Jump to content

İnsan Işe Neden Ruhunu Katar

muhtar

Recommended Posts

Ne güzel bir söz değil mi? işe ruhunu kat... aslında bu bir video.

Mutluluk, iş yaşamı ve hayata anlam katmakla ilgili güzel bir sunum izledim Ali Poyrazoğlu'ndan....

Anlamlı mesajları var.. Mutlaka izleyin, tekrar izleyin, izletin

İşe Ruhunu Kat! -

Padişah sarayına aşçı alacakmış. Aşçı da pilavların hasını yapan bir aşçı olmalıymış. Zira padişahın en sevdiği yemek pilavmış. Memleketin dört bir yanına haber salmış. Ünü dillere destan olmuş pek çok hünerli aşçı saray kapısına gelmiş dayanmış. Sırayla içeri alınıp padişahın huzuruna çıkmayı beklemişler. Hepsini gördükten sonra padişah üç aşçıyı kenara ayırmış sizinle ayrı görüşeceğim demiş.

Padişah birine sormuş : ?De bakalım nesi ünlüdür senin pilavının?.

Birinci aşçı cevaplamış. ?Efendimiz ben pilavı pişirdikten sonra üzerine yıldız katılmış tereyağı gezdiririm pilav gökyüzü gibi parlar? demiş.

Padişah ikinciye dönmüş. ?Senin hünerin nedir?? demiş.

İkinci hemen atılmış: ?Padişahım ben tuzu ve suyu öyle bir ayarlarım ki pirinçler bacak bacak üstüne atar? demiş.

Padişah üçüncüden yana dönmüş: ?Sen söyle bakalım sen ne yaparsın da pilavım ünlüdür diye geçinirsin??.

Üçüncü aşçı biraz düşünmüş ve padişahın kulağına eğilip fısıldamış: ?Padişahım ben pilavla birlikte pişerim?.

İşe ve yaptığımız herşeye ruhumuzu kattıkça herşey daha da güzelleşecektir.

alıntıdır

bu güzel haberin ve sunumun kaynağı : http://blog.turkcell.com.tr/2009/09/01/insan-ise-neden-ruhunu-katar/#more-278

Ben Buna Cvp Yazmak İstiyorum

Kısa Bir Şekilde Söyliyecem

Beden Fanidir,RUH ise kalıcı ve bakidir ebedi yaşar

Yalan olan bedenin icrası da yalandır ve dünyada kalır

ama işin içine RUH girince MEVLANA,ca O AŞK olur,uğraşı ne ise bilmiyorum bu benim yaklaşımım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...