Jump to content

8 Mbitlik İnterneti Doğru Dürüst Kullanan Varmı?

bygokce

Ttnete Hücummm  

37 members have voted

1. 1. Ttnete Birlik Olup Dava Açsak Destek Olurmusunuz?

• Evet
      18
    • Hayır
      4
    • İşim Olmaz
      6
    • Canlarına Okuyalım
      17

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar. bu 8 mit lik ama sürekli 8 mbit olamayan interneti kullanan vrmı?

ben bi heyecanla kullanmak istedim ama nafile.. geçirdiler hattı 15 dakka sonra download hızım 700 kb. sonra bi baktım net yok. tam 2 aydır çözülemeyen bi bağlantı sorunları var. adam eve geliyo., hatlarda problem yok bilgisayarlarda var diyo. 15 tane bilgisayar olsa yine giremezsin diyo. benevde olsam kırmazmıydım o adamın kafasını sanki dalga geçiyo. 16 tane mı olcak benm bilgisayarım. sonta ttnet 1 m bit ile sınırlardı ufak tefekte olsa yine kopmalar yaşıyorum ancak 2 gündür yine başladlı. komik gelebilir size ama dowload hızımı 287 bayt olarak gördüm yaa. varmı böyle bişey? hem para ver hem hizmet alama. santralden kaynaklanıyomuş napim o zaman faturamdan düşceksin. iki yan binam takır takır giriyo diyom ayrı santrallerdir diyo. bide 1. mbitlik internetimi geride vermiyo. kardeşim kaldırmıyosa altyapın yapmıcaksın bu işi. ben akşamdan akşama nete giren insanım işyerimde zaten oldugu için bazen girmiyorum bile. artık kapatmayı düşünoyrum ama şu 24 aylık taahhüt varya ondan daha 1 sene oldu. tavsiyelerinin bekliyorumm..

bu konuda forumda konu açılmıştı sanırım. Ve sorunun cevabı kullanan kimse memnun değil 15 gb kotadan sora hız 512 ye düşüyomuş. yani milleti önce safkan ingiliz yarış atına bindir sora dur bu senin layığın değil gel eşşeğe bin sen de. malesef telekomun türk insanına layık gördüğü durum bundan ibaret

benimde yaşadıgım problemi sen de yaşıyorsun sanırım bu ilkbahar döneminden beri sabit olarak adsl ısığının yandıgını ve sorunsuz ve kopmasız internete girdiğimi hatırlamıyorum.. gün içinde mutlaka sürekli kopar aksam gelirim net yok adsl lambası göz kırpıyor sürekli :-) sabah kalkarım yok bazen 2 3 gün gelir gider her seferinde ttnetin kulaklarını çınlatırım acarım müşteri hizmetlerine hemen durumu cözerler ama birkaçgün sonra tekrar başlar en son 8 mbit teklif ettiler dedim su anki hızı bile doğru dürüst vermiyorsunuz hizmet alamıyorum :-) neyse 8 mbit yaptılar güya sonra bir baktımki komple yok net kesilmiş hemen telefonla görüştüm eğer sancılı gececekse bu geçiş süreci bana eski hızımı geri verin bu sefer hızı düşürdüler altyapının yetersizliği nedeniyle yine su an cok sık kopmalar yaşıyorum modemi bile degiştim müşteri hizmetlerini aramaktan bıktım bu sefer kendi sitelerinden ulaşıyorum tel faturası kabarık geldi müşteri hizmetlerini aramaktan ticaretmi yapıyorlar nedir? aramada bile para kazanıyorlar heral!!!bu sefer kendi sitelerinden bize ulaşından forum doldurup yolluyorum sık sık en son 2 gündür problem yaşamıyorum ilginç :-) hattı kapatıp 3g ye gececeğimi söyledim en son sizde deneyin belki işe yarar :-)

Benimde başıma buna benzer bi sıkıntı gelmişti, ben eve gelen telefon kablosunu binada bulunan kutudan itibaren yeniledim sorun halloldu....

eve gelen teknik servis değiştirin dese onu bende yapcam ama adam gerek yok demiş. hatta bi problem yok demiş.. artık nası anlıyosa.

