Jump to content

Bizim Evin Jerry'si...

YAGMURADAM

Recommended Posts

Evet arkadaşlar bir kez daha gördüm ki fareler sadece çizgi filmlerde sevimli duruyorlar.Gerçek hayatta hiç sevimli değiller.Hatta insanı çileden çıkarıyorlar...

Bundan 4-5 gün önce eve bir fare girdi.Fareyi ne yaptıysam da öldüremedim.Öldüremiyorum pes ettim gel evden çık bari deyip kapı pencere ne varsa açtım.Fakat gene gitmedi.Odadan bir türlü çıkmadı.Sen misin çıkmayan.Fare kapanı aldım.Tıkılı kaldığı odaya koydum.Ne yazik ki kapan çalışmadı.Ve güzelim peynir fareye ziyafet oldu.Fakat fare odanın demir kapısını sürekli tırmalıyordu.Çıkmak için kapıyı açmaya veya bir delik bulmaya çalışıyordu.Ne zaman sessizce yanına gitsem hemen farkedip bir yere gizleniyordu.Doğrusu gizlenme konusunda bir hayli ustaydı.Ama karşısında ben vardım.Bu gece ah ettim.

Ve ara holde gizlendim.Demir kapıyı açık bırakıp kapı koluna ipi bağladım.Ve ara holdeki tüm kapıları ve girişleri kapattım.

İpi elime alıp 2-3 metre kapıdan uzaklaştım.Ara hol şarjlı elektrikli süpürgemin şarj ışığıylka hafifce aydınlanıyordu.Beklemeye başladım.10,15,20 dakika derken fare yanıma yarım metre kadar yaklaştı.O kadar dikktli bakmama rağmen göremedim.Ama geri dönüpte kaçmaya çalışınca fark edip ipi hızlıca çektim.Odanın kapısı kapandı.Işığı açtım.Ve hucum.Yediği terlik sayısını bir Allah bilir.O kadar sinirliydim ki öldüğü halde 8-10 kez daha vurdum.Yetmedi dışarı çıkardım 4-5 kez daha vurdum.Beni ayıplamayın.

Odayı mahvetti.Kanepelere zarar vermiş.Odayı baştan aşağı süpürüp çamaşır suyuyla iyice bir sildim.İnsanın midesi kalkıyor.

İnanın öunu yüzünden severek izlediğim Tom ve Jerry çizgi filmini gördüğümde anında değiştiriyorum.Fena benzettim ama...

Terlikle hem vuruyorum hem de lan sana demedim mi evden git diye belanı mı arıyorsum ben belayım oğlum deyip saldıryordum.Terlik her isabet ettiğinde viiiiyk diye ses çıkarıyordu.5-6 terlik darbesinden sonra sekeratı mevt haline geçti...

Sonra Dünyadan Banned.Kaç kez uyardım...Anlamadı...Saygılarımla

iyi güzelde hocam bune öldürme hırsı,öldüğü halde terlikle tekrar tekrar vurmak,betona 
yapıştırmışsındır o hiddetle zavallı fareyi,odaya bir kedi atsan yoksa sende komşudan
kiralasan 5 dk halolurdu,üzüldüm fareye,dua et dişi değildir o fare yoksa yavrularının
intikamı tez zamanda gelir[/CODE]

:D

2,5 sene evvel daha kötüsünü yaşadım. Evin kışın kullanılmayan odasını istila etmişler.Yapıştırıcı sadece 1 tanesini öldürebilmişti. Temizliğe başladığımızda daha fazla olduklarını gördük. Ve katliam başladı.Bir elimde sopa, diğer elimde makarna süzgecine benzer bir süzgeç.Abimin yardımıyla, ölü-diri-yaralı olarak evden attığımız farelerin sayısı 9 yada 10 du.Sonunda hepsinden kurtulduk.Bir daha da gelmediler. İnşallah bundan sonra görmem evde fare.

valla yagmuradam kardeşim helal olsun sana bitanede bize dadanık küçücük bişey fak kuruyorum yakalamak için peynirleri yiyor faka yakalanmıyor ne yabtımsa olmadı peynir komadan usandım artık

valla yagmuradam kardeşim helal olsun sana bitanede bize dadanık küçücük bişey fak kuruyorum yakalamak için peynirleri yiyor faka yakalanmıyor ne yabtımsa olmadı peynir komadan usandım artık

Tavsiyem olsun Tuzağa Çakmakla hafif Kızartılmış Fındık Yada Ceviz koy Daha Çabuk Yakalarsın.

Herkese geçmiş olsun.

10-15 sene önce babam hayvancılıkla uğraşırdı,bahçeli evde otururduk.

çok fare vardı,sağolsun kedilerde çok yardımcı olurlardı bize!

Allah'a çok şükür şimdiki evimizde öyle bir sıkıntımız yok,inşallahda olmaz!

hele pisliklerini de gördün mü tamam!

iğrenç hayvanlar...

• Editor

YAGMURADAM arkadaşımızın fare muhabbeti bana üniversitedeki öğrenci yıllarımı hatırlattı :D

5 kişi güzel bir evde kalıyorduk, biz o eve asmalı konak derdik,, kendi içinde bahçesi olan 2 katlı (dubleks :D ) bir evdi... her neyse, havalar ısınmaya başlayınca, evi resmen fareler bastı..

belki inanmayacaksınız ama bir günde tam 15 fare öldürdük, yine de kökünü kurutamadık... artık evin neresine elimizi atsak, oradan fare çıkmaya başlamıştı, biz de evi terkettik :)

masal gibi anlattım ama gerçek :)

Konunun aslı mide bulandırıcı olmasına rağmen çok uzatmadan ve güzel bir şekilde tasvir etmişsin. Geçmiş hayatında yazardın sanırım :D

İki kez okudum wall a... Paylaştığın için saolasın...

