Jump to content

Kredi Kartı Hakkında Bilgisi Olanlar Lütfen Yardım

dumanegom

Recommended Posts

Evet i,lkalışverişte bazen şifre sormuyor ama eline geçtiyse bi bankamatiğe gidip bi şifre kontrol ve yeni şifre belirleme işlemlerini yapmanı öneririm.Bazı bankalardada bilgi güncelleme gerekiyor.

Uzun lafın kısası bi bankamatiğe gidip kartını tak ve şifreni yenile

bankanın muşteri hizmetlerini ara şifreni al zaten orada yaziyordur 444 x xxx diye bir numaradan şifrenizi almayi unutmayin diye internet uzerinden alisverislerde sifre sormuyor dedikleri gibi kart üzerindeki numara ve cw 2 yani kartin arkasindaki 3 haneli rakam i girerek alisveris yapabiliyorsun ama yinede bazi sirketler karti onaylamak icin provizyon denilen kod istiyor yani her halukarda musteri hizmetlerini aramana gerekebilir

evet yenı sıstemde bankayı arayıp telefon bankacılıgı ıle sıfre alıyosunuz bu arada arkadaslar ay sonunda kartınızın 1000 tl borcu var dıyelım ve sız 999 lira yatırdınız yatırmadıgınız 1 lıranın degıl ekstra hesap ozetınızın yanı 1000 liranın faızını yıyıyosunuz aklınızda olsun :) sonra neden kabarık faız gelıyo diye düşünmeyin :)

Arkadaşlar konu kartlardan açılmışken geçen gün karşılaştığım durumu anlatayım. Garanti Bonus Kartım vardı ve beni müşteri hizmetlerinden aradılar. Kadın kendini tanıttı nasılsınız falan dedi, bende teşekkür ederim iyiyim dedim. Kadın bende iyiyim dedi :) :) sormadım ben tabi :) Neyse orası girişti konu şöyle! Eğer dedi herhangi bir işten çıkma durmu olduğunda yada işsiz kaldığınızda kart borçlarınızı karşılıksız olarak biz ödüyoruz dedi. Siz bu uygulamaya dahil olmak istermisiniz diye sordu. Bende biraz huylandım tabi bunlara elini veren kolunu kaptırıyor borcumu niye ödesinlerki dedim. İşte olduğum içinde fazla konuşamadım şimdilik kalsın ben internet sitenizden ayrıntılı bilgi alınca başvururm dedim. O da nette bu bilgilerin olmadığını ve direk genel müdürlük aracılığıyla aradıklarını söylediler. Bende kalsın istemiyorum dedim :D Acaba böyle bişi ilekarşılaşan varmı ??

ASlına bakarsanız her kredi kartının banka tarafından sigortası bulunuyor yanlış hatırlamıyorsam. Bir tanıdığımın başından geçen olayı anlatayım...

Kredi kartı kendisinden habersiz alışverişte kullanılmış yani kart kopyalanmış. Bankaya gitti olmaz ödeyeceksiniz filan demişler daha sonra biraz avukatlar aracılığıyla kurcalayınca işi kartının sigortasının banka tarafından yapıldığını öğreniyor. Dediğine göre aslında her kart banka tarafından sigortalı ve hiçbir ödeme yapmadan borcu silindi..

Aslında doğru olabilir neden derseniz siz öldüğünüzde yakınlarınız kalan miras olacaktır bu borçlar ve onlar reddi miras yaptıklarında bunu ödeme yükümlülükleri yok o zaman borçlar ne olacak. Tabiki banka tarafından karşılanacak yani kartınız sigortalı ama dediğim gibi bu sadece bildiğim bir örnek gerisini araştırmak lazım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...