Jump to content

C# .net - Notifyicon Ve Timer...

sheva_7

Recommended Posts

ark lar bi hatırlatma programı yazıorum.timer la hersaniye kontrol ettiriorum.hatırlatma zamanı geldiğinde notifyicon sayesinde sağ altta msj verdirebiliorum.yalnız;

notifyiconun ekranda kalma süresini 5 sn yapmama rağmen 1 dk sürüor.bu da timer sayesinde oluo sanırım.bu olayı nasıl aşarım.timer ı kapatmadan notifyicon ekranda 5 sn kalıcak sonra kendiliğinden kapancak...

notifyiconun kontrolunu de timerle yap

ama ben erteleme de yapıorum program da.dielim msj sağ altta cıkdı tm1.stop(); dierek notifyiconla beraber her saniye kontrol ettirdiğim stored procedure de kapatmıs oluorum.ereteleme yapıcağım zaman tm1 in tekrar aktif olması lazım ki tekrar msj verebilirsin.inş anlatabilmişimdir...

bir tane daha timer ekle timer1 in en sonuna timer2.start() koy.

sonra timer2 nin interval değerini 5sn olarak değiştir.sonra timer2 nin içine notify nin mesaj durumunu kapat.

Böyle yapabilirsin.

eyw kardeş basitmiş düşünemedim ....:lol:))

bir tane daha timer ekle timer1 in en sonuna timer2.start() koy.

sonra timer2 nin interval değerini 5sn olarak değiştir.sonra timer2 nin içine notify nin mesaj durumunu kapat.

Böyle yapabilirsin.

bir timer daha ekledim(timer2) kardeş ama 2. timer'ı, timer 1 den tetiklediğim için(ki başka yolu yok)yine 1 dk ekranda kalıo...yane timer 2 nin süresi dolsa bile timer 1 in intervali 1000 oldugu için 1 dk gecene kadar timer 2 yi her 5 sn tetiklicek...kısacası olmadı yine...:p

timer 1 in interval değeri 1000 ise nasıl oluyorda 1 dk çalişiyor ?

1000=1 sn :)

Başka bi olay var bence onda.

1000=1 sn dogru ama;

örneğin ben uyarı zamanını saat olarak 22:33 ayarlıorum zaman gelince msj verio,ta ki timerla her saniye kontrol ettirdiğim datetimepicker nesnesi 22:34 oluncaya kadar.e bu arada da 1 dk geçmiş oluyor...:D

bir de "sonra timer2 nin içine notify nin mesaj durumunu kapat." demişsin onu nasıl yapıcam.notifyicon1.close() gibi bişe mi... tşk

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...