Jump to content

Türk Telekom Çalışanlarının Sorumsuzluğu

sebtom

Recommended Posts

Bundan 2 ay once ttnet sınırsız pakete uye olmak ıcın mahallemdekı bır turk telekom bayısıne basvurdum. Yanlız ıkı ay gecmesıne ragmen fatura elıme ulasmadı ve ınternet hızım cok yavasladı bende bu sorunları dıle getırmek ıcın bu turk telekom bayısıne dun tekrar gıttım. Adamlara ne sorucaktım neler ogrendım o anda basımdan kaynar sular dokuldu. Tarıfenız nedır dıye sorduklarına ben sınırsız dedım ama sıstemde sızın tarıfenız sınırlı gozukuyor dedıler. Yanı ben adamlara sınırsız olsun dıye basvuruyorum onlar kafalarına gore kotalı 4gb ınternet paketını ısaretlemısler.Ben gecen ay 55 gb bu ay 120 gb verı ındırdım tarıfem sınırlı gozuktugu ıcın cok yuklu bır fatura gelıcek sızce ne yapmaylıyım nasıl bır yonteme basvurmalıyım hukukı mucadeleyı tabıkıde baslatıcam ama burda basına gelen tecrubelı yada bu konuda fıkrı olan arkadaslar varsa onlara basvurmak ıstedım.Adamlar tamamen benım ısteklerım dısında ıs yapmıslar fatura gelmemesının sebebıde orda kagıdı dolduran arkadas fatura gelmesın emaıl bılgılendırılmesı gelmesın ısaretlemıs bu nasıl bır sorumsuzluktur nasıl bır cehalettır anlamıs degılım.Bana verdıklerı nushada net4 yazıyor buda kotalı 4gb demekmıs ben net4un ne oldugunu bılmek zorundamıyım kımın aklına gelır yahu bız sınırsız dedıkde bı bakalım kagıtta ne yazıyor demek.Basvuru kagıdıma ordakı odun kafalı bır eleman sınırlı yazmıs ben sınırsız ıstememe ragmen kagıdın altında benım ımzam var ama doldurulan yerlen o elemana aıt bır hak talep edebılırmıyım?Turk telekoma dılekce vermeyı dusunuyorum ordada haklı olarak ''Ben salakmıyım kotalı nete basvurup 2 ayda 200gb verı ındırıcem''demeyı dusunuyorum arkadaslar ne yapacagım konusunda daha pek bır bılgım yok lutfen yardım ve onerılerınızı esırgemeyın

Başvurduğun Telekom Bayisine başvurduğunda form doldurmuşsundur. Formun altına da imzanı attığına göre formda yazılanlar senin hakkın ve borcundur artık. Eğer bayiden sana bir belge vermişlerse (ben telekomun kendi biriminden yaptığım başvuruda almıştım) oradan bilgileri kontrol et.

Bu gibi durumlar da öncelikle en fazla faturan 60 Geliyor diye biliyorum ama daha sonraki aya eklenirse bilemem...Burda senin herhangi bir yanlışın yok fakat eğer sen gidip oraya sınırsız net paketine geçmek istiyorum demen ile seni sınırsız pakete geçirmezler bişeler imzalatmaları gerekiyor imzalattılarmı bişeler.

Bu gibi durumlar da öncelikle en fazla faturan 60 Geliyor diye biliyorum ama daha sonraki aya eklenirse bilemem...Burda senin herhangi bir yanlışın yok fakat eğer sen gidip oraya sınırsız net paketine geçmek istiyorum demen ile seni sınırsız pakete geçirmezler bişeler imzalatmaları gerekiyor imzalattılarmı bişeler.

Katılıyorum forumda bi arkadaşımızda böyle demişti sınırlı olmama rağmen 57 Tl ödüyorum demişti yani bahsettiğin gibi 120 ödemeye kalksan zaten astronomik bi fiyat çıkar ortaya rahat ol en fazla 60 gelir die düşünüyorum arkadaşı açtığı konuyu bulamadım bulsam linki verecektim yine bu sitede o 57 ödüyorum demişti sınırlı olmasına rağmen kotayı geçtiğinde.Geçmiş olsu ayrıca böyle talihsizlikler umarım bi daha başına gelmez . Ayrıca tarife deişiklik işlemlerini bayii den deilde direk Türk Telekom merkezinden yap bence ben öyle yaptım elimde TTnet'i sözleşmesi var geçtiğim tarih belli hiçbir hak idda edemezler sende öyle yapsaydın keşke bazı bayiler çok amatörce iş yapıyorlar.

Başvurduğun Telekom Bayisine başvurduğunda form doldurmuşsundur. Formun altına da imzanı attığına göre formda yazılanlar senin hakkın ve borcundur artık. Eğer bayiden sana bir belge vermişlerse (ben telekomun kendi biriminden yaptığım başvuruda almıştım) oradan bilgileri kontrol et.

arkadaş en doğrusunu söylemiş imzaladığın belgeyi (sözleşmeyi )kontrol et

Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 8 Mbps'ye kadar limitli paketler için (4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB) aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 TL'yi, 1 Mbps 4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 56,64 TL'yi ve 2 Mbps 4 GB ve 6 GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 79,76 TL'yi geçemez.

ben her ay bı ton sey ındırıyorum kotama bakma geregı duymadan bile en fazla odedgım ucret 57 mılyon burdaki fıyatlar son yapılan ındırım dahıl deıl eger sana 57 mılyondan fazla bir ucret gelırse ınternet sıtesındeki bu bilgilendırmeyı gostermen yeterlı olur ben buraya guvenıp ındırdım dıyıp dava acarsan haklı bile cıkarsın oyuzden rahat ol fazla bır ucret odemessın

kullandığın kota ücretini senden alırlar arkadaşların dediği gibi bir sözleşme imzalamış olman lazım bununda 1 sureti kullanıcılara veriliyor sonuçta taahütname imzalıyorsun ttnet yaş tahtaya basarmı hukuki işlem başlatsan

bile sen haksız çıkarsın kullandığın bir olayı nasıl itiraz etmeyi düşünüyorsun seninki biraz vurdumduymazlık olmuş bu parayı ödüceksin sonra tekrardan sözleşme imzalayıp sınırsız limite geçeceksin ancak böyle olur

küçük sorunlar bazen büyük sorunlara dönüşür önemli olan imzaladığın sözleşmedeki maddeleri iyice okumak

sen haksızsın demiyorum eğer iyi bir çözüm yolu varsa tabiki başvurabilirsin ama dediğim gibi kullanılmış bir kota

var kolay gelsin saygılar

Kardeş Buradaki Hatayı Kimsede Arama Bence Hatanın En Büyüğü Sende.Okuman Yazman vs. Var O Formun Altına İmza Atmak Yerine Sen Kendin Doldurup Teslim Edecektin.Doldurma Kısmını Onlara Bırakmayacaktın ki İstenmeden Birşey Olmuş Bu Hataya Karşılık Bana Kalırsa Üzülerek Söylüyorum Gelen Faturayı Ödemekten Başka Çaren Yok.

Geçmiş Olsun...

hepsi aynı ya bende 1 bayiye net başvurusunda bulundum 1 sonra geldiler baglamaya adamlar elindeki talepler birikene kadar türktelekoma bildirmiyorlar en mantıklısı direk türktelekom müdürlügünden halletmek işlemleri

bende telekom akşam konuşturan tarife (18:00 8:00 arası 3000 dk şehirler arası 100 dk şehir içi ayda 26 tl) abonesiydim bir ay 26 tl fatura ödedim bu ay 85.50 tl fatura geldi aradım şehirler arsının bittiğini söylediler ben nerden bileceğim ya kahpelik dolandırıcılık değilmi bu pendikte oturuyorum zaten belediye milleti soymaya uğraşıyor tüketici koruma yok gittim sordum mal gibi yüzüme baktılar sanki böyle birşey yok gibi yani allah türk telekomun elinden kurtarsın şu internete telefon hattı gerekmeden de bağlanabilse hemen kapatacağım lanet olsun yaaaa...

dostum bişi daha eğerki mahkeme lik olursan fatura konusunda.

ilk davacı sen ol ki savunmayı onlar yapsın.

eğer ilk davacı onlar olursa (fatura ödememesi gibi)

savunmacı sen olacaksın.

Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ediyorum evet ben imzaladığım forumu kontorol ettım ama orda net4 paketı yazıyor ben onu sınırsız paket dıye bılıyordum sonucta net4'un ne anlama geldıgını bılmek zorunda degılım. Allah turk telekomun elıne dusurmesın benı 2 sene oncede 50 lıralık modemı 350 lıraya kakalamıslardı bana. Sorun tamamen turk telekom bayıının hatası cahıl cahıl ınsanlar telekom bayıı acıyor hıcbırseyden anlamayan ınsanları baslarına oturtturuyorlar. Adama teknık bırkac soru sordum kem kum ettı kekeledı ozaman anladım bayııde ıslem yapmanın en buyuk hata oldugunu.Verdıgım dılekcede ''Ben sınırsız oldugumu sandıgım ıcın okadar verı ındırdım''desem sızce bır hak talep edemezmıyım. Hukuki surece gırersem faturaya ıtırazdan gırıcem zaten Turk telekom bayıını dava edıcem sorumsuzluklarından dolayı.

Eylül ayına ait kotam:(53,385 GB)

Gelen fatura tutarı :83,25 TL

Ekim ayına ait kotam şuan:120 GB

Fatura tutarı kac olucak acaba:S

Aynı türden bir şey benim de başıma geldi.. Net bağlatmaya gittim bayiiye, dedim ki bana 8bmt 49 liralık olan tarifeden bağla. O da sordu, sınırsız mı diye evet dedim. Eve geldim net bağlandı. Baktım adam bana 1 mbt sınırsız bağlamış. 45 lira. Diğeri 49 liraydı. Üstelik ilk 3 ay tarife değişikliği yapılmıyormuş. Şimdi gel de küfür etme. Adam kendi küçük kafasında alışmış sınırlı sınırsız ayırımına, önüne gelene bağlıyor.

evet onları öğrenmem gerekiyor iyice fakat kotam yuksek geldı dıye dava acmıcam ben 120 gb verı ındırdım bunu ınkar etmıyorum dolayısıyla ıncelencegını sanmıyorum ben turk telekom bayısındekı yumurta beyınlılerı dava etmeyı dusunuyorum

bunlar tamamen dolandırıcı bir şirket.arkadaşların hız limitini 8 mb ten 2 mb te düşürdüler ve hala 8 mb fiyatı alıyorlar kağıt üzerinde 8 mb görünüyor.ama tüm hız testlerinde 2 mb görünüyor.sınırsız paket kullanıcısı arkadaşlar 100 tl küsür olandan. şırnak da şebekesi yemediği için böyle bir pratik çözüme başvurmuşlar.burda yaşayanların bir çoğu bunu bilmiyor.tüketici hakem heyetine başvurdular ardından dava açacaklar sözleşmede böyle bişe yok size bildirmeden hızınızı düşürüyorlar 2 megabit e ve 8 megabit üzerinden fatura kesiyorlar.resmen dolandırıcılık.yemiyorsa şebeken vermiceksin bu hizmeti

kardeşim oncelikle 84 lira gelen ilk faturana eger 1 aylık fatura ise itiraz et. bazen ilk fatura 1,5 aylık filan oluyor. normalde 61,25 liradan fazla fatura gelmez. ancak Türk'ü kalmayan telekom şereffsiz ve üçkağıtçı bi firma olduğu için fazla gonderiyor itiraz eden olursa dilekçe ile iade ediyor. daha once Hürriyet gazetesinin 3. sayfasında küçük yazılarla yazan habere göre 10000 kadar kişiye fazla fatura gonderdiği için dava edilen telekom, programın hatasıdır itiraz edene iade ediyoruz diye saçma bi bahane ile mahkemeden yırttı. yani 70 milyon itiraz edecek de... saçmalık. bu arada dava açarsan ispatlayabilirsen kazanırsın, adamlar iftira atarsa ne yapacaksın. var mı şahitin. kotalı aldı da kotayı geçince böyle konuşuyor derlerse ne yapacaksın. katil olursun herhalde. bir de şunu söyleyeyim telekom şerffsiz dedim ama boşuna değil. benim de bilgisayar firmam var ve bir ara telekomla filan anlaşmalı idim. idim dedim çünkü yaptığım ilk işte bıraktım. adamlar kampanyalı istemeyen birisine zorla kampanya belgesi imzalatmamı istediler. ne yap et imzalat diye. kandır, kazıkla dediler kısacası. ne kampanya formunu ne de bağlantı formunu, hiçbirisini telekoma vermedim. iki gün sonra adam kapattıracak olursa uğraşamasınlar diye. o da son işim oldu zaten.

neyse lafı uzatıyorum arkadaşlar ama büyük firmalara (hele ki aptalca bir şekilde tek elde olan bir kurumu özelleştirdilerse) özel sektöre asla güvenmeyin. bu koç olmuş , telekom olmuş hepsi aynıdır. mümkünse alışverişinizi mahallenizdeki marketten yapınki bazı firmaları büyütüp de kahrını çekmeyelim. bizim seçtiğimiz belediye başkanlarının bizleri kaale almaması gibi bizim büyük yaptığımız şirketler böyle bizleri kullanıyor.

bu arada 2 yıla kadar telekoma 2 buyuk rakip geliyor, telefon hattı olarak da. inşallah.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...