Jump to content

Bazı Internet Sayfaları çok Kasıyor

misirin52

Recommended Posts

Arkadaşlar Mozilla kullanıyorum nolur yardım edin benimki gibi her sitede takılma olmuyor mesela RapidShare gibi sade sitelerde ama çok kalabalık flash animasyonlu sitelerde çok kasıyor sayfa aşağı indiğimde dalga dalga oluyor İE6 da denedim sorun yok :S Lütfen yardım edin şimdiden teşekkür ederim.

http://www.bildirgec.org/yazi/firefox-ram-kullanimini-azaltmak-icin[/CODE]

burayı inceleyebilirsiniz...

oradan sonra alıntı bir yazı bunuda inceleyebilirsiniz...

Firefox'un

400 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılmasının elbette bir nedeni var. Bu nedenin,

eklenti desteği ile tamamen

özelleştirilebilir bir internet tarayıcısı olmasından kaynaklandığını hepimiz biliyoruz.

Firefox, bu eklentiler sayesinde

benzersiz ve kullanışlı özelliklere sahip oluyor ancak kimi zaman bu özellikler istenmeyen

sorunlara da yol açıyor. Bir çok eklenti, Firefox'un çökmesine, hafıza taşmalarına ve

aşırı CPU kullanımına neden oluyor.

Elbetteki tüm sorunlar eklentiler ile birlikte

gelmiyor. Bazen Firefox'tan kaynaklanan nedenlerden dolayı da hafıza taşmaları ve CPU kullanımının aniden tavan yapması mümkün oluyor. Bu yazımızda,

hangi eklentilerin kurulduğunda, Firefox'un hafıza taşması ve işlemci kullanımını artırma gibi

sorunlara neden olduğunu öğreneceksiniz.

Burada sorunları açıkça dile getirilecek olan eklentiler ve sorunları

Mozilla Bilgi Bankası içeriğinden alıntılanmıştır.

Firefox Hafıza Taşma Sorunu * 765MB'a yükselen bir hafıza tüketimi

Adblock

Sorun: Gmail Chat [sohbet] ile kullanıldığında Firefox'un çökmesine neden oluyor.

Düzeltme: Henüz bu sorunun çözümü bulunmuyor. Eğer Gmail Sohbet özelliğini kullanıyorsanız, bu eklentiyi kaldırmanız önerilir.

All-in-One Gestures

Sorun: Linux ile OS X işletim sistemlerinde satıriçi yazım kontrolü sırasında Firefox çökebiliyor.

Düzeltme: Henüz bu sorunun çözümü bulunmuyor. Eğer Linux veya OS X kullanıyorsanız, bu eklentiyi kaldırmanız önerilir.

Fasterfox

Sorun: Web site erişimine müdahale edebilir ve problem Fasterfox kaldırılsa da devam ediyor.

Düzeltme: Ayarları sıfırlayın ya da Firefox'u yeni bir profil oluşturarak kullanın. Ayrıca, eklenti ayarlarından önbellek ayarlarını devredışı bıraktığınızdan emin olun.

Firebug

Sorun: Aşırı CPU kullanımına neden oluyor.

Düzeltme: Kullanmadığınız zamanlarda Firebug'ı devredışı bırakın veya ayrı bir profil ile bu eklentiyi kullanın

ForecastFox

Sorun: Satellite imagery özelliği nedeni ile hafıza taşmalarına neden oluyor

Düzeltme: Bu eklentiyi kaldırmanız önerilir veya satellite imagery özelliği olmayan eski sürümlerini kullanın.

Google Browser Sync

Sorun: Hareketli GIF dosyalarında aşırı CPU kullanımına neden oluyor.

Düzeltme: Henüz bu sorunun çözümü bulunmuyor. Bu eklentiyi kaldırmanız önerilir.

Google Web Accelerator

Sorun: Tarayıcı kapatıldığında Firefox'un hasar görmesine neden oluyor.

Düzeltme: Henüz bu sorunun çözümü bulunmuyor. Bu eklentiyi kaldırmanız önerilir.

IE Tab

Sorun: Hafıza taşmasına neden oluyor.

Düzeltme: Bu eklentiyi kaldırmanız önerilir ya da alternatif olarak IE View Lite kullanabilirsiniz.

Loki

Media Player Connectivity

Sorun: Tepkisiz Komut Dizisi Uyarılarına neden oluyor

Mouseless Browsing

Sorun: Aşırı CPU kullanımına neden oluyor.

SessionSaver

Düzeltme: Alternatif olarak Session Manager kullanabilirsiniz.

Tabbrowser Extensions (TBE)

Sorun: Firefox'un yavaşlamasına neden oluyor, diğer eklentilerle çakışıyor ve Firefox'un çalışırken aniden tepkisiz kalmasına neden olabiliyor.

Düzeltme: Bu eklentiyi kaldırmanız önerilir ya da alternatif olarak Tab Mix Plus kullanabilirsiniz.

SwitchProxy Tool

Sorun:

Birkaç saniye için Firefox'un tepkisiz kalmasına neden oluyor.

Düzeltme: Eklentinin otomatik güncelleme özelliğini devredışı bırakın.

Firefox 3 sürümü kullanan kullanıcıları da

ForecastFox veya FoxClocks eklentilerini kullanırken dikkatli olmaları gerekiyor. Her iki eklenti de hafıza taşmalarına neden oluyor. Bu sorun ile ilgili

ForecastFox raporuna buradan ve FoxClocks raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda listelenen eklentilerin tamamı şu an bilinen ve çeşitli sorunlara neden olan eklentiler. Eğer Firefox kullanırken sık sık hafıza taşması sorunu ile karşılaşıyorsanız, yeni bir Firefox profili oluşturmalı ve sorunlu eklentileri kurmamalısınız.

Bu konu ile ilgili ek kaynaklara Mozilla'nın Firefox Hafıza Kullanımını Düşürmek sayfasından ve uzun bir liste bulunan Problemli Eklentiler sayfasından ulaşabilirsiniz. Bunun dışında, Firefox seçeneklerinden "Gelişmiş > Yazılım Güncelleme" altındaki seçeneklerin etkin olduğundan emin olun. Bu seçenek sizi yüklemiş olduğunuz eklentilerin ve Firefox sürümlerinin yeni ve düzeltilmiş sürümlerinden haberdar ederek, sorunları çözmenizde yardımcı olur.

Kenan Balamir

Çerezleri sildim biraz hafifleme oldu ama sorun devam ediyoru bu arada dediğiniz hiç bir eklenti tarayıcımda bulunmamaktadır.

firefox.exe 134.912 K

peki bildirgeçdeki ram kullanımını kısıtlamayı yaptınızmı?bilgisayardaki ram miktarınız yada işlemci miktarınız az ise o yüzden kasıyordur siz yukarıdaki adımlarla rami kısıtlarsanız sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum...

birde şunu belirtirim benimde bilgisayarım flash uygulamalarda kasıyordu bir maç izlerken net hızım yetsede yinede takılıyor bir oyun oynarken flashda donmalar oluyordu görev yöneticisinden baktım işlemci kullanımı %99 o zaman ram ve işlemci kısıtlaması yaptım baya faydasını gördüm ama yine çok olmasada arada bazı sitelerde takılıyordu ya chrome kullanıcaksınız yada işlemciye biraz takviye yapıcaksınız...yani firefox çok ram ve işlemci tüketen bir program onun yerine opera chrome kullanabilirsiniz eklenti kullanmadığınıza göre sorunda olmaz..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...