Jump to content

Hdd' Ye Ulaşamıyorum Yardım

berkay_k

Recommended Posts

Arkadaşlar harddiskimin önyükleme bilgileri vs. gitti bilgisayarda diski donanımlarda görüyorum ama C ve D bölümlerini okuyamıyor. ne denedim ise olmadı. önemli dosylar ve resimlerin vardı içinde lütfen yardım edin

bunları nasıl geri getiricem

üzerinde yüklü sistem gitsede sorun değil ama yanlız başına açmıyor.

fujitsu 120 gb hdd. sata

benq notebook' ta kullanıyorum

hdd çıkartıp başka bilg. denedin mi

evet denedim ama orada da sadece donanımlarda görüyorum ama partitionlara ulaşmak mümkün olmuyor. sistemin içerisinden ulaşamıyorum.

içinde fotoğraflar falan olmasa önemli değil ama komple formatlayıp sistem kurulur ama onları almam lazım

xp ultimate 2009 var

ayrıca live cd mini vista ve hiren boot cd 9.4 var

+tnc rescue cd ve ramboot network var

hangisi işe yarar bilemiyorum

Arkadaşım mini xp kullanırsan sisteme Ram yansıması ile girebilirsin. Yani bir anlamda sistemi HDD'de değil Ram'e yükler. Çoklu açılış desteği olan CD'ler ve DVD'lerin bir çoğunda bulabilirsin forumda mevcut. Elindeki Ultimate 2009 cd içinde eğer mini xp varsa açılışta mini xp ile gir ve onun içinde Hdd kurtarma programlarınden herhangi birini kullanarak bilgilerini kurtarmaya çalış.

Arkadaşım mini xp kullanırsan sisteme Ram yansıması ile girebilirsin. Yani bir anlamda sistemi HDD'de değil Ram'e yükler. Çoklu açılış desteği olan CD'ler ve DVD'lerin bir çoğunda bulabilirsin forumda mevcut. Elindeki Ultimate 2009 cd içinde eğer mini xp varsa açılışta mini xp ile gir ve onun içinde Hdd kurtarma programlarınden herhangi birini kullanarak bilgilerini kurtarmaya çalış.

elimde minivista var bununla ve hiren boot cd ile açıyorum nilgisayarı ama birde hdd' yi görebilsem o programlardan herhangi birinde daha kolay olacak ama

maalesef

benim sorunumda bu aslında ben hdd ' yi göremiyorum

yinede teşekkürler

sanırım önce format atıp ondan sonra bilgileri kurtarmaya çalışacağım

Selam Berkay

Bilgisayarındaki HDD bölümlerini kurtarmak için aşağıdaki yazacaklarımın sana yardımcı olacağını umuyorum.

1. Laptopundaki SATA HDD'yi sök ve başka bir masaüstü bilgisayarın SATA Portuna bağla(Power ve SATA Data kablosuna ihtiyacın olacaktır).

2. Masaüstü bilgisayara -->>Paragon Partition Manager 9.0<<-- isimli programı kur ve çalıştırdıktan sonra SOLDA ve en alttaki tuşa tıklayarak SAĞDA üstteki yerden giriş yaparak, HDD'nin durumuna bak. Eğer HDD başka bir sisteme dönüştürülmüş ise orada TEK parça halinde gözükecektir. Bölüm üzerinde SAĞ tıklayarak, -->>Test Surface..<<-- seçeneği ile test editp durumu öğrendikten sonra, yine SAĞ tıklayarak -->>Convert File System..<<-- seçeneğinden file sistemini NTFS veya FAT32 olarak değiştirebilirsin.

NOT: Her işlem sonrası en üstteki APPLY tuşuna tıklaman gerekiyor. :D

3. Eğer olmamışsa elinde -->>Pardus çalışan CD<<-- varsa, bununla bilgisayarı başlatıp yine HDD durumuna bakabilir veya içeriğini başka bir HDD'ye kopyalayabilirsin.

4. Veri kurtarmak için diğer bir alternatif program ise, -->>Ontrack EasyRecovery Professional<<-- programıdır. HDD tanımsız olduğu için bundada 2. bir HDD olması lazım. Tüm işlerini MASAÜSTÜ bilgisayardan yaparsan hiç zorlanmayacağını sanıyorum.

Şimdiden kolay gelsin.

sanırım önce format atıp ondan sonra bilgileri kurtarmaya çalışacağım

Eğer format yapacaksan? HIZLI FORMAT seçeneğini kullan ki, içindeki veriler silinmesin veya üzerine yazılmasın. Bilindiği üzre hızlı format işlemi sadece HDD içindeki INDEX kısmını siler ve veriler içinde kuzu gibi dururlar. :D

Selam Berkay

Bilgisayarındaki HDD bölümlerini kurtarmak için aşağıdaki yazacaklarımın sana yardımcı olacağını umuyorum.

1. Laptopundaki SATA HDD'yi sök ve başka bir masaüstü bilgisayarın SATA Portuna bağla(Power ve SATA Data kablosuna ihtiyacın olacaktır).

2. Masaüstü bilgisayara -->>Paragon Partition Manager 9.0<<-- isimli programı kur ve çalıştırdıktan sonra SOLDA ve en alttaki tuşa tıklayarak SAĞDA üstteki yerden giriş yaparak, HDD'nin durumuna bak. Eğer HDD başka bir sisteme dönüştürülmüş ise orada TEK parça halinde gözükecektir. Bölüm üzerinde SAĞ tıklayarak, -->>Test Surface..<<-- seçeneği ile test editp durumu öğrendikten sonra, yine SAĞ tıklayarak -->>Convert File System..<<-- seçeneğinden file sistemini NTFS veya FAT32 olarak değiştirebilirsin.

NOT: Her işlem sonrası en üstteki APPLY tuşuna tıklaman gerekiyor. :(

3. Eğer olmamışsa elinde -->>Pardus çalışan CD<<-- varsa, bununla bilgisayarı başlatıp yine HDD durumuna bakabilir veya içeriğini başka bir HDD'ye kopyalayabilirsin.

4. Veri kurtarmak için diğer bir alternatif program ise, -->>Ontrack EasyRecovery Professional<<-- programıdır. HDD tanımsız olduğu için bundada 2. bir HDD olması lazım. Tüm işlerini MASAÜSTÜ bilgisayardan yaparsan hiç zorlanmayacağını sanıyorum.

Şimdiden kolay gelsin.

Asil_KG yardımın için teşekkür ederim, dün gece senin dediğin gibi masaüstü pc' ye bağlayıp baktım ancak keşke mesajın daha önce gelmiş olsaydı çünkü birşey yapamadım bir süre bekledikten sonra bende eski haline yakın olsun ve içindekilere birşey olmasın diye 20 gb alan formatlayıp (hızlı) sistem kurdum açtıktan sonra belki kalan bölüme ulaşırım diyordum ama o da olmadı. yaklaşık bir saat önce de eskiden işime yaramış olan file scavenger programıyla recover işlemine başladım hatta birde recover my files diye bir program vardı ama onuda bunu bitirdikten sonra ikinci bir işlem olarak yapıcam. file scavenger dan daha önce faydalanmıştım küçük ama etkili bir prog.

bütün bunlar bittikten sonra son durumu yinede burada sizinle paylaşırım.

teşkkürler,

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...