Jump to content

Hangi Işletim Sistemi?

zafergun

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.aşağıda sistem özelliklerini yazdığım bilgisayarımda hangi işletim sistemini kurmamı tavsiye edersiniz?windows kurmayı düşünüyorum ama hangisi? XP,VİSTA yada WİN 7 ? 32 bit mi 64 bit mi tavsiye edersiniz?nedenleri ile birlikte yazarsanız çok memnun olurum.herkese şimdiden teşekkürler.

Lenovo Y530 59-020414 notebook

Özellikler:

* İşlemci Üreticisi : Intel®

* Ekran Boyutu : 15,4

* Ağırlık : 2,90 kg

* Bellek : 3 GB

* Sabit Disk Kapasitesi : 320 GB

* İşlemci Modeli : Core Duo

* İşlemci Numarası : T4200

* İşlemci Hızı : 2,00 GHz

* Ön Bellek (L2 Cache) : 1 MB

* Veri yolu Hızı : 667 MHz

* Ekran Kartı Türü : Harici

* Ekran Kartı : Nv GeForce G 9300M

* Ekran Kartı Belleği : 256 MB

* Bellek Türleri : DDR3

* Sabit Disk Arabirimi : SATA

* Geniş Ekran : Evet/Var

* Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800 px

* Kablosuz Ağ : 802.11a,802.11g,802.11n

* Dahili Web Kamera : Evet/Var

* USB Sayısı : 3

* Klavye : Türkçe Q

* Pil Hücre Sayısı : 6

* Parlak Ekran : Evet/Var

* Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var

* Optik Sürücü : DVD±RW DL

* Pil Teknolojisi : Lityum Ion

zafergun , sistem özelliklerine bakılırsa her işletim sistemini çalıştırabilirsin fakat tavsiyem ve kendi bilgisayarım da denediklerim arasında en stabil çalışan ve Tnc Forumda bulabileceğin Modifiyeli İşletim Sistemlerinden Temiz Xp yada Windows 7 64 Bit..

Saygılar..

Mesela ? Ben daha Win7 kurmadim onun icin soruyorum.

Crysis'i çalıştıramadım Win7 x64 de. Onun dışında daha çok x64 ün uyumsuzluğundan bahsetmiştim. Kullanacağınız programın 64 bitlik sürümü yoksa sorun çıkarabilir. Aslında win7 de 32 bitlerde yükleniyo. Ama bende sorun çıkardı.

özel bir program kullanmıyorum.normal bir pc kullanıcısıyım.yeri geldiğinde oyun oynarım.need for speed gibi.pcyi internet,film vb gibi işlemler için kullanırım.şu anda win7 32 bit yüklü zaten.3gb ram olmasına rağmen, ram i 2.47gb olarak gösteriyor.moralimi bozduğu için sizlerin tavsiylerini alarak en uygun işletim sistemini pcye yüklemek istiyorum

win7 -32 bit kurmuştum ,ram lerim 4gb lık olması na ragmen 2,99 gb lık görünüyordu ne zaman ki 64 biti yükledim ram ler 4gb lık olarak gözüktü.32 bit ler ram leri tam göstermiyor ,64 bitler tam olarak gösteriyor.bende öyle olmuştu .şimdi xp kurdum yine 2,99 görünüyor.ram lerin görünme olayı 32 ve 64 bitle ilgili anakartlarla ilgili degil zannedersem.

yapılan yorumlar için çok teşekkür ederim.windows 7 x64 kurmaya karar verdim.win7 yi boşver diyen arkadaşım nedenini de söylerse çok memnun olurum

Rober'in dedikleri ile bende karşılaştım...Uyumsuzluk yüzünden önermiyorum tabiki zevk senin zevkin hangi işletim sistemini istersen onu kur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...