Jump to content

Kurban Bayramı Geliyor Kurbalık Fiyatları?

abdulhey_

Recommended Posts

arkadaşlar kurban bayramı geliyor. bilirsinizki eğer kurban kesecekseniz bayramdan bir ay önceden kurbanlık alma telaşı, hesapları başlar. biz bir kaç ortak büyükbaş yani dana kesiyoruz uzun yıllardır. ama arada kuyruksuz koçda keseriz. şimdi bana eğer kesin bilginiz varsa dana ve kuyruksuz koç fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz? bu yıl pahalı olacağıda söyleniyor. şu şekilde listelerseniz iyi olur: 1-yaşı 2- kilosu 3- fiyatı

ve bu bilgilerin hangi ilde geçerli olduğunuda söylerseniz iyi olur. sadece bilgi paylaşımı olsun diye açtım bu konuyu başka olumsuz amaçlı düşünülmesin. teşekkürler.

dostum.kurban bayramını bu yıl eski heyecanımla kutlayamayacam.etin kilosu migrosta kampanya yapmışlar 1kg et 19,9 tl.eee kampanyanın ucuz olanı böyle olursa 30kg eti sen hesaplayıver.bu sene evde yokum.

ya işte hadi buyur buna ne denir?? ama yinede her zaman güzele doğru koşmak taraftarıyım.

dostum.kurban bayramını bu yıl eski heyecanımla kutlayamayacam.etin kilosu migrosta kampanya yapmışlar 1kg et 19,9 tl.eee kampanyanın ucuz olanı böyle olursa 30kg eti sen hesaplayıver.bu sene evde yokum.

zaten migrosu bilmem ama mezbahada marketler için kesilen büyük baş hayvan erkek ise 12TL/kg dişi ise 11 TL/kg küçükbaş hayvan erkek dişi farketmiyor 16-18 TL/kg yani

12x200=2.400 TL

16X30= 480 TL Yaklaşık fiyatlardır daha fazlası olur azı olacağını zannetmiyorum..

bunlarda büyükbaş hayvan için pazarlık yapan vatandaşlar :D

:)

insanlar kesilsin o zman daha iyi olmaz mı hem de hayvan kesilmemiş olur ;)

eğer hayvanlar kesilmese idi insanlar kurban edilecekti biraz araştırma yap kurban keyif için yapılmıyo ayrıca kurban fiyatları geçen senekilere 3 kat yani 400-500 koyun fiyatı ineği filan

sölemeyim kalpten gidersiniz mazallah :D

Bu da boşa çıkacak bir kuyruklu yalandır.Spekületör(Vurguncu-hırsız)lerin ortaya attığı bir yem ve yalan.Ben bayramın üçüncü günü hayvan pazarına gideyim de iyi bir koyunu bana 300 TL'den fazlaya satsın göreyim.Hepsinin elinde şişer.Kimse umutlanmasın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...