Jump to content

Laptop Yardım

canbaba

Recommended Posts

Yurtdışından bir arkadaşım laptop getirecek (ücretli olarak) Bazı arkadaşlar sakın alma Yurtdışından gelen laptoplarda klavyede sorun yaşarsın türkçe karakterler ü,i,ö gibi harfleri kullanamazsın diyorlar Ne derece doğrudur?

evt doğru klavyede i ö ş ğ ü ç ö gibi harfler yer almaz onların yerıne farklı şekiller koyulmuş ama ben tavsiye ederim bende yurt dışından aldım ve gayet guzel sadece Q KLAVYE turce yap zaten sende alışacaksın 10 dk içinde:)

Gittigidiyorda falan satılıyor kardeşim stickerleri emin edersin yapıştırırsın olur biter.

Ama garanti konusu bu kadar kolay olmayacaktır eğer global bi garantisi arsa sorun yok ama yurt dışı garantisi varsa sorun kardeşim haberin ola bence klavyede önce sen garantiye baka derim.... :)

http://urun.gittigidiyor.com/NOTEBOOK-KLAVYE-STICKER-TUM-MODELLER-ICIN_W0QQidZZ18973781#aciklama[/CODE]

Kesinlikle al. Neden;

1. Yurtdışında üretilen malın kalitesi, Türiye'de üretilen mal kalitesinden çok üstün.

2. Tuş konusunda hiçbir sorun yaşamazsın. Sadece üründe türkçe karakter içeren (ş,ü,ö vb..) tuşları görmezsin. Ama foksiyon olarak bir eksiğini göremezsin.

Dezavatajı;

Garanti konusunda sıkıntı yaşaman çok doğal. Ürününe gözün gibi bakmak zorndasn.

arkadaşlar amerikadan bi laptop getirdim acer 4310-5913 orjinalde vista yüklüydü burda türkçe olsun die tncxp ile format attım format atarken baya zorladı ama becerdim fakat hiç bir türlü wirellesi tanıtamıyorum kendi sitesinden indirdiğim driver çalışmıyo everest programını yükleyip donanımın ne olduğuna baktım brodcom bcm 4310 yazıyo bu driveri buldum indirdim ama yine çalışmadı loptobu evden başka hiç biyerdde kullanamıyorum kablo takıp nete giriyorum ne yapabilirim bu konuda sorun yaşayan başkalarıda varmış çözüm bulan varsa nasıl yaptığını bana da anlata bilirmi

Bazı diz üstü bilgisayarların uluslararası garantisi vardır

1 sene falan bunuda sormak lazım

getirteceğin diz üstü bilgisayarın klavyeleri büyük bir

ihtimalle değiştirilip türkçeye çevrilebilir türkiyede

buda sanırım 40-50 dolar falan tam bilmiyorum

getirtmek istediğin bilgisayarın markası ve modelini bilirsen

türkiyedeki o firmanın yetkili bayisine sorabilirsin

klavyesi değişirmi değişirse kaça olur diye

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...