Bizim dükkanda başımıza bela oldu fareler her sene 1 tane öldürüyoruz maşallah senelik ziyaret ediyorlar allahtan yoksa kafayı yerdik heralde sizin gibi :D geçen sene yazın öğlen fare girdi bizim dükkana küçükte bişeydi daha yavruydu raflrın olduğu bölümün arkasına saklandı velet :D ne yaptıysak çıkaramadık raflara vurduk salladık gene çıkmıyor sonra birde müşteri girmesinmi dükkana bi bu bu eksikti :) bu sefer çıkarmaya çalıştığımız hayvanı geri rafların arkasına sokmaya çalışıyoruz :) biraz kafası gözüktüğünde vuruyorduk allahtan geri içeri saklanıyordu neyse arkdaşlarında dediği gibi yapıştırıcıyla taze peynir koyduk ve yarın geldiğimizde hayvancağız yapışmıştı kartona bizde gittik attık çöp kutusuna ama ne gündü be :)

2 Sene önce Bizim eve bulaştılar.Aşağı bodrum kattan geldiğini anladım.Neyse korkumuz bi yana tedirgin oluyordum.dişi Bi fare iriydi ve küçük 4 tane daha yavrusu eve sızmıştı.Evet arkadaşlar tam 5 fare çıldırmak üzereydik özellikle annem çok korkuyordu mutfakta çamaşır makinesi ve buzdolabın arkasına sızıyorlardı özellikle huzurum kalmadı gerçekten neyse ben bunları bir bir öldürdüm sopa yapıştırıcı derken 4 yavruyuda öldürdüm.Bitane anneleri kalmıştı.Bigün gece tuvalete çıktım birde ne göreyim tam tuvaletin içinde köşede duruyor. O kadar hızlıki velet ışık hızında sanki ben o tedirginlikle ne yapacağımı şaşırdım.Azım açık kalmıştı resmen bu arada tuvaletin kapısını hala kapatmadığımı farkettim hemen kapattım.Kocaman bişeydi ve o an fare tam kapının altına yönelecektiki benim ayaklarımın altına rast geldi güzelde oldu içimi gözlerimi sıka sıka üzerine bastım bastım iğrenç bi çığlık ve tiksinme sonunda ayaklarımın altında öldü.Nasıl denk geldi ayağımın altına daha hatırlamıyorum ama iyi denk geldi şükürler olsun 2 yıldır fare felan yok evde.Saygılar.

Terlikle hem vuruyorum hem de lan sana demedim mi evden git diye belanı mı arıyorsum ben belayım oğlum deyip saldıryordum.Terlik her isabet ettiğinde viiiiyk diye ses çıkarıyordu.5-6 terlik darbesinden sonra sekeratı mevt haline geçti...

Sonra Dünyadan Banned.Kaç kez uyardım...Anlamadı...Saygılarımla

çok kaptırmışsın foruma :)

Siteymiş, villaymış kalabalık ortammış hiç ayırt etmiyorlar heran her evde olabilirler bu konuyu okuyan hazırlıklı olsun yani. Aynısı bizim evde oldu. Birden evde gezinen birşey gördüm oda ne fare. Ortalık sessiz olunca utanmadan bide kafasını çıkartıp etrafa ben geldim hafasında pozlar veriyordu. Benim sinirler tavan gittim zehir haplardan aldım, bir tane kapan aldım sıprey aldım elime ne geçtiyse etrafına koydum ölmemesi mücize gibi birşeydi. Ses yapmadan izlemeye geçtim. Kapana nihayet geldi ama kapanın uçlarının sivri oldunu görünce çıkmadı üstüne üstündeki peyniri elleriyle kendine çekerek iyiyordu. Ne yalan söyliyim hem hızlı hemde akıllı hayvan vesselam. En sonunda dayanamadım uyudum. Sabah kalktığımda ne göreyim zafer benimdi.:) Tam kafa kısmından yakalanmıştı. Eğer karıncalarlada sorun yaşarsanız nasıl kurtulcağınız hakkında bilgi veririm. zamanında onlarlada savaş halindeydim.

Sabah 4-5 e doğru yatmışım.ÖSS Hazırlık dönemindeyim sabah kalkıp dershaneye gidicem.Annemin beni silkinidirişiyle apar topar üzerimdeki battaniyeyle koşturarak kalktım.Tabi geç uyumanında verdiği hazla inanılmaz sinirliyim.Annemin bana ninni gibi gelen sesinde sadece iki kelime anladım. "fare, evde".Ya Allah Bismillah elime kürek geçti.Fare kovalıyorum tabi o sinirle farenin yerinde olmak istemezsiniz.Evde yani binanın birinci katından başlayan kovalamaca ilerleyen dakikalarda bahçeye taştı.Ve ben hala aynı azimle kovalıyorum üstümdeki pijamalarla.Bahçeyi sağlı sollu geziyoruz resmen.Sonunda bir darbede fare dümdüz olmuştu ama nasıl bir hayvansa artık hala kaçıyor hala kovalıyorum.Sonra bir an göz göze geldik evet biraz abartıyomuşum gibi gelebilir ama gerçekten o an fareye acıdım nerdeyse azad edicektim.Ama 2 saatlik uykum aklıma geldi ve kafamı döndürüp fareye bakmadan fatality vuruşunu yaptım.Pişman mıyım? Bende bilmiyorum.Ama komşumun "yürü be e... al onu aşağı" bağırışları da göğsümü kabartmadı değildi hani :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...