bu konuda forumda konu açılmıştı sanırım. Ve sorunun cevabı kullanan kimse memnun değil 15 gb kotadan sora hız 512 ye düşüyomuş. yani milleti önce safkan ingiliz yarış atına bindir sora dur bu senin layığın değil gel eşşeğe bin sen de. malesef telekomun türk insanına layık gördüğü durum bundan ibaret

ben 2 m bitlik kullanabilsem razıyım ama diyorum ya baytlarla bie download gördüm dün msn i 2 saatte indiremedi pc yaa

benimde yaşadıgım problemi sen de yaşıyorsun sanırım bu ilkbahar döneminden beri sabit olarak adsl ısığının yandıgını ve sorunsuz ve kopmasız internete girdiğimi hatırlamıyorum.. gün içinde mutlaka sürekli kopar aksam gelirim net yok adsl lambası göz kırpıyor sürekli :-) sabah kalkarım yok bazen 2 3 gün gelir gider her seferinde ttnetin kulaklarını çınlatırım acarım müşteri hizmetlerine hemen durumu cözerler ama birkaçgün sonra tekrar başlar en son 8 mbit teklif ettiler dedim su anki hızı bile doğru dürüst vermiyorsunuz hizmet alamıyorum :-) neyse 8 mbit yaptılar güya sonra bir baktımki komple yok net kesilmiş hemen telefonla görüştüm eğer sancılı gececekse bu geçiş süreci bana eski hızımı geri verin bu sefer hızı düşürdüler altyapının yetersizliği nedeniyle yine su an cok sık kopmalar yaşıyorum modemi bile degiştim müşteri hizmetlerini aramaktan bıktım bu sefer kendi sitelerinden ulaşıyorum tel faturası kabarık geldi müşteri hizmetlerini aramaktan ticaretmi yapıyorlar nedir? aramada bile para kazanıyorlar heral!!!bu sefer kendi sitelerinden bize ulaşından forum doldurup yolluyorum sık sık en son 2 gündür problem yaşamıyorum ilginç :-) hattı kapatıp 3g ye gececeğimi söyledim en son sizde deneyin belki işe yarar :-)

Bende hattı kapatcam dedim ama hiç ilgilenmediler. sağolsunlar babamın üzerine ya hat gelip kapatsın diyolar. bişliyolar sanki babamın oraya kadar gidemiyceni. ama açtırmak için kapıma gelmişlerdi. alsan alınmıyo satsan satılmıyo..

3g desen zaten bu sektörde çalışan biri olarak söyleyebilirmki şu an için alınacak durumda değiller. biraz zaman geçsin arkadaşlar.. o zmanda nerdeyse 1 seneyi bulur. altyapıyı daha bitiremediler çünkü. özelliklede avea.

bu konu nereye acılsa yazdım. 8 mbit i şu ana kadar tam gaz kullanıyorum ilk çıktıgı gunden beri de aboneyim. ayrıca bu aya kadar hiç 512 ye de düşmedim

tam benlik kampanya :rolleyes: 15 ide hayli hayli geçmişliğim vardır....

Yaz tatilinde memleketteki baba evine gitmiş ve interneti sınırsız 8mbite çıkarmıştım. Ev ana santrale 2-3 km idi. Gündüzleri kesintisiz 750 geceleri ise 950 kbyte ile download yapıyodum. Şimdi bulunduğum yer ise kırsal kesim. Burda 100 gece ise 350 ile indiyordu. iptal edip 1mbite indirdim. Yani ana santrallere yakınsanız 8mbiti tam hakkıyla kullanma şansınız var. Değilse imkansız.

bu konu nereye acılsa yazdım. 8 mbit i şu ana kadar tam gaz kullanıyorum ilk çıktıgı gunden beri de aboneyim. ayrıca bu aya kadar hiç 512 ye de düşmedim

Aha Benim Kafa'dan Bende 8 MB İnternet Bağlantısındayım.. Düşüyor Ama 500 GB Çektikten sonra Düşüyor Benim'ki :warning:

