Jump to content

Pc Oyundayken Reset Atiyo Sİzce Neden?

quadcore

Recommended Posts

öncellikle konuma yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim

pc 1 hafta önce format attım pc de cs 1.6 oynadım pc normaldi

ama bu 1.5 haftasından sonra pc her oyunda res atıyo ve geri acılıyo

makina p4 3.0ghz 1.5 gb ram

256 ati radeon 9550

msı anakart

samsung 160 hdd

pc böyle

işlemci 55 C

hardick 33 C

sizce bu problem nedir

pc ne yapılması gerekiyorsa yaparım siz yeterki kesin su deyin her bir agızdan cvp cıkmasın lütfen

bu cok acil bi problem :)

Sorunun direk ısınma nedeninde kaynaklandığını söylemek yanlış olur ayrıca ısınma diyorsun ekran kartımı işlemcimi hangisi ısınıyor da bilgisayar böyle yapıyor.Bence ekran ayarlarını 1024 Çarpı 768 yap düşük olacak diğer ayarda..Ekran kartın kaldırmıyordur belki.

beyler teşşekür ediyorum ama pc ısısı 45 40 50 55 oluyo maksimum ekran kartı 50 c bu sistemin herseyi normal deqilmi arkadaşlar everest demeyin everest her ceşiti mevcut cpu-z smartfan vs program.. yardım edecekler buna bakarak söylesinler + ısınma olsa pc kopmle kapanır res atmaz

donmalar ve reset atmalar genelde sistemin aşırı ısınmasından ev güç kaynağının yeterli gelmedinden kaynaklanır.bencede kasayı bi aç fanları falan güzelce bi temizle.

power aklıma geliyo güç olarak 350 wat bozulmus olabirmi ?

ısınma sorunu yok

Ustam gel sen beni dinle aynı sorun bende de vardı ama artık yok bu isi en iyi basına gelen bilebilir diye düsünüyorum.PC kesinlikle ısınıyor.Kasanın kapağını aç önüne vanteretor koy klıma açık olsun buzdolabından buz getır kasanın üzerine koy sorun ortadan kalkacaktır ha bunları yapamam diyorsan fan yenile bakım yap vb...HİÇ OLMADI> kasanın kapagını acmanda yeter :D<_<:dribble::)

Sorunun direk ısınma nedeninde kaynaklandığını söylemek yanlış olur ayrıca ısınma diyorsun ekran kartımı işlemcimi hangisi ısınıyor da bilgisayar böyle yapıyor.Bence ekran ayarlarını 1024 Çarpı 768 yap düşük olacak diğer ayarda..Ekran kartın kaldırmıyordur belki.

Bu da Olabilir Sorunun çözümü bir de oyundan da kaynaklanabilir bazen oyunların içine virüs girdigi zamanlarda da böyle yapabiliyor oyunda sorun oldugu zaman da yapabiliyor kardesim..

bunun bıssuru nedenı var saymakla zor bıter bıkac tanesı mesela en basıtınden ıslemcının uzerındekı sogutucu tozla kaplanmısdır hava akısı olmuyordur oda hararetten reset çekdirir veya ıslemcı macununu degısdır veya rem bozuk olabılır veya ekran kartı veya guc kaynagı power yanı yada anakart bıssuru saymakla zor bıtıyo gordugun uzere belkıde vırus vardır sıstemde ıslemcıyı zorluyordur kendı kendıne bıtakım ıslemler yapdırıp demek ıstedıgım tam bısey soylenemez bakılmadan bısey soylemek yanlıs olur bıton sebebı var

benim de reset atıyor benim bilgi hiç ısınmıyor ama neden?? atıyor birtek metin2 de atıyor başka oyunda atmıyor??????? :clapping:

özellikleri:

160 gb hardisk

intel pentium 4 2,66 işlemci

ge-force fx 5200 256 mb

19" monitor

Cevabınız güç kaynağı. Dandik bir power supp. almayın. en az gerçek 300 w dediğimiz markalardan alın. Pc yüke bindiğinde reset atıyorsa güç yetmezliğindendir. Güç ihtiyacınız için örnek hesap makinası linktedir

http://www.thermaltake.outervision.com/[/CODE]

arkadaşımın, amd işlemcili ve oldukça yüksek donanımlı bir bilgisayarı var. son çıkan bazı oyunları oynarken reset atıyor. bilgisayar soba kadar ısınıyor neredeyse ateş alacak. arkadaşımın sorunu bence işlemcisinden kaynaklanıyor. çünkü hemen hemen aynı özelliklerdeki aynı marka ve intel işlemcili bir bilgisayarda denedik. o bilgisayar da bi dereceye kadar ısınıyor. ama reset atacak kadar ısınmıyor.

İşlemci 55 derece aslında normal bir sıcaklık degil

normalde en fazla 45 derece olması gerekmekte

buyuk ıhtımalle 55 derece olan sıcaklık oyun ıle beraber 65 70 derecelerı bulmakta

bırde soyle bır yontem var

bıostan

bılgısayarı ayıyorum 70 derece sıcaklıga gelınce kapat kısmını disable yaparak cozume ulasabılırsın...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...