Jump to content

Overclock İşlemci Sıcaklık Sorunu

borabey06

Recommended Posts

Arkadaşlar Benim Sorunum İşlemciyi Overclock Edince Uzun Süre Sonra Bir den İşlemci Sıcaklığının 25-30 aarasında iken 119 derece gözükmesi

gözüken sıcaklık değerleri

cpu 119

1.çekirdek 39

2.çekirdek 30

işlemci

olarak gözüküyor ama bilgisayar ne reset atıyor nede donuyor

bir zararı olurmu sizce

sistem

dual core e6300 2.8ghz

3gb ddr2 ram 800mhz

asus p5Q-SE2 anakart

580watt psu (gerçek)

500gb sata hardisk

zotac 1gb ddr3 ekran kartı

işlemci fanım

FANSCMG2_m.jpg

Kavrulan işlemciyi geri hayata döndürebilirsin ama belki ? MAcunladınmı(Macun Birazda Olsa Ateşini Alır)

arkadaşlar işlemci sıcaklığı 119 değil sadece öle gözüküyor bilgisayarı kaattğımda tekrar 25 derece oluyor işlemci yi söktüğümde öle 119 derece gibi deil fan ısınmamış gösterge ölee gösteriyo ara sıra sık sıkta yapmıyor ayarları default ettiğimde sorunsuz çalışıyor

Algılayıcada sorun olabilir dereceye baktıgın programda sorun olabilir bios'tan değilde pc yi aç everst programını indir ordan göz at yada biliyorsan farklı bi programla dene

everestle baktım

asus kendi programıylada baktım aynıydı

kardes sen onu bunu bırak ölçmeyıde bırak kasanın kapagını aç işlemci üzerindekı fana elını yaklastır nası üflüyor cokmu sıcak normalmı ılıkmı sogukmu onu bıldır bıze ona göre cevapp verelim ınsanların gormeden bısey soylemesı yanlıs olur hem senı uzer hem kendını kandırır falansen dedıgımı yap elını fana bı tut nekadar sıcak ufluyor

Everest ve Asus Probe programlarına güvenmeyin arkadaşım. 119 Derece olan işlemciyi çalıştıramazsınız reset atar işlemci çalışmaz programlarını yanlış gösteriyor.

İşlemci ısısını en gerçekçi gösteren programlar Core Temp, HWA Monitör ve Blackbox 'tur. Bunlarla bir kontrol edin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...