Şimdi 512 İle Yazıyorum..20 günde Çektiğim Dosyalar bana 3 ay yetiyor zaten :D 10 gün sonra tekrar 8 mb olcak :)

Yaz tatilinde memleketteki baba evine gitmiş ve interneti sınırsız 8mbite çıkarmıştım. Ev ana santrale 2-3 km idi. Gündüzleri kesintisiz 750 geceleri ise 950 kbyte ile download yapıyodum. Şimdi bulunduğum yer ise kırsal kesim. Burda 100 gece ise 350 ile indiyordu. iptal edip 1mbite indirdim. Yani ana santrallere yakınsanız 8mbiti tam hakkıyla kullanma şansınız var. Değilse imkansız.

Hocam benim işyerim santralle aynı binada aradıklarına sordum söylediler taşeron bi firma istanbul perpadaymış. yürüyerek 22 dakka sürüyo km değil m ile ölçülür yani. acaba bina hatlarında bi probelm varda bunlarmı anlamıyolar.?

uyduneti araştırdım ancak zaten 2 tane modemim var bi tane dahamı alım? artı kendileri kablo modem veriyo benim evde 2 laptop bi masaüstü var artı bide abime kabloyla net verdim. uydunet bana bu bağlantıyı vermicekkii

arkadaşım dışardan gelen koblonu ve evin için deki koblonu deyiştir 9 gün oldu 8 mit geçeli bir kere kopmadı ve alt katda arkadaşım var 8mit geçemedi hatı desteklemiyormusbende sorun yok ama onların evin koblolarını bilmiyorum ama dışarıdaki kobloda gözle görünür bi fark var bana gelen 2 kat daha kalın yani koblolarda olabilirdiye bilirim..tam olarak bilmiyorum tabiki tamin olarak söylüyorum.

arkadaşım dışardan gelen koblonu ve evin için deki koblonu deyiştir 9 gün oldu 8 mit geçeli bir kere kopmadı ve alt katda arkadaşım var 8mit geçemedi hatı desteklemiyormusbende sorun yok ama onların evin koblolarını bilmiyorum ama dışarıdaki kobloda gözle görünür bi fark var bana gelen 2 kat daha kalın yani koblolarda olabilirdiye bilirim..tam olarak bilmiyorum tabiki tamin olarak söylüyorum.

bahsettiğin hat bina girişinden evin içne gelen hat sanırım. bunu deniycem bi sürü iş cıkcak başımıza ama artık bu hale geldik napalımm

Bende geçen ay geçirtmiştim 8 mbite.40 gb olmuştu indirmem.Geçen hafta hızım 512 kbps e düştü.Bazılarında düşmüyor bazılarında hız düşüyor.Büyük sıkıntı bence.Limitsiz diye limitli kullanıyoruz.Haksızlık olduğunu düşünüyorum.

benim 3 gündür hemen hemen aynı saatlerde internetim 2-3 saatliğine kesiliyor bende de aynı tarifeden var şu anda 60 gb çektim aşırı yavaşladı internetim bazen 10 kblarda çekyorum dosyaları baze daha da kötü malesef dün 90 mb lık bi dosya indireyim dedim 5 saat sürdü :S şu anda yine iyi 50 kb la çekiyorum nedir bu rezillik anlamıyorum :@

edit: işte internet hızım( ne yazıkki :S );

sshot1g.png

bende 15 gb doldumuşum şuan 512 yim . sorun şu telekom merkezine ne kadar uzaksan okadar bağlantın düşüyor.telekoma 5 km uzagım ve baglantım 2mbitten yukarı cıkmıyor.cıkacagım diye ugraşınca net düşüyo 2 dakkada bir.en sonunda 2mbite sabitlediler. şuan düşmüyor.hani adil kullanım için 15gb gecince 512ye düşürüyorlar.hani adil olarak veriyormusun bana interneti. şu söze sığınoyrlar 8 mbite kadarrrrrrrr...

benim telekom merkezine uzaklığım 372 metre

hızzım en düşük 256 kb olmuştu ve en yüksek bir kere 824 kb olmuştu (sitelere göre değişir)

