Jump to content

8 Mbitlik İnterneti Doğru Dürüst Kullanan Varmı?

bygokce

Ttnete Hücummm  

37 members have voted

1. 1. Ttnete Birlik Olup Dava Açsak Destek Olurmusunuz?

• Evet
      18
    • Hayır
      4
    • İşim Olmaz
      6
    • Canlarına Okuyalım
      17

Recommended Posts

Arkadaşlarında bahsettiği gibi santrale ne kadar yakınsanız hızınız o kadar stabil olacaktır. Prensipte 8mbitlik bir hızla beraber 1024 kb dosya çekmeniz gerekirken bakır kablodan ve mesafeden dolayı bu hızı almanız tabiki TCP/IP protokolünden dolayı mevcut değil..

Diğer arkadaşların sorununa gelince bulunduğum yerde konuştuğum telekom müdürü 8mbit bağlantı için mesafe maksimum 800 metre daha sonrasında alt yapı bunu kaldırmıyor. Öncelikle belirteyim telekom sevdalısı bir insan değilim ama ülkemizin geri kalmış gelişmişliği yüzünden şuanda bu sorunları yaşamaktayız.

Şimdi güzel bir haber vereyim sizlere.. Telekom çalışmalara başladı artık mahallenizde yada sokağınızda bulunan telekom dağıtım kutusuna fiber optik kablola çekiliyor veya çekilecek. Yani ADSL ve telefon hattı sinyalini direk santralden değil sokağınızda bulunan ana dağıtım kutusundan alacaksınız. Tahmin edersiniz ki bu kutularla eviniz arasındaki mesafe 1 km asla olmayacaktır. Bu işlemler bittikten sonra herkes 8mbite kadar lafını duymayacak direk 8 mbit bağlantıyı alabilecek..

Diyeceksiniz ki ne zaman olacak bu olay. Şuan santrallere fiber optik dağıtıcılar gönderilmiş durumda montajları yapılıyor. Bu işlem yılbaşına kadar sürebilir sonrasında 6 aylık bir süre daha bekleyeceksiniz dağıtıcı kutulara ulaşması için optik kabloların. Bir haber daha bu işlemlerden sonra 16 veya 32 mbit lik bağlantıları görme şansımızda var (Fiyattan dolayı yok bence)...

BU süre zarfları kesin olmamakla beraber yaptığım konuşmalarda öngörülen sürelerdir arkadaşlar...

Unutmdan 200 metre mesafe bile olmadığı için 800-900 arası download yapabiilyorum arkadaşlar...

arkadaşlar daha 1 hafta olmadı şu 2 ytl ye kıyıp 1mbs 4 gb kotalı tarifemi netplus 8mbs 4 gb kotalıya çevireyim dedim

denediğinizde sorun çıkarsa bizi arayın dediler (o an eyvah dedim) akşam eve geldim bağlantı yok bi geliyor bi gidiyor

aradım arıza kaydı yaptık dediler. 2 gün geldim bağlantı modem le buluştu fakat kullanıcı adınız yanlış diye mesaj aldım

tabi adsl hızımla beraber sinir katsayımda yükselmeye başladı bide şifre yanlış demezmi yav dedim dün girdiğim şifre bugün niye yanlış diyor.

velhasılı kelam ptt müşteri hizmetleri derken en sonunda pazar günü (4-5 gün sonra)bi eleman geldi bilgisayardan kontrol etti. Telefonun bıraktı portlara bakıcam dedi en sonunda internete girebildik. zannetmeyin ki sorun tamamen çözüldü 8 lik baklediğim bağlantım şimdi modem sayfamda 4000kbps download 800 kbps upload olarak görülüyor işte durum bu iyice araştırmadan lütfen atlamayın .selamlar

Her daim 100'le upload 750-800 arası download yapıyorum
benimde aynı 1mb ile 900kb arası

hayırdır uzayda yaşamıyosunuz inşallah?

bende gectim ilk başta herşey güzeldi taki kota dolana kadar şimdi 60 la cekiyo netten radyo bile dinliyemiyorum :)

eee demmeki bi ben değilmişim çekenlerdenn

Arkadaşlar bu tür kopmalarda dilekçe ile evinizin kapınıza kadar gelen hattın fiziksel ölçümlerini isteme hakkınız var.Bahsi geçen sorunları yaşayan biri olarak sonuçta binaya dağıtılan ankastra kutusunun bozuk yada kalitesiz olması sebebiyle 15 Tl ye yeni kutuyla değiştirilip bütün sorunlar halloldu.Saygılar.

benim evde bi sorun yok dediler bilgisarda virüs varmış 15 tane bilgisayar olsa giremezmişim salağa bak 16. bilgisayarımı alim bi nete girebilmek için

