Jump to content

Notebooka Ram Alcam Tavsiyleriniz Nelerdir?

Bırak Gitsin...

Recommended Posts

Ben de toshiba A200 üm için ram sipariş ettim Kingston alıyorum. Toshiba yetkili servisine de sordum Genelde Kingston tavsiye ediyorlar uyumluluk açısından

O zaman arkadaşım ben 1 GB DDR2 KINGSTON Ram alsam bi sorun çıkmaz heralde bi sorum daha olacak benim notebookta ATI MOBILITY RADEON™ HD3650 HyperMemory™ teknolojili, 512 MB yerleşik, 2,302 MB kullanılabilir grafik GDDR2 grafik belleği (4 GB RAM ile), 16x PCI Express...Ekran kartım var şimdi ben ramimi artırırsam ekran kartımda mb yönünden bir artış olurmu acaba paylaşımlı olduğu için bi artış söz konusumu??

Benim ekran kartım da bu tür Turbocache özellikli.. yani sizin ki ram'den kullanarak 2,302 mb a kadar çıkabiliyor,ancak 2302den fazlaya çıkmaz,sonuçta yerleşik 512mb ekran kartınız var,ancak gerekli olduğu zaman genelde oyun oynarken bunun üzerine çıkıyor,rami kullanarak. öncelikle yapmanız gereken boş ram slotunuz var mı onu öğrenin,bilmiyorsanız CPU-Z programıyla öğrenebilirsiniz.Boş slot yoksa 1gb almanızın anlamı olmaz,ancak varsa alın boş slota takın, Şunu da unutmayın eğer 2gblık ram alıp rami 5gb a çıkarırsanız 64bit işleitm sistemi kurmak zorunda kalacaksınz

Benim ekran kartım da bu tür Turbocache özellikli.. yani sizin ki ram'den kullanarak 2,302 mb a kadar çıkabiliyor,ancak 2302den fazlaya çıkmaz,sonuçta yerleşik 512mb ekran kartınız var,ancak gerekli olduğu zaman genelde oyun oynarken bunun üzerine çıkıyor,rami kullanarak. öncelikle yapmanız gereken boş ram slotunuz var mı onu öğrenin,bilmiyorsanız CPU-Z programıyla öğrenebilirsiniz.Boş slot yoksa 1gb almanızın anlamı olmaz,ancak varsa alın boş slota takın, Şunu da unutmayın eğer 2gblık ram alıp rami 5gb a çıkarırsanız 64bit işleitm sistemi kurmak zorunda kalacaksınz

evet oda vardı dimi tamamen aklımdan çıkmış 5 gb yaparsam 64-bit yüklemem lazım oda epey zahmet gerektiren bir iş peki 32-bit ile 4 gb ramin tamamını görür dimi arkadaşım??

Bu arada kingston ram fiyatına arkadaşım gayet uygun geldi fiyatı bana..

KINGSTON - KVR800D2N5-1G 1 GB 800 MHZ DDR-2 Memory Kingston 31,00$

4gb ram'i bazen tamamını görmeme gibi bir sorunda olabiliyor.yani 3.1,3.5, veya3.7 vb gibi görme ihtimali de olabiliyor.o yüzden ben 3gb'ta çıkardım. Ama takdir sizin tabi..Alttaki yazı alıntıdır

Microsoft Windows 32 Bit İşletim sistemlerinden bahsedecek olursak; Bazı sürümler için PAE teknolojisi kullanıma sunulmuştur ve bu şekilde 4 GB. RAM kullanabilirler. Bu nasıl olur? Eğer donanımınız destekliyorsa (PAE ve DEP destekli bir işlemci, NUMA ve Memory Remapping destekli bir anakart ve kullandığınız diğer bileşenlerin sürücüleri) Windows üzerinden PAE'yi etkinleştirirsiniz (aşağıdaki linklerde detayı bulunuyor) böylece sistem 2^36 bit adresleme yapmaya başlar ve 4 GB. görmenizi sağlar fakat yukarıda yazdığım donanım kısıtlamalarından dolayı bu çoğu zaman beklenen sonucu vermez ama teoride böyledir. 4 GB. görüntüleyememenin sebebi de kullandığınız parçaların (NIC, VGA ve sistemdeki her türlü bileşen, bunu Device Manager/Aygıt Yöneticisi kullanarak görebilirsiniz) fiziksel bellekte belli bir alanı kendilerine ayırmak zorunda olmasıdır. 4 GB. raporlanan bir belleğin normalde 32 Bit işletim sistemlerinde 3.1 GB, 3.2 GB, 3.7 GB. gibi görünmesi normaldir. PAE ile bu değer 4 GB.'a çıkarılabilir ama garantisi yoktur.

Benim kişisel tavsiyem 4 GB. ve üzeri RAM kullanacaksanız 64 Bit bir Windows İşletim Sistemi seçmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır.[/CODE]

Düşünün ona göre alın sonra boşuna masraf yapmış olmayın.1gb kingston ramlar 49-53TL arasında değişiyor genelde ben 2gb'ı 96TL'ye aldım hepsiburada'dan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...