunun başarısı üzerine kurulu beklentiler tavan yapmış durumda...

Ama tartışmalar yaratan bir başka konu bu oyunu çocukların oynayıp oynamamasının doğru olup olmayacağı. Uzmanlar şiddet öğelerinin tavan yaptığı bu oyunun 18 yaşından küçüklere oynatılmaması yönünde fikir bildiriyor.

Oyun yurtdışında 60 dolara satılıyor.

Arkadaşlar özellikle Call Of Duty 4 versiyonunda da ıraklı müslümanları öldürüyor, camileri bombalıyorsunuz.

Tamamen Küresel Amerikan propagandası. Düşman olarak müslümanlar gösteriliyor.

Bu nedenle hiçbir versiyonunu oynamıyorum ve tavsiye etmiyorum.

Bu gibi online oyunların türkiye genelinden portlarına erişimi engelleseler oyuna erişim sağlanılabilir mi ? İp yasaklarını 5 yaşındaki çocuklar bile artık rahatlıkla geçebiliyor. Bunu portları kapatarak engellemek mümkün mü ? O server lere erişimi engelleseler bağlanmak yine de mümkün olur mu ? Offline oyunlara bir çözüm bulunacağına inanmıyorum. imkansız bişey ofline oyunlar için çözüm. Örneğin benim evimdeki bilgisayarda internet yoksa kim nerden bilecek öyle bir oun oynadığımı ? Bunun olacağını sanmıyrum da online oyunlara bir çözüm bulunabilir bence. ama bizim demokrasi dolu cumhuriyetimizi yöneten saygıdeğer kişiler youtube u engelleyip kendileri girdiği gibi oyunu engeller kendileri oynarlar. Ya da hiç bakmazlar bile neler oluyor halka diye.

herşey anne babalara düşüyor.ilk öğretmen onlar.komşu çocukları da bir nevi öğretmen veya okuldaki öğretmenler de öğretmen ama onların da ilk öğretmeni anne babalar.

iş ne devletle bitiyor,ne okul eğitimiyle.çünkü toplumun bozulması her eğitimi sıfırlıyor.

dolayısıyla çocuk eğitiminde yeterli olmadığına inanan ebeveynler,buna emin oluncaya kadar çocuk sahibi olmayı ertelemeliler

herşey anne babalara düşüyor.ilk öğretmen onlar.komşu çocukları da bir nevi öğretmen veya okuldaki öğretmenler de öğretmen ama onların da ilk öğretmeni anne babalar.

iş ne devletle bitiyor,ne okul eğitimiyle.çünkü toplumun bozulması her eğitimi sıfırlıyor.

dolayısıyla çocuk eğitiminde yeterli olmadığına inanan ebeveynler,buna emin oluncaya kadar çocuk sahibi olmayı ertelemeliler

Haklısınız ama günümüze bakarsak bu arkadaş dediğimiz çevremiz iyi örnekten çok kötü örnek olmakla ilgileniyorlar. Buna herhangi bir konu girebilir. Sadece bu değil sosyl konularda bile çevre şu anda olumlu değil olumsuz etki yapıyor. yine dediğiniz gibi ailelere düşüyor en büyük yük. Onlar iyi bir disiplin ve sevgi içerisinde eğitirse ancak uzak tutabilir böyle sonu belli olmayan durumlardan.

uzmanlara göre çogu oyun zaten yasak ama anne-baba çocuklarının eline para verip harçlık niyetine sokağa salıyorsa çocukların gideceği yerlerin adresi hiçbir zaman değişmiyor.Sonra da bu ülkede biri ölünce işleri geçici olarak düzenleme sokuyoruz ve kısa süre bilinçlendik rolünü oynuyoruz. Kendimizi kandırmayı bırakalım bence de çocukları anti-sosyallikten nasıl daha da uzaklaştırırız onun yollarını kullanmaya başlayalım kanun değişiklikleri yasal düzenlemeler pastanın üstüne konan kirazdan başka birşey değil bence.

Call of duty mw2 yi biraz önce oynadım.bu sahneye girmeden önce size soruyor oynamak istiyormusunuz istemiyormusunuz diye.hayır derseniz burayı geçiyor.

Bir diğer olay metin2 gibi oyunlar.

Şahsen ben oyunlara karşı değilim.Oyunun oynucak olan kullanıcı yani bizler.Oyunu satanlar yada yapanlar zorlada aldırmıyorlar oyunu bizlere.

Bi arkadaş demiş bu tür oyunların online olması yasaklansın.

Sen onu devlete değil.çocuklarını bu oyunları oynadığını bile bile oynatan ailelere söyle.

Ayrıca bu oyunu(cod mw2) eğer online oynuyamaz isem orjinalini almayı düşünüyorum.

Oyunu Bilgisayarımda Bırakırım Hayatıma Sokmam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...