Arkadaşlar ben Turkcell 3G ile bağlanıyorum. Samsun'da köyde iken 250 Kb'nin üstüne çıktığını hiç görmedim. Şimdi üniversite için geldiğim Diyarbakır'da 1 Mbit'in üstüne çıktığını görmüş değilim. Daha adamlar alt yapıyı tamamlamışlar hizmet sunuyorlar. Bir de 1 yıllık mukavele imzalattılar. Kullansanda kullanmasanda ödeyeceksin. Valla bazen şu ülkede yaşamak istemiorum sırf bu yüzden. Türkiye 3G nedir onu bilmiyordu 3G geçildi (artık nasıl 3G ise :) ) Ukrayna 4G'ye geçti ABD'de 1 yıl sonra 5G'ye geçecek. Biz hep herşeyi sonradan görüyoruz tabiki nasıl görüyorsak. Bir iş yapacaklar onu bile yapamıyorlar. Size tavsiyem 3G'ye falan geçeyim demeyin çünkü daha erken. Ben geçtim ama mecburiyetten öğrenci olduğum için sürekli Samsun'da da duramıyorum Diyarbakır'da da. Mecburi olarak VInn kullanıyorum ki bazen o da yetmiyor 4GB kota sadece msn, facebook, gazete, haber sspor. Ne dosya indirebiliyorsun ne de upload. Sırf bu yüzden paylaşım yapamıyorum. Şunu söyleyeyim, Türkiye'de kimse yaptığı işin hakkını vermiyo. Veren varsa çıksın söylesin.

oo arkadaşım sen ne yaptın yaw keşke hiç bulaşmasaydın şu an büyük şehirler dışında diğer iller edge ile girebiliyor. 3g ile değil. kaldıki daha geçen fta izmitin projelerini kendi ellerimle çizdim. önümüzdeki hafta montaj yapsalar anca izmit girecek 3g ile o da baz istasyonlarına yakın olanlar unutmadan söyliyim normal telefonun çektiği yerlerde 3g çekcek diye bişi yok sistem ayrı çünkü.

ee sizde izin verşn baz istasyonlrınaki 3g ile nete girelim dimi.:):)

tepki yüzünden iş yapamaz hale geldik:):)

Arkadaşlarında bahsettiği gibi santrale ne kadar yakınsanız hızınız o kadar stabil olacaktır. Prensipte 8mbitlik bir hızla beraber 1024 kb dosya çekmeniz gerekirken bakır kablodan ve mesafeden dolayı bu hızı almanız tabiki TCP/IP protokolünden dolayı mevcut değil..

Diğer arkadaşların sorununa gelince bulunduğum yerde konuştuğum telekom müdürü 8mbit bağlantı için mesafe maksimum 800 metre daha sonrasında alt yapı bunu kaldırmıyor. Öncelikle belirteyim telekom sevdalısı bir insan değilim ama ülkemizin geri kalmış gelişmişliği yüzünden şuanda bu sorunları yaşamaktayız.

Şimdi güzel bir haber vereyim sizlere.. Telekom çalışmalara başladı artık mahallenizde yada sokağınızda bulunan telekom dağıtım kutusuna fiber optik kablola çekiliyor veya çekilecek. Yani ADSL ve telefon hattı sinyalini direk santralden değil sokağınızda bulunan ana dağıtım kutusundan alacaksınız. Tahmin edersiniz ki bu kutularla eviniz arasındaki mesafe 1 km asla olmayacaktır. Bu işlemler bittikten sonra herkes 8mbite kadar lafını duymayacak direk 8 mbit bağlantıyı alabilecek..

Diyeceksiniz ki ne zaman olacak bu olay. Şuan santrallere fiber optik dağıtıcılar gönderilmiş durumda montajları yapılıyor. Bu işlem yılbaşına kadar sürebilir sonrasında 6 aylık bir süre daha bekleyeceksiniz dağıtıcı kutulara ulaşması için optik kabloların. Bir haber daha bu işlemlerden sonra 16 veya 32 mbit lik bağlantıları görme şansımızda var (Fiyattan dolayı yok bence)...

BU süre zarfları kesin olmamakla beraber yaptığım konuşmalarda öngörülen sürelerdir arkadaşlar...

Unutmdan 200 metre mesafe bile olmadığı için 800-900 arası download yapabiilyorum arkadaşlar...

madem 800 m niye millete kadar reklam yapıyolar bu düpedüz aldatmaca değilmidir? aslında birlik olup bu ttnete dava açmamız lazım bizim..

bu verdiğin haber kayğındansa on numaraaaa..

arkadaşlar daha 1 hafta olmadı şu 2 ytl ye kıyıp 1mbs 4 gb kotalı tarifemi netplus 8mbs 4 gb kotalıya çevireyim dedim

denediğinizde sorun çıkarsa bizi arayın dediler (o an eyvah dedim) akşam eve geldim bağlantı yok bi geliyor bi gidiyor

aradım arıza kaydı yaptık dediler. 2 gün geldim bağlantı modem le buluştu fakat kullanıcı adınız yanlış diye mesaj aldım

tabi adsl hızımla beraber sinir katsayımda yükselmeye başladı bide şifre yanlış demezmi yav dedim dün girdiğim şifre bugün niye yanlış diyor.

velhasılı kelam ptt müşteri hizmetleri derken en sonunda pazar günü (4-5 gün sonra)bi eleman geldi bilgisayardan kontrol etti. Telefonun bıraktı portlara bakıcam dedi en sonunda internete girebildik. zannetmeyin ki sorun tamamen çözüldü 8 lik baklediğim bağlantım şimdi modem sayfamda 4000kbps download 800 kbps upload olarak görülüyor işte durum bu iyice araştırmadan lütfen atlamayın .selamlar

Allah kurtarsın be kardeşim...

madem 800 m niye millete kadar reklam yapıyolar bu düpedüz aldatmaca değilmidir? aslında birlik olup bu ttnete dava açmamız lazım bizim..

