Jump to content

Bağlandı Ama Internete Girmiyor

hellowen334

Recommended Posts

doğru yeremi açtım bilmiorum..

ben internet cafede teknik servis olarak çalışıyorum...

bugün ana pc nin başına bişeler geldi diğer pc ler internete giriyor ana pc ise durup dururken sınırlı bağlantı veya bağlantı yok dedi.. ip ler otomatikti dns hariç ip atadım dns leri 192.168.2.1 yaptım bağlandı diyor ama internete girmiyor..nedendir acaba yardımcı olurmusunuz ???

Belki kullanıcı adı ve şifre yanlıştır.Eğer şifre veya kullanıcı adı yanlış ise tarayıcının arama kısmına 192.168.2.1 ıp adresini gir ve enterla...Daha sonra kullanıcı adı ve şifre soracak orada kullanıcı adı admin şifre ttnet'i girdikten sonra sol üstte adsl var ona tıkla altında adsl ayarlarına gir daha sonra düzenle de oradan kullanıcı adının ve şifrenin doğruuluğunu kontrol et...

• 3 hafta sonra ...
Belki kullanıcı adı ve şifre yanlıştır.Eğer şifre veya kullanıcı adı yanlış ise tarayıcının arama kısmına 192.168.2.1 ıp adresini gir ve enterla...Daha sonra kullanıcı adı ve şifre soracak orada kullanıcı adı admin şifre ttnet'i girdikten sonra sol üstte adsl var ona tıkla altında adsl ayarlarına gir daha sonra düzenle de oradan kullanıcı adının ve şifrenin doğruuluğunu kontrol et...

Konuları lütfen düzgün okuyarak cevaplar verelim lütfen arkadaşlar. HUB bağlantısı ile oluşturulmuş bir ağda sadece bir makinanın internete giremediğinden bahsediyor arkadaş. Yani internet cafede bağlantı var !!!!!

Makinanın IP adresini verirken bir yanlışlık olmuş olabilir. IP adresinin başka bir makinada olup olmadığından emin olman lazım hellowen334. Ayrıca alt ağ maskesi HUB'ın IP adresi ile aynı olmalı. bunları kontrol edersen sanırım sorunun çözülecektir.

Haydi kolay gele.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...