Jump to content

Pc De Kitlenme Ve Reset Sorunu Yaşıyorum.(yardım!)

bluewings

Recommended Posts

Arkadaşlar aşagıda özelliklerini belirttigim sistemi yeni topladım ve kurdum, ancak sistemde şöyle bir sorun var;

Çok rahat bir şekilde oyun oynarken aniden sistemin kitlenmesi veya resetlemesi, Özellikle AutoCAD 2007 ile çalışırken İSTİSNASIZ kitleniyor sistem, bazen açılır açılmaz yine kitleniyor veya reset atıyor.

sıcıklıklar normal ısınma yönünden bir problem yok. ilk önce xp kurdum , sonra w7 kurdum yine aynı olay.

Sistem Bu;

AMD Athlon II x4 620 işlemci

Gigabyte MA 785GMT anakart

2 Gb DDR3 bellek

ATI RADEON 4650 512 Mb HM HDMI ekran kartı

500 Watt Kasa

320 Gb Samsung HDD

Yardımcı olursanız ve ya görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Benim Süphem işlemci ile anakart uyumsuzlugu bu konudada görüşlerinizi alabilirim.

Teşekkürler..

Oyunlarda res atma genelde Ram den oluyor. Tabi kesin emin olmak için bakmak lazım. Olmaz ise Power sup değiştirip öyle oyunları oyna. Bakalım sonuç ne olacak. Birde işlemcin fazla ısınıyor ondan mı yapıyor acaba? Bir elinle kontrol et işlemci fanı tam yerine oturmuş mu?

kardeş ram eksik olabilir işlemcin bayağı kuvvetli birde kartlar soketlerine tam otumuşmu

onu kontrol et ana kart altında bir yerlere değme olabilir onu kontrol et ekran kartındada

sorun olabilir kısaca bağlantılarını tekrar gözden geçimeni tavsiye ediyorum iyi akşamlar saygılar

bütün kontrolleri yaptım sorun yok . everestle surekli ısıyı kontrol ediyorum ondada sıkıntı yok 50 derecede sabit. Ama arkadasın dediği gibi belki güç kaynagıda yetmiyo olabilir. İşin garip yani AutoCAD programına girdiğim zaman yakınlastırıp bir hamle yapar yapmaz bilgisayar kitleniyor.

bence AutoCAD programını ekle kaldırdan kaldır birde oyle dene program çakışması oluyor

olabilir AutoCad programı eklentileri çok olan bir program o programı ben de çok kullandım

saygılar

Öncelikle şunu söyleyim şu mesajı yazarken bile kitlendi bir kezde reset attı. hiç bisey yokken anlamsız yere kitleniyor makine bunu anlamıyorum ben:) dandik bi laptop um var ona yukledim aynı autocadi onda sorun olmadı hic. yok saten autocad olmadanda kitlrniyor ama auto cad de cok seri oluyo :(

kardeş yapacak tek iş bütün her kartı söküp takıp yeniden formatlamak yada iyi bir bilgisayarcı

servisine ******ürmek bazen kendimizin yapamadığımız işleri onlar yapıyor ama bu işten iyi anlıyan kişilere ******ürmek lazım birde kablolarını kontrol et ezik olabilir şase yapıyor olabilir

saygılar

Everest :D İle yapılan Isı kontrolleri hatalıdır speedfan yükleyip.. tekrar kontrol etmenizi önermekteyim..

Yaman abiye katılıyorum.Arkadaşlarım bahsetti.Everest kasa içerisindeki algılayıcıların gösterdiği sıcaklık derecesini ya eksik yada fazla belirtiyor..Dikkat edin..Bios'danda öğrenebilirsin sıcaklıkları.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...