ülkem ülkem güzel ülkem ve insanları diye bir giriş yaparsam anlayacaksındır aslında. Biz sözleşme okumayız zor gelir bize ya ondan reklamlarda zaten 8mbit e kadar diyor 8 mbit demiyor ve olayı buradan kotarıyor aslına bakarsan...

Evet haber kaynağından hatta bulunduğum yerde 2 bölgede bu olay gerçekleştirildi santraller hazır durumda sıra dağıtıcı panolara geldi.. Umarım çabuk işler PROSEDÜR...

ülkem ülkem güzel ülkem ve insanları diye bir giriş yaparsam anlayacaksındır aslında. Biz sözleşme okumayız zor gelir bize ya ondan reklamlarda zaten 8mbit e kadar diyor 8 mbit demiyor ve olayı buradan kotarıyor aslına bakarsan...

Evet haber kaynağından hatta bulunduğum yerde 2 bölgede bu olay gerçekleştirildi santraller hazır durumda sıra dağıtıcı panolara geldi.. Umarım çabuk işler PROSEDÜR...

online işlemlerden başvuru yapmıştım orda bi anlaşma yazmıyodu üstelik 1Mbitliğe geri dönemezsiniz bile denmiyordu sadece tıkla o kadar.

hamdolsun güzel bi haber duyduk:):)

bu konu nereye acılsa yazdım. 8 mbit i şu ana kadar tam gaz kullanıyorum ilk çıktıgı gunden beri de aboneyim. ayrıca bu aya kadar hiç 512 ye de düşmedim

tam benlik kampanya :) 15 ide hayli hayli geçmişliğim vardır....

benimkide aynı kardeş ya noproblem diyorum ben ya :)

tamam kardeş haklısın benim daha değişik düşüncem var : diyelim ki herşey yolunda gitti bu seferde strotaj durumu var 2 tb hdd 300 TL ne yapacağız acaba aşğı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık geçek şu ki dünyada daha teknoloji kısmen gelişmiş haksızmıyım :) :)

tamam kardeş haklısın benim daha değişik düşüncem var : diyelim ki herşey yolunda gitti bu seferde strotaj durumu var 2 tb hdd 300 TL ne yapacağız acaba aşğı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık geçek şu ki dünyada daha teknoloji kısmen gelişmiş haksızmıyım :):)

tam olarak ne anlatmaya çalıştın?

benimkide aynı kardeş ya noproblem diyorum ben ya :)

Aynen 3 KAFADAR Bu ay benim hızı 4 mb'e düşürdüler hat desteklemiyor filan die ay başı gelsin tekrar 8 mb yaptırcam TARİFEM NETLİMİTSİZ Çok memnunun ÇOkkk..

Ben de 8 Mb'lık hızı hiç göremedim. Ben müşteri temsilcisini aradığımda 8Mb'lık hız altyapı nedeniyle, garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek hızdır efendim diyorlar. Madem öyle ise neden bu işe kalkışırsınız? Sahi TT'ın VDSL hizmeti vardı akibeti ne oldu, bilen var mı? Ben 3G ide denedim hatta en hızlı dedikleri VINN ama nafile.

Ben de Bursa'dayım.Geçen gün ttnetten aramışlar babamda 8 mbit internete geçirmiş şu anda 7 mbit hızım var çokta memnunum.

Allah daha da mutluluk versin:):)

Aynen 3 KAFADAR Bu ay benim hızı 4 mb'e düşürdüler hat desteklemiyor filan die ay başı gelsin tekrar 8 mb yaptırcam TARİFEM NETLİMİTSİZ Çok memnunun ÇOkkk..

İmzanda bunu gösteriyo zati

Ben de 8 Mb'lık hızı hiç göremedim. Ben müşteri temsilcisini aradığımda 8Mb'lık hız altyapı nedeniyle, garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek hızdır efendim diyorlar. Madem öyle ise neden bu işe kalkışırsınız? Sahi TT'ın VDSL hizmeti vardı akibeti ne oldu, bilen var mı? Ben 3G ide denedim hatta en hızlı dedikleri VINN ama nafile.

Geçmişler olsunnnn

VDSL hizmeti veriliyor ve 16 mbit 32 mbithızlarda sağlanıyor. Fiyat olarak tam hatırlamıyorum ama tamamen alt yapı desteğiyle ilgili. Yani uzak emsafede adsl çalışmıyor vdsl çalışır diye düşünmeyin....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...