şimdi hızzım düştü 512kbps yim şu an

günlük bir şey yapmasamda 500 mb ile 1 gb arası download yapıyor pc

demekki 15 gün dayanabilirim son 15 günde Allah ne verdiyse :S

ben gene şanslıymışım 32 gb tan sonra hızzım düştü bu 2. ayım

1. ay hiç olmadı ama hatırlarsanız bi ara 8likler çok ağırlaşmıştı hız aynıydı ama (gaziantepte öle olmuştu)

kota sorgulamada hata oluyordu kaç kere

sonunda alt yapıyı kendilerine göre ayarladılar ve mahfolduk

hız genelde bulunduğun telekom santrali destekliyorsa 8 MB hıza ulaşabilirsin

telekom bunu çıkardı ama birçok santralinde altyapı yapmadığı için kimi zaman 70, kimi zaman 256 kimi zaman 400 gibi değişiklik gösterir

bulunduğunuz daha doğrusu hizmeti aldığınız telekom müdürlüğünden detaylı bilgi alabilirsiniz

aynen öyle bende kampayanın ilk çıktığı günden beridir kullanıyorum hiç bir sorun yok tam gaz indiriyorum ve bnm 15 deil 50-60 gb aylık indirdiğim ve hiçde hızda düşme olmadı sanırım bu sorunlar bölge bölge yaşanıyor

603049758.png

Altyapıları yoksa neden reklamını yapıyolar? daha erken para kazanabilmek için yada 3g ile rekabet edebilmek için..

3g ninde daha altyapısı tamamlanmadan sürdüler piyasaya millet 1 mbitin 4 te 1 i ile girebiliyo ancak. kırsal kesimlerde edge ile giriyo. madem altyapın yok yapmmaa bak superonline ya fibernet veriyo babalar gibi. ama heryeremi tabiki hayır..

ttneti aradım sürekli sürekli sürekli ve artık hızımı 4 mbite çektiler. demmki bu problem kendi altyapılarına azcık wattı vermekle oluyo. madem verebiliyosun niye kaldırmıyo diyosun. biraz zaman geçsin arayıp yine diycem 8 e çıkartın 4 bana yetmiyo diye. sizde öyle yapın arkadaşlar arayın ısrar edin hakkıınızı arayın..

Arkadaşlar bu tür kopmalarda dilekçe ile evinizin kapınıza kadar gelen hattın fiziksel ölçümlerini isteme hakkınız var.Bahsi geçen sorunları yaşayan biri olarak sonuçta binaya dağıtılan ankastra kutusunun bozuk yada kalitesiz olması sebebiyle 15 Tl ye yeni kutuyla değiştirilip bütün sorunlar halloldu.Saygılar.

Arkadaşlar ben Turkcell 3G ile bağlanıyorum. Samsun'da köyde iken 250 Kb'nin üstüne çıktığını hiç görmedim. Şimdi üniversite için geldiğim Diyarbakır'da 1 Mbit'in üstüne çıktığını görmüş değilim. Daha adamlar alt yapıyı tamamlamışlar hizmet sunuyorlar. Bir de 1 yıllık mukavele imzalattılar. Kullansanda kullanmasanda ödeyeceksin. Valla bazen şu ülkede yaşamak istemiorum sırf bu yüzden. Türkiye 3G nedir onu bilmiyordu 3G geçildi (artık nasıl 3G ise ;) ) Ukrayna 4G'ye geçti ABD'de 1 yıl sonra 5G'ye geçecek. Biz hep herşeyi sonradan görüyoruz tabiki nasıl görüyorsak. Bir iş yapacaklar onu bile yapamıyorlar. Size tavsiyem 3G'ye falan geçeyim demeyin çünkü daha erken. Ben geçtim ama mecburiyetten öğrenci olduğum için sürekli Samsun'da da duramıyorum Diyarbakır'da da. Mecburi olarak VInn kullanıyorum ki bazen o da yetmiyor 4GB kota sadece msn, facebook, gazete, haber sspor. Ne dosya indirebiliyorsun ne de upload. Sırf bu yüzden paylaşım yapamıyorum. Şunu söyleyeyim, Türkiye'de kimse yaptığı işin hakkını vermiyo. Veren varsa çıksın söylesin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...