Jump to content

Sİyah Ekran Ve Fare İmlecİ

isnetus

Recommended Posts

ÇÖZÜM:

MINI XP ile sisteminizi acın. ERD REGISTRY EDITOR ILE

HKLM\software\microsoft\windowsnt\drivers32 yolunda midi9 isimli key in karşılığında yer alan.tmp li bir kayıttan (bazen *.bat ta olabiliyor) dosya ismini öğrenin.

Gidin dosyayı silin c:\windows altından

sonra belirtilen key i silin.

kesin düzeliyor.

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar aynı sorunu şu şekilde çözdüm: Hdd yi başka bir sisteme takıp ESET ile virüs taraması yaptım. Windows klasörü altında cxxkw.dat isimli bir dosyayı bulup temizledi. Daonol truva atı olduğu uyarısını aldım. Hdd yi sisteme tekrar taktım ve windows açıldı.

Live bir cd ile sistem boot edilip dosyayı bulup silerek daha kolay çözülebilir.

Çözümü bir deneyin, hataya neden olan aynı isimli bu dosya olmayabilir ancak çözümün yardımı dokunabilir.

• 1 ay sonra...

çözüm yolu var...

c de windows repair klasöründeki dosyaları (default system security software sam dosyalarını windows/system32/config klasörüne kopyalayın üzerine yazılsınmı sorusuna evet diyin..) yalnız bu dosyaları kopyalarken dikkat edilmesi gereken şey uzantısı olmayan dosyalar olacak

Arkadaşım sen yeniden kur XP yi sonrada çak deepfreeze yi ama D:\ ye kurma sadece C:\ ve diğer bölümlere bak ondan sonra daha sorun yaşıyormusun :good::D:D

Bendede aynı sorun yaşandı ben deepfreeze ile çözdüm

Arkadaşlar bende bilgisayar teknisyeniyim. Fazlasıyla baş ağrıtan bir sorundu. Ama çözüm çok basit. Mini xp ile boot edin. erd system restore ile 2-3 gün öncesine çekin sistemi. Daha sonra c:\windows\system32\~.exe dosyasını silin. Arkanıza yaslanıp windowsun açılışını seyredin. Windows açılınca malwarebytes ı güncelleyip sistemi taratın. Bu şekilde en az 20 pc temizledim. Hiçbirinde sorun çıkmadı. Kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...