Jump to content

Sistem Boşta Tavan Yapıyor!...

maynak

Recommended Posts

adszvj.jpg

arkadaşlar gördüğünüz üzere istem boşta işlemi tavan yapıyor. pc boşta hiç bi iş yapmazken %60 dan aşağı inmiyor aktif iken görüldüğü gibi %80-90 larda yüzüyor. Bunun nedeni neyh olabilir bide bununla beraber pc sürekli kasar durumda ve müzik dinletmiyor dilemeye kalksan kursağına tıkılıyor ses takılıp duruor aşırı kasıyor gibi ses çıkarıyor format da attım ama çare olmadı xp sp2 denedim,tnc sp2 denedim ilk başlarda sorun yoq ama sonralardan bu hale geliyor.

intel p4 3,00 ghz

80 gb hdd

1 gb ram ddr400

512 mb agp8x ekran kartı

bilmek istediğiniz başka bişe olursa cvp larım arkladaşlar sizce bu pc neden son zmnlarda böle oldu eskiden hiç böle yhapmazdı aynı cd lerle format atmam rağmen son zmnlarda böle sinir etmeye başladı ...iyi günler yardımcı olan olmayan herkeze teşekkürler....

virüs üm yoq her zmn temizdir o konuda çok titizimdir nod 32 v4 tam güncel olarak kullanıyorum katı kurrallar aktif gaçrı göçeri yoq o konuda donanımsal diye düşünmeye başladım çünkü normal bi ev kullanıcısı deilim bilişim teknolojileri üzerine okuyorum gördüğüm her programı kurar denerim web tasarım ve grafik üzerine çok fazla program la uğraşiorum acaba diorum pc nin ömrü mü doldu da hep kasar durumda çok düşündüm arkadaşlar...

eğer öyleyse o yönden çok iyi peki onu şutladık bi yere peki bu pc neden kasıyor ;):D:D:D

bak kardeş resimde en altta cpu kullanımı %50 yazıyor o çok kullanan prorgramı bul ne ise artık virüs de olabilir. onun ismini buraya yazarmısın bi bakalım ne imiş??

sorunu anladım ben bende oluyordu combofix kur bu dertden kurtul müzik filan dinlerken%100 donuyordur yenile yaparken arka plan dalgalanıyordur bu sorunu combo fix çözecektir

Please register to see this content.
mesajını bekliyorum ? saygılarımla

cpu kulanan program yoq bi tek bu kullanıyor ama ram dan kullanan eset in dosya koruması olan arka planda çalışan ekrn.exe ortalama olarak 40-50 mb yiyo,wlcomm.exe oda neci bilmiom o hep var oda ortalama olarak 40-50mb yiyo dierleri ztn tıfıl 2-3-5 mb sürünüolar şimdide cumbo fx i indiriom onu deneyecem teşekkürler...

cpu kulanan program yoq bi tek bu kullanıyor ama ram dan kullanan eset in dosya koruması olan arka planda çalışan ekrn.exe ortalama olarak 40-50 mb yiyo,wlcomm.exe oda neci bilmiom o hep var oda ortalama olarak 40-50mb yiyo dierleri ztn tıfıl 2-3-5 mb sürünüolar şimdide cumbo fx i indiriom onu deneyecem teşekkürler...

sistem boşta işmei cpunun kullanılmayan yuzdesini gosterir yani 100 de 10 sistem kullanırsa orası 100 de 90 gosterir

o problemden bendede oluyordu aklıma gelen her türlü güvenlik programını denemiştim ama nafile hiç biri işe yaramıyor o problem win 32 altında çalısan ve kendini windowsun bir dosyası olarak gösteren bir tür trojan veya virüs şekli ama dediğim gibi bende her türlüsünü denememe rağmen yok edememmiştim tavsiyem sana makinayı formatlaman...

not: banada bu virüs veya trojan usb bellekle beraber gelmişti bende şimdi önlem olarak

USB disk Security programını kullanıyorum bi nebze olsun yardımcu oluyor usb de tavsiye ederim...

o program ztn var okul sağ olsun her taktığpımda bulaşıyor nese arkadaşlar hepinize teşekür ederim formatladım bi nebze kendine geldi hiç deilse ses eski haline geldi ama ne olursa olsun nod32 en iyisi bna göre bn çok memnunum herkeze hayırlı günler teşekkür ederim....

<<<Sorun çözülmüştür/>>>

ben sana şunu söliyim ben 400 mb kdar çıkıyordu ses driveri silindi hatta formatt atım gecti sonra comfix yaptır sonra benim actığım eset 12.10.2010 kadar linsecesı bu yama deil bunu yapmanı tercih ederim........

eset 4 12.10.2010 kdar lisance

Kullanıcı adı: EAV-22954191

Parola: rmn3rdhvd5

Bitiş tarihi: 12/10/2010

arkadaşım anladığım kadarıyla bilgisayarını uzun süredir kullanıyorsun.bence sorun harddiskten de olabilir.harddiski uzun süredir kullanıyorsan belki aşınma vb. şeyler dolayısı ile harddisk tam performansta çalışmıyor olabilir.tabi benimkisi sadece tavsiye.disk birleştirmeyi deneyebilirsin.

HDD dem de bi problem var ztn onun farkındayım hdd fabrikar çıkış haline getiren program ariom 1-2 tane buldum ama güvenemiorum adam gibi fbişe bulsam fabrika çıkış haline getirecem bi faydası olur büyük ihtimalle disk birleştirme konusuna gelince de aksatmadan ayda 1 kere yhapiorum disk temizleme de aynı keza teşşekürler iyi günler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...