Jump to content

Hard Diskim Yandı!

***rober***

Recommended Posts

Arkadaşlar size yaşadığım acı bi olaydan bahsetmek istiyorum. Önceki hafta bilgisayarımı açtığımda hard diski tanımamıştı heralde önemsizdir sonra düzelir diye önemsememiştim. Sonraki gün ne yaptıysam bir türlü tanıtamadım. Ardından hangi bilgisayarcıya ******ürdüysem hepside başta çok iddalı olmalarına rağmen hiçbiri düzeltemedi. Artık yapacak bişey kalmayınca bende servise gonderdim böylece 5 yıllık emeğim olan program, foto, video vs. 400 gb verim uçup gitti. Bu işten iyi anladığını düşündüğüm bir arkadaş ise hard diskin okuma kafasının artık dönmediğini söylemişti. Artık banada bunun üzerine bir bardakmı desem bir sürahimi yoksa damacanamı suyu içtim. Artık sizdende bir tesseli bekliyorum.

Allah'ım gani gani rahnmet eylesin. aynısı benimde başıma gelmişti.. işte bundan sonra yedeklemeiy öğrendim. şu an 4 tane harddiskim var. artık sende öğrenmiş olursun. ee ne demişler bi nusubet bin nasihattan yeğdir...

ben çok önemli program oyun video foto gibi şeylerimi yedeklemek için hdd lere güven

miyorum 8 gb lik dvd lere kaydediyorum bende çok şey kaybettim evlat acısı gibi geldi

Allahım ne güzel tanımlamışsın öyle evlat acısı. Birde son gün 150 gb lık divx dixi arşivi atmıştım güzelim arşiv uzçtu gitii. The X Files, Oz vs vs vs

Arkadaşlar size yaşadığım acı bi olaydan bahsetmek istiyorum. Önceki hafta bilgisayarımı açtığımda hard diski tanımamıştı heralde önemsizdir sonra düzelir diye önemsememiştim. Sonraki gün ne yaptıysam bir türlü tanıtamadım. Ardından hangi bilgisayarcıya ******ürdüysem hepside başta çok iddalı olmalarına rağmen hiçbiri düzeltemedi. Artık yapacak bişey kalmayınca bende 5 yıllık emeğim olan program, foto, video vs. 400 gb verim uçup. Bu işten iyi anladığını düşündüğüm bir arkadaş ise had diskin okuma kafasının artık dönmediğini söylemişti. Artık banada bunun üzerine bir bardakmı desem bir sürahimi yoksa damacanamı suyu içtim. Artık sizdende bir tesseli bekliyorum.

Arkadaşım allah sabır versin.Benimde başıma böyle bişey geldi.Yaşamayan bilemez bunun acısını

------------------------------

Paylaşmak Güzeldir

Alemdar 17

Benim daha geçenlerde yandı 1TB disk 4 katmanlı idi yani seagate in ilk çıkan disklerinden....

(1 daha kapımdan içeri giremez seagate , düşmanıma bile tavsiye etmem)...

1 tb diskte 750 adet Tr Dub film 100 bine yakın yerli yabancı mp3 arşiv ve 3000 tl lik müşteri alacağı hesapları vardı...

4 katmanlı diskin zararları , 4 kafanında üzerindeki okuyucular kırılmış...

İSTANBULDA bi firmayı aradım veri kurtarma üzerine 20 bin DOLAR istediler...

karbondioksitli ortamda diskleri açıp verileri kurtarıyorlarmış falan felan...

diski açınca içindeki katmanlar oksijene maruz kalınca yanıyormuş veriler...

ben hala ümitliyim diskin içini dikkatlice açtım kafaların 4 üde kırık...saklıyorum...

belki ilerde başka bi teknoloji çıkarda diskimin içindeki fotolarıma kavuşurum hiç olmazsa

:yahoo::crazy::rofl:

Not:Bu anlattıklarımdan iyi teselli mi olur...

ucup gitmez hocam eğer içindeki veriler kıymetli ise veri kurmarma yapan merkezler var. hddnin o yuvarlak veri tutan dıski yanmaz manyetik cünki o elektronik değil dolayısı ile bozulan hdd nin cipi derken doğru cip takılırsa hdd çalışır.

kurtarma yapan bir arkadas vardı istersen pm at sana msn adresini vereyim ancak sahsen tanımıyorum bana lazım olmutştu o zaman arastırmıstım

Allahım yaaa sanki evladınız ölmüş gibi 1.5 tb lık hdd elimden düştü ve bozuldu.İçinde akıllara ziyan oyun ve film arşivim vardı.Ama sizin kadar üzülmedim. :rolleyes: relax olun yaa.Yavaş yavaş toparlarsınız.Allah kolaylık versin şimdiden.

Geçmiş olsun hiç böyle bir şey yaşamadım ama çok kötü olduğunu anlıyorum:acaba büyük kapasiteli disklerdemi oluyor bu ben 160 GB tan büyük kullanmadım şu ana kadar...

Büyük kapasiteden ziyade benim power'in sigortası yanmştı bundan bikaç ay önce. Bende sigortasını yeniletmiştim tv ciye. Aynı zamanda çok methederek diyotuda değişmişti vatandaş. Tv diyotu taktım felan demişti .Ama zannımca onun yüzünden oldu bu yanma prolemi

Benim daha geçenlerde yandı 1TB disk 4 katmanlı idi yani seagate in ilk çıkan disklerinden....

(1 daha kapımdan içeri giremez seagate , düşmanıma bile tavsiye etmem)...

1 tb diskte 750 adet Tr Dub film 100 bine yakın yerli yabancı mp3 arşiv ve 3000 tl lik müşteri alacağı hesapları vardı...

4 katmanlı diskin zararları , 4 kafanında üzerindeki okuyucular kırılmış...

İSTANBULDA bi firmayı aradım veri kurtarma üzerine 20 bin DOLAR istediler...

karbondioksitli ortamda diskleri açıp verileri kurtarıyorlarmış falan felan...

diski açınca içindeki katmanlar oksijene maruz kalınca yanıyormuş veriler...

ben hala ümitliyim diskin içini dikkatlice açtım kafaların 4 üde kırık...saklıyorum...

belki ilerde başka bi teknoloji çıkarda diskimin içindeki fotolarıma kavuşurum hiç olmazsa

;):) :)

Not:Bu anlattıklarımdan iyi teselli mi olur...

Vallahi asıl senin teselliye ihtiyacın varmış kardeş...Yani o alacak verecek meselesini nasıl çözebilirsinki. Seninki baya ciddi problem.

Aynı hdd'den başka birisinde daha varsa altındaki plaketleri değiştirmeyi dene. Genelde işe yarar bir yöntem. Eğer ki hdd'nin iç motorunda bir arıza yoksa...

Hdd yi çoktan gönderdim be ya. İşini iyi yaptığına inandığım bi arkadaş 3 gün uğraştı ama kafanın dönmediği için birşey yapamayacağını söyledi birazda ona güvenmiştim. Alt plakayı değiştirmede sık sık yaptığı bir yöntemmiş.

ucup gitmez hocam eğer içindeki veriler kıymetli ise veri kurmarma yapan merkezler var. hddnin o yuvarlak veri tutan dıski yanmaz manyetik cünki o elektronik değil dolayısı ile bozulan hdd nin cipi derken doğru cip takılırsa hdd çalışır.

kurtarma yapan bir arkadas vardı istersen pm at sana msn adresini vereyim ancak sahsen tanımıyorum bana lazım olmutştu o zaman arastırmıstım

Kardeş çok iyi söylüyorsunda keşke daha önce haberim olsaydı o zaman hdd yi göndermeden yapardık dediğini.

ya arkadaşlar canınız saolsun evlat acısı gibi filan ne o öyle ya öldünüzmü bende net kafeciyim benimde neler neler gitti canımdanmı önenmli sanki sağlığım olsun gene yaparım sende kardeş yakınma şükret sağlığım yerinde diye

Abi sen kafecisin bak ben ev kullanıcısıyım. Senin hızın en az 4 mbit dir benimki 1 mbit. Sen istediğin başka bir kafeciden alırsın oyun film vs ben kimseden kolay kolay alamam alsamda istediğim gibi olmaz. Bunun gibi...

Allahım yaaa sanki evladınız ölmüş gibi 1.5 tb lık hdd elimden düştü ve bozuldu.İçinde akıllara ziyan oyun ve film arşivim vardı.Ama sizin kadar üzülmedim. :) relax olun yaa.Yavaş yavaş toparlarsınız.Allah kolaylık versin şimdiden.

5 senelik emek heba olunca insan üzülüyo be abi...

***rober*** bilgisayarda önemli bir hatamı olduda görmedi anlayamadım benimde başıma böyle bir olay gelmişti fakat benim hard disk trojan kurbanı oldu

Kardeş tahminim powerdaki sigortanın büyük amperli sigortayla değiştirilmesi yüzünden oldu. Elektrikçilerin dediğine göre yüksek amperli sigorta elektriğin aynen ana karta iletilmesini böylece powera hiçbir zarar vermeden diğer parçaların yanmasına neden olmuş. Daha öncede dvd rw yanmıştı.

benim ilk zamanlar 4 gb setup vb. arşivim vardı o arşivi bilgisayarcı silmiş çok üzülmüştüm çok güzel bir arşivim vardı birçok kişiden aldıkların 4 gb sınırlı internetle indirdiklerim vardı seninki benim arşivin 100 katı eçmiş olsun dostum umarım geri toplarsın arşivini....

geçmiş olsun.benim eski pc (hp pavilion dv5000 laptop) gitti.HDD nedeniyle.her bilgim uçtu.

önemli değillerdi ama bir o kadar önemlilerdi.

Benimki gibi sana da geçmiş olsun[/CODE]

;)

Vistarda kardeş sanada çok geçmesine rağmen geçiş olsun diyelim... :)

benim ilk zamanlar 4 gb setup vb. arşivim vardı o arşivi bilgisayarcı silmiş çok üzülmüştüm çok güzel bir arşivim vardı birçok kişiden aldıkların 4 gb sınırlı internetle indirdiklerim vardı seninki benim arşivin 100 katı eçmiş olsun dostum umarım geri toplarsın arşivini....

Tesellin için çok sağol gslikahraman. Bu arada sanada bir gs li olarak bir geçmiş olsun demek lazım fb maçından dolayı.

eğer maddi bir sıkıntı yoksa ne yap ne et kurtarmaya bak derim didiğin arşiv kale alınmayacak gibi değil gerçekten arkadaşlarda tabir etmiş ma evlat acısı gerçekten benim iç olmadı ama şuanki arşivim bir gitse ben yanarım valla berbat olurum oyüzden çoğu verimi bir ftpde depoluyorum....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...