Jump to content

Hdd Bad Sector Kurtarma - Sorun

brknsnm

Recommended Posts

Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce aldığım samsung marka 250 gb lik hdd 'da bad sector olduğunu anladım.Uzun uğraşlarım sonunda internetten edindiğim bilgilerle Seagate seatools adında bi programla hdd yi taratmaya başladım ekranda tarama dolum limitinin gösterildiği yerin altında Found bad sectör :14988880 gibi yazılar çıktı yaklaşık 6 saati doldurdu daha %45 de benim sorum bu yazılar hdd de bulunan bad sectörler mi ve öyleyse bu program taramayı bitirdiğinde bunları otomatik olarak onarıp görünmez hale mi getirecek bu kadar çok uğraşmışken yanlıs bı tuşa basmak istemem işi bu noktaya kadar getirmişken başa dönmeyelim...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

hirent boot cd de tek açabildiğim program seatolls du bende onunla tarattım çok uzun zaman aldı sonra hdd düzeldi yanlız yedek hdd mede bı el atalım dedik onu taratınca işlem bitimi pc hiç açılmadı bende sp3 cd le açtım baktım ki bütün hdd lerdeki veriler silinmiş şimdi yeniden formatlıyorum bu verileri nasıl bulur ve bad sectorlerden ben nasıl kurtulurummdeli olmak üzereyim bu hdd nin garantisi de yok...!

hirent boot cd de tek açabildiğim program seatolls du bende onunla tarattım çok uzun zaman aldı sonra hdd düzeldi yanlız yedek hdd mede bı el atalım dedik onu taratınca işlem bitimi pc hiç açılmadı bende sp3 cd le açtım baktım ki bütün hdd lerdeki veriler silinmiş şimdi yeniden formatlıyorum bu verileri nasıl bulur ve bad sectorlerden ben nasıl kurtulurummdeli olmak üzereyim bu hdd nin garantisi de yok...!

seatoolls ile tararttıysan maalesef verilerini hiçbir şekilde geri getiremezssin.tüm sektörleri sıfırla doldurur.yapacak bişey yok.şansın varsa bozuk sektörleri kurtarırsın.onaramazsa o program o kısımları işaretler. sonraları oralara veri kaydedilmez. bu şekilde harddiskini kullnmaya devem edersin

bad sector onarma diye bişey yoktur işaretlenen bolumler bi süre sonra yine açılıyo 1 hafta filan mavi ekran donma gibi sorun yaşamıyosan bad sectorlerinle boyle kullanmaya bak olursa hardisiki değişitrmenden başka çözüm yok.! fiziksel bad sectorse.

öncelikle cevaplar için teşekkürler...seatolls taradı harddisk kurtuldu sanırım şimdi sorunsuz çalışıyor ama aynı programla yedek hdd yi scan discledim marka:maxtor 60 gb hdd iptal oldu bi daha açılmadı ne oldu anlamadım...Sağlık olsun yapacak birşey yok.. Yada var mı?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...