Jump to content

Tekli Raf Yapmak İstiyorum!

FireFox3

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;

Ben tek tek raf şeklinde kitaplık yapmak istiyorum. Bunun için rafları duvara ayrı ayrı monte etmek için önerebileceğiniz yöntemler malzemeler nelerdir? Bu işleri mobilyacıya yaptırmak istemiyorum. Çünkü en az %150 kar alıcak biliyorum. Sadece rafları kestirip biçtirip geri kalan kısımlarını parça alımı ve monte işlerini kendim yapmak istiyorum.

Rafların uzunluğu 120*25 olucak ve 4 tane olucak. Üzerlerine kitap türü şeyler konucak ve ağır yük taşıyabilmesi gerekli... Ne tür ekipmanlar önerirsiniz ve bu parçaları alabileceğim sitelerde önerirseniz sevinirim...

Kitaplık şunun gibi olucak örnek olması için resim koyuyorum;

raf_askiliklari.jpg

Evet rafları duvara ara apartlar ile monte edicem. Yan kısım falan olmayacak zaten gömme raf gibi olucak...

Bunun gibi sabit destekler varmış... Bunların çeşitleri varsa yada değişik yöntemler bilen daha güzel fikirler sunabilirseniz çok memnun olurum....

Örnek Sabit destek:

sabit_raf_destekleri.jpg

Senin gösterdiklerin olabilir. Birde bunların geçme olanları var. Yatakları sadece duvara montajlıyorsun. Taşıyıcıları duvara montajladığın yatakların üstüne oturtuyorsun. Bunun bir avantajı istediğin zaman yüksekliğini değişebilmen olur. Resim bulursam eklerim :download1:

Şurda buldum birşeyler ama :download1:

Birde şöyle gizli raf sistemleri varmış...

Please register to see this content.

Gizli raflar 15kg kaldırıyor. bizim kitaplar biraz ağır gelir gibime geliyor :download1: en az 25kg kaldırması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca gizli raf sistemi olsa çok daha güzel durur aslında...

@FireFox3 mahalle nalburlarında bile var senin istediğin internetten neden alasınki?

ama illa internet diyorsan buna bir bak. Altında alternatif var birsürü...

http://www.tekzen.com.tr/new/productdetail.asp?ref=12&urun=606825001[/CODE]

@FireFox3 mahalle nalburlarında bile var senin istediğin internetten neden alasınki?

ama illa internet diyorsan buna bir bak. Altında alternatif var birsürü...

Hocam varda mahalle nalburu %150kar ile satıyor. :) iyice araştırıp ona göre almaya çalışıyoruz. Kemer sıkma politikası yani :)

Bultar'ın dediği geçmeli olan desteklerden IKEA'da daha geçen hafta gördüm ama bir miktar pahalı..sanırım 40 liranın üstünde bi fiyatı var.fiyatının pahalılığı kaynak değil dökme demir olduğu için.IKEA gerçekten güzel alternatifler sunuyo.Bulunduğun şehirde varsa gidip görmeni tavsiye ederim

NOT:Tekli raf için sakın plastik L kullanma.Ağır kitap falan koyacaksan 3lü destek yap yani 3 tane L demir

Hocam ikeadan 24 liraya buldum ama 15 kg maximum sorun kilo :) 123cm uzunluk 20 cm genişlik düşünürsek artık kendim kestirip 3lü L demir alıp yapıcaz :) kitapları tarttım gerçekten 70cm kadarı bile 15kg geliyor bizimki rahat 25-30kg taşımalı :)

Ama o standart kurulumda yani 2 L demirle maksimum 15kg diyodur.yani demir başına 7,5 kilo hesaplarsan ve ortadan L demir takıcağını düşünürsen kanımca taşıyacağı maksimum ağırlık 25kilo olur.ama kullandığın dübel,vida kalitesine ve duvarım sıvasının dayanıklılığına bağlı :)

ikeadan bulduğum gizli raf sistemi yani L değil. Direk Gizli sistem... Normal L sistem rahat 30kg taşıma yapar gibime geliyor. zaten kenişlik fazla değil. 20cm genişliği var. 3 adet L yeterli olur kanısındayım :)

Şu sayfadaki ürünlerden 20cm lik olanlardan almayı planlıyorum. Her raf için 3 adet...

Please register to see this content.

Hocam varda mahalle nalburu %150kar ile satıyor. :) iyice araştırıp ona göre almaya çalışıyoruz. Kemer sıkma politikası yani :)

Sizin mahallenin nalburu üçkağıtçı sanırım bu mağazaların hepsinden ucuzdur bizim nalbur mesela. Bunlar sadece modernlik vermiş ucunu kıvırmış süslü şeyler e tabi zevk ve renk meselesi ama senin gibi çok para vermek istemeyen birisi için en iyisi bence nalburdan almak. Git heryerden fiyat araştırıyorsan birde nalbura sor.

He aklıma gelmişken bu L duvar rafları bu 1 milyoncu dükkanlarda da var çeşit çeşit boylarda oralara da bak derim...

ayrıca tekzen i de gözardı etme güzel şeyler var...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...