Jump to content

Sistem Önerisi Xp-vista-win7

EliteTR

Recommended Posts

Arkadaşlar PC donanım özelliklerim aşağıdaki gibidir;

2 GB DDR2 RAM

AMD ATHLON X2 245 İŞLEMCİ 2.90 GHZ (O/C kullanıyorum O/C li değeri 3.49 stabil)

Zotac 8800GT Amp Edition 512MB

Bu sistemim için en hızlı, kararlı ve stabil çalışabilecek işletim sistemi nedir? Ekran kartımın Dx10 desteği için vista yada win7 ye geçmeyi istiyorum ama pc deki performans düşüşünden endişeleniyorum. Kısacası her ne kadar oyunlar önemli isede hızı görüntüye tercih eden bir yanım var. Bu yüzden sistem önerilerinizi bunu göz önünde bulundurarak ve nedenleri ile yazarsanız çok memnun kalırım.

Peki win 7 den hangi sürümü yüklemeliyim? işlemcim sanırım 64 biti destekliyor ultimate x64 uygunmu? Kusura bakmayın win7 konusunda epey yeniyim. ayrıca bu amd athlon x2 işlemcilerinde özelliğini bilmiyorum phenom alıcaktım yeni mimariye sahip diye bunu önermişlerdi fiyatıda uygun olunca tercih ettim. forumda birçok win 7 var. rtl oem vs..vs. garip dalavereleri var ben onlardanda pek anlamam. ne nedir bnm kurmam gereken hangisidir bilgi verebilirseniz çok sevinirim ;)

Endişelendiğin şeye bak ;)

Win 7 ye geçersen performansın bile atar hiç korkma 350mb kendi ram yer gerisi senin programlarla.

Oyun oynarken bile 1.5 gb rami geçmez sistemin.

Ayrica kartın dx10 bi kart Kesinlikle Wİn 7 geç derim.

Hız veya görünümden birini seçmene gerek yok Windows 7 de ikisinide bulacaksın

Endişelendiğin şeye bak :D

Win 7 ye geçersen performansın bile atar hiç korkma 350mb kendi ram yer gerisi senin programlarla.

Oyun oynarken bile 1.5 gb rami geçmez sistemin.

Ayrica kartın dx10 bi kart Kesinlikle Wİn 7 geç derim.

sizce 32 bit mi 64 bit win 7 kullanmalı ?** ;)

64 Bit de performans alman için en az 4 gb ramin olması lazım.

32bit win7 300mb civarinda ram yerken 64 bit win7 de durum farklı olup ram ihtiyaci fazladır.

Haliyle 64 bit hesaplama yaparken ram kullanımıda artıyor.

bu sebebden dolayı 32bit sistemin için uygundur.

sana üç tavsiyem.xp kullanacaksan mxpv2 kullan.vista kullanacaksan sağlıkçı salihin vista lite v.3 ü kullan 32bit,windows 7 kullanacaksan barış sevenin 32 bit çalışmasını kullan.senin bilgisayardaki özelliklerbendede mevcut.forumdaki modifiyelerin %70 ini ve rus sitelerindeki modifiyelerinde %35ini indirip kurdum.sana kesinlikle 64 bit tavsiye etmiyorum.kolay gelsin.

Eee herkes Windows 7 diyor(genellikle), benim de kanatim bu yönde...

XP kullanmak isterim dersen Forumda windows XP bölümü bir depo dolusu ayrıca vista ve win 7 'de aynı.. Performans ve görsellik Windows 7'de fazlasıyla mevcut bence bunu seç...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...