Jump to content

Xp De Cd 689 Mb Cd Icerisi 3.10 Gb

fastyoung

Recommended Posts

Selamlar arkadaslar kendimce 1 aydır katılısız xplerle ugrasıyorum bazı arastırmalarım sonucu buldugum xplerde degisik yönlerini fark ettim son inceledigim xp cd si 689 Mb ve icerisinde 6 secenekli xp var.Anlamadıgım konu dosyaların hepsini sectigimde 3.10gb bir alan görüyorum bu konuda arkadaslardan yardımcı olmalarını istiyorum böle birsey ne kadar mümkün; mümkünse dvdlerle ugrasmaya gerek yok yardımlarınızı bekliyorum tnc üyelerinden

Bu resim bizzat kendim cektim Dikkatinize!

http://img278.yukle.tc/images/5010xpiyi.JPG

Iso dosyası oluşturulurken, içerikteki aynı dosyalar tek bir dosyaya bağlanarak gerçek iso boyutu küçültülebiliyor.

Burda bir sıkıştırma vs. söz konusu deyil. Aklınız karışmasın.

Mesela diyelim. Blue adında bir dosyamız var. Ve bu dosyann boyutu 10 mb.. Biz 9 tane daha Blue dosyası korsak boyut 100 MB olur.

Biz doyaları bir birine bağlayarak iso oluşturduğumuzda 100 MB yerine 11 -12 mb lik bir iso dosyası elde ederiz...

Böyle iso oluşturmak için Mkisofs, Ultraiso gibi bir iso editleme veya oluşturma programını kullanabiliriz.

Bir çok programın bu desteği vardır.

Kısacası sadece içerikteki benzer dosyalar bir tek dosyaya bağlanıyor. İsterse isimleri farklı olsun.....

Yani biz içeriğe farklı bileşenler korsak, iso dosyamızın boyutu sabit olacaktır....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...