Jump to content

Erişim Engellendi Hatası !

hassshasss

Recommended Posts

Merhabalar,

4-5 gündür ilginç bir sorunum var öncelikle sistemimde autorun virüsü veya

başka bir virüs yok eminim şimdi sorunumu anlatayım.

USB üzerinden flash bellekleri bilgisayarıma taktığımda çıkarılabilir disk

diye bilgisayarımdan görebiliyorum ancak boyut bilgisi vs. yok içine girmek

istediğimde ise " x:\ erişilemez. Erişim engellendi " yazıyor. Aynı flash

bellek başka pc lerde çalışıyor. benzer olay cd veya dvd lerdede var onlarda

dvd görüyor ama içi boş olarak .. bunun yanında bilgisayarımı güvenli kipte

açtığımda herşey normal flash bellekleride dcd veya dvd yide normal görüyor.

Disk veya bellek pc de takılı iken reboot yaparsam yeni açılışda

bilgisayarımda bellek ismini veya cd ismini görüyorum ama içlerine

giremiyorum .

aynı cd veya flash disk güvenli kipde normal çalışırken başka pc lerdede

normal çalışıyor.

İnternette baya aradım ama çözümünü bulamadım formatlamamak için son çare

olarakda buraya sorayım dedim.

Bir çözüm önerisi olan varsa çok makbule geçer çünki ticari bir pc içindeki

bilgileri yedekle geri yükle çok büyük zahmetli şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar nette bir çözüm olduğunu düşündüğüm birşey buldum ama ne demek istediğini tam anlıyamadım acaba ne demek istiyor yardımcı olabilirmisiniz?

It's fixed!!!

Tried starting in safe mode and found that the USB and CD ROM were both able to be accessed. So started looking at what got loaded during startup.

Using sysinternals found under HKLM\System\CurrentControlSet|Services "AWService" - AdminWorksAgent from OSA Technologies. Disabled this and restarted and both USB and CD ROM are now available.

Don't know why it stopped the devices from being accessed, but it has fixed the problem.

AWService galiba acer marka pc lerde olan bir yazılım dolayısı ile benim sorunumun çözümü değil gibi duruyor kimse cevap yazmadan yazıyorum flood gibi algılanmasın ama konu ile bulduğum şeyleri yazıyorum.

Yokmu bir fikri olan arkadaş...

İnternet Cafelerdede böyle bir durum mevcut usb ye erişimi engelliyorlar. Onu kaldırmak için kullandığım program aşağıda. Aşağıdaki yontemden once Bilgisayarım sağ tık yönetten Disk yönetiminden usb sürücünün içine aç yada araştır ile bakmanı öneririm. (Tabi gözükürse)

İnternet Cafelerdede böyle bir durum mevcut usb ye erişimi engelliyorlar. Onu kaldırmak için kullandığım program aşağıda. Aşağıdaki yontemden once Bilgisayarım sağ tık yönetten Disk yönetiminden usb sürücünün içine aç yada araştır ile bakmanı öneririm. (Tabi gözükürse)

teşekkür ederim ama program sistemde flash bellek yazma koruması yok dedi yani işe yaramadı.. ;)

Arkadaşım o bulduğunuz çözümü google amcam şöyle çevirdi. İngilizce olsa biraz anlayacak arkadaşlar ama bunu bu şekilde anlamak bile zor. Bir şey anlayabildiniz mi bilmiyorum?

Sorun çözüldü!

Güvenli modda başlangıç güvenilir ve USB ve CD ROM hem muktedir erişilebilir olduğu tespit ettim. So what başlangıcında yüklenen var bakmaya başladı.

Sysinternals altında HKLM \ System \ CurrentControlSet | Hizmetler "AWService" - AdminWorksAgent OSA Technologies bulundu kullanma. Bu ve yeniden başlatılması ve hem USB hem de CD ROM şimdi mevcuttur Engelli.

Bilmiyorum neden bundan cihazlar durdu erişilen, ama sorun belirlemiştir.

ama büyük ihtimalle sizde de virüs var combofix ile bir tarattırın bilgisayarınızı derim.

Arkadaşım o bulduğunuz çözümü google amcam şöyle çevirdi. İngilizce olsa biraz anlayacak arkadaşlar ama bunu bu şekilde anlamak bile zor. Bir şey anlayabildiniz mi bilmiyorum?

Sorun çözüldü!

Güvenli modda başlangıç güvenilir ve USB ve CD ROM hem muktedir erişilebilir olduğu tespit ettim. So what başlangıcında yüklenen var bakmaya başladı.

Sysinternals altında HKLM \ System \ CurrentControlSet | Hizmetler "AWService" - AdminWorksAgent OSA Technologies bulundu kullanma. Bu ve yeniden başlatılması ve hem USB hem de CD ROM şimdi mevcuttur Engelli.

Bilmiyorum neden bundan cihazlar durdu erişilen, ama sorun belirlemiştir.

ama büyük ihtimalle sizde de virüs var combofix ile bir tarattırın bilgisayarınızı derim.

oradan tercümesini bende yaptımda neyse...

anladığım kadarı ile bir servis yüzünden o mesajı yazan kişide sorun varmışdı onu kapatınca sorunu düzelmiş.

bunun üzerine bende servisleri incelemeye aldım ama benim servislerde sorun yaratan yok ....

windows un bu tip ayarlarını default temiz kurulum ayarlarına getirme gibi bir alternatif olabilirmi gerçi sanmıyorum ama sorayım dedim . sistem sürekli değişiyor çünki :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...