Jump to content

System Boot Fail

dark_light_him

Recommended Posts

arkadaşlar benim asus A8V-E anakart ve amd 3200+ işlemcimin olduğu bir sistemim var sorunum şu bilgisayarıma bazen görüntü gelmiyor geldiği zamanlardada ara sıra system boot fail hatasını alıyorum sorun neden kaynaklanabilir bıos update yaptım işlemci değiştirdim ram değiştirdim harddisk değiştirdim ve bunu yanında sata 160gb samsung harddiskime sistem kurduktan sonra 2.defa sistem açılmıyor kurulduktan sonra bir kez açılıyor sonra açılmıyor bu sorunlar neden kaynaklanabilir şimdiden teşekkürler

Bios pilinizi çıkarıp 10-15 dakika bekeyiniz.Ardından geri takıp bilgisayarınızı açınız.Bios ekranında iken hangi tuşla bios ekranına giriyorsanız

o tuşa basıp bios ekranına geçin.Sonra boot başlatma menüsünü bulun.1.sıraya CD-Rom'u,2. sıraya hardiskinizi alın.3. sırada floppy disket varsa disabled olarak işaretleyin.Bunu deneyip bir haber veriniz .Saygılarımla

dark_light_him sizi acemilikle ima eden bir yazı yazmadım.Bu benim haddime değil.Size başka bir önerim var.Serviste çalıştığınıza göre bunu yapma şansınız var.Değiştirdiğiniz her donanımı çalışabileceği başka bir bilgisayarda denediniz mi?Geriye bir anakart kalıyor çünkü.

Ben de de bazen olur.Disk boot failure veya benzeri bir hata verir.Reset tuşuna tekrar basınca düzelir.Bazen bilgisayarı açma düğmesine tam basmadan sistemi açarım ama bilgisayar bir yerde takılıp kalır açılmaz.Resetleyince tekrar açılır.Sizdeki sorun aslında ufak birşey gibi görünüyor.Hani bilirsiniz.Çok başarılı bir öğrenciye çok zor sorular çerez gibi gelirken basit bir soruda aldatmaca var mı?Kelime oyunu var mı soru seçeneklerinde diye düşünmesinden dolayı soruyu yanlış çözer.Sizin sistemde de basit bir sorun olmalı.Power supply ve Açma ve Rseetleme tuşlarına bir bakın derim.Sorun çıkarabiliyorlar.Saygılarımla

• 2 hafta sonra ...

tavsiyeleriniz icin teşekkürler diğer donanımlarda sorun yok sorun anakartta ama anakartın tam olarak neresinde asus marka taiwandan çine döndüğü gün satışları yarı yarıya düştü kaliteli deil bende taiwan tabiki sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını anlayamadım bıos flnda yazdım anakarta 2 sefer görüntü gelmeyince bu hatayı veriyor sonra düzeliyor sonra yine aynı oluyor uğraşıcam hayırlısı bakalım fikirleriniz olursa yazarsanız memnun olurum teşekkürler...

Harddisk sorunun için kabloları değiştirmeni öneririm.

Ben bu hata ile mezun olduğum okulda bilgisayar dersliğindeki bilgisayarların birkaçında karşılaşıyordum.Öğretmenim beni derslik sorumlusu yapmıştı.Bu yüzden itibarım daha da artmıştı.Hocam bana bu durumlarda boot ayarlarında first'ü NEtwork Cart yapmamı istemişti öyle yapınca düzeliyordu.Ama sen bu bilgisayarı toplu bi yerde kullanıyorsan geçerli.İnternet Cafe Herhangi bi işhanında birbirlerine bağlı olan bilgisayarlarda geçerli...Aklıma gelen bu başka bişe gelmiyor umarım işine yarar.

fikirleriniz icin teşekkürler fakat bunların hicbiri sorunu çözmedi anakart çalışıyor fakat bazen system boot fail hatası veriyor bunun sebebini tam olarak bulmam lazım şuan hata veren pcden işlerimi görüyorum ama bazen sıkıntı yapıyor benim icin sorun değil ben her şekilde açıyorum ama ewde kardeşimin acması gerektiğinde acılmayınca o bişi yapamıyor sorunu bulamadım harddisk sorununu jumperla hallettim ama system boot fail alıyorum hala...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...