Jump to content

Monitörümden Görüntü Alamıyorum!

eNesX

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle belirtmek istiyorum, monitörümden görüntü gelmedi hadi TNCTR'ye sorayım demedim, biraz sorunuma yönelik araştırma yaptım. Karşıma çıkan çözüm önerilerini denedim. Sonunda çaresiz olarak sorayım dedim. Ayrıntılı olarak anlatıyorum;

Bilgisayar açılışında hiç tepki yok, bip sesi falan da gelmiyor. Öylece açılıyor, fanlar dönüyor, klavye ışığı aktif, hayat belirtisi var, sadece ekran yok. Sarı ışık yanıyor, öyle bekliyor.

Bütün bunlar olmadan önce, bu pc arkadaşımındı ve çalışıyordu. 1-2 ay harddiskini sattığı için kullanmadı, o yüzden ondan aldım kasayı. Benim monitörde işlev görmüyor (Onunkinde denemedik henüz)

Sorun benim monitörüm ve ekran kartının uyumsuzluğu olabilir mi ?

Ekran Kartı: ASUS PCI

Anakar: MSI K9N Ultra

Monitör: LG Flatron F700B

Ram: Kington 667 MHZ 512 MB

İşlemci: AMD Athlon Processor 3500+

1- Monitörüm çalışıyor, farklı bir bilgisayarda denedim.

2- Ramlerde bir problem yok, tek tek slotları değiştirdim. Hatta farklı ram taktım tek tek. Ramlerin çalıştığından eminim.

3- Ekran kartı güzel oturmuş yerine, onunla ilgili bir sorun da yok.

4- Özellikle Ekran Kartı girişinin tozlarını ve bütün bilgisayarın içini tozlardan arındırdım.

5- Güç kaynağını, çalıştığından emin olduğum bir güç kaynağıyla değiştirdim, sonuç aynı.

Araştırdığım yerlerde sorunun biosla ilgili olabileceğini söylediler. Onun için de;

Bios pilini çıkartıp sıfırlanmasını bekledim. Sonuç yok.

Clear CMOS diye bir yöntemden bahsettiler (Biosu sıfırlamak için jumper takımı), yalnız benim anakartımın üzerinde öyle bir 3'lü pin yok. Benim anakartta pin yerine bir kırmızı buton var, o aynı işlevi görüyorMUŞ. Onunla da bir türlü beceremedim. Hatta belki farklıdır diye jumperı farklı pinlerde bile denedim, sonuç yok.

Şimdi sizden çözüm önerileri bekliyorum arkadaşlar. Kafayı yemek üzereyim 3 saattir uğraşıyorum. Çıkar tak çıkar tak kafayı yedim ;)

İşlemcinin yerine oturup oturmadığını kontrol et..

İlk onu kontrol ettim bir problem yok.

bilgisayarın tam açıldıgından eminmisin.deilsen hoparlörü bağla pc ye.windows acılıs sesi geliomu die bir bak...

Ondan emin değilim, windows açılıyor olsa da ne fark eder ki, ekran gelmiyor. Zaten hoparlör bağlasam da benim sistemden windows seslerini komple sildim, anlamam imkansız :)

İlk onu kontrol ettim bir problem yok.

Ondan emin değilim, windows açılıyor olsa da ne fark eder ki, ekran gelmiyor. Zaten hoparlör bağlasam da benim sistemden windows seslerini komple sildim, anlamam imkansız :)

daha önce ark ım kullanıor pc demişsin.ark ının monitoru nedir LCD mi...bir de pc başka monitörler de acılıo mu...

birader remlleri farlı stoklara takarsan bir sunuç alabilirsin

ankarta bir sorun oldugunu düşünüyorum heralde bios uçmuş olabilir

bayadır kulanılmıyor diyosun bios bilide bitmiş olabilir

bios bütün donanımları danıdıkdan sonra bip sesi verir

ben çe farklı parçalarla bidaha dene ekran kartı rem hd bunlardan biri arızılı olursa yine pc çalışmaz

daha önce ark ım kullanıor pc demişsin.ark ının monitoru nedir LCD mi...bir de pc başka monitörler de acılıo mu...

Açılır tabi ki.

birader remlleri farlı stoklara takarsan bir sunuç alabilirsin

ankarta bir sorun oldugunu düşünüyorum heralde bios uçmuş olabilir

bayadır kulanılmıyor diyosun bios bilide bitmiş olabilir

bios bütün donanımları danıdıkdan sonra bip sesi verir

ben çe farklı parçalarla bidaha dene ekran kartı rem hd bunlardan biri arızılı olursa yine pc çalışmaz

Ramleri de denedim.

Diğer ihtimaller içinse bizim burdaki tamirciye ******ürdüm :) bakalım neymiş